Eesti uudised

Kelle eest kaitses mupo Edgar Savisaart? (22)

Siim Randla, 6. juuni 2016 06:00
PROOVIS MÜÜJATÖÖD: Linnapoes sünnipäeva tähistanud Edgar Savisaar proovis seal ka müüjaametit.Foto: Laura Oks
Tallinna linnapea kohustäitja Taavi Aas peab volikogus selgitama, miks valvas mupo Tallinna linnapoes, kus Keskerakonna esimees, kriminaalkahtlustuse tõttu Tallinna linnapea ametist tagandatud Edgar Savisaar tähistas sünnipäeva.

Kümned lasnamäelased kogunesid 31. mail Linnapoodi, et tähistada Edgar Savisaare 66. sünnipäeva. Ümbrust turvas viis munitsipaalpolitseiametnikku.

Samal teemal

Tallinna linnavolinik Tarmo Kruusimäe (IRL) on esitanud arupärimise abilinnapeale linnapea ülesannetes Taavi Aasale, küsides: millistel kaalutlustel olid Savisaare isiklikku üritust valvama toodud mupo töötajad ja kui palju maksis ürituse korraldaja selle eest munitsipaalpolitseiametile.

Sotsist linnavolinik Hanno Matto leiab, et on kahetsusväärne, et keskerakondlastest linnajuhid kasutavad endiselt parteipropaganda edendamiseks Tallinna maksumaksja raha.

"Kriminaalkahtlustuse tõttu ametist tagandatud linnapea Savisaare sünnipäevapidustusi on linnapoodi suunatud julgestama arvukad munitsipaalpolitsei patrullid ajal, kui linnameedia üleriigilise levikuga ajalehed ja Tallinna Televisioon edastavad meerile õnnesoove võitluseks prokuratuuri ja Eesti kohtusüsteemiga. Situatsioonitraagika meenutab Nõukogude riigijuhtide sünnipäevi möödunud sajandi 80. algupoolel, kui paljud mõistsid, et säherdune potjomkinlus ei saa kesta igavesti," ütleb Matto.

Mupo pressiesindaja Meeli Hunt ütleb, et nende ülesanne korrakaitseüksusena on korraldada ohutut liiklust ja jälgida avalikku korda, seda eelkõige suurürituste.

"Nii oli mupo kohal ka lipo üritusel, et tagada avalik kord, reguleerida liiklust ja lahendada parkimisprobleeme," selgitas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee