Galeriid

GALERII | Vanalinna päevade rüütliturniir viis inimesed keskaega (9)

LISA KOMMENTAAR

Oma silm on kuningas 7. juuni 2016 11:32
Käisin ka kohal ja nägin kõike. Pean tunnistama, et oli päris värskendav kogemus ja minu jaoks päästis see küll seekordsed vanalinna päevad ära, sest muidu oli programm kuidagi uimane ja ei kandnud juubeliürituse mõõtu välja. Rüütlite võitlus oli ehe ja vahetu ning plekikolinat ikka üksjagu. Lajatati ikka täie jõuga. Eriti jõhker vaatepilt oli see, kui veel pika varrega kirvega vastast vastu kiivrit klohmiti. Hea, et relvad ikka nürid. Kohati tundus, et rahvas ei andnud enesele aru, et see oli reaalne võitlus, mitte Maikrahvi valimine, ning liiga julgelt tassiti oma lapsi päris piirdeaia ligi... Hea, et mõni relv kellelgi käes lahti ei läinud. Kokkuvõttes oli see aga väga tervitatav üritus, mis sest, et võitlejad olid pigem judokad raudrüüdes, kel põhivõtteks oli pigem üksteisele jala taha panemine kui mõõgakunsti domonstreerimine. Silma riivas vaid üks reegel, mis mulle ei meeldinud. Nimelt kui võideldi võistkondlikult ning üks rüütel teisest jagu sai, siis ruttas ta kohe oma võistkonnakaaslastele appi ning sageli ründas vastast täie jõuga selja tagant ja ootamatult. See on aga paganama ohtlik, kui oled keskendunud ühele vastasele ning siis ootamatult sulle mõõga, kirve või nuiaga vastu kiivrit või jalgu lajatatakse. Selle reegli võiks küll ära muuta - et siis mitmekesi ühe vastu oleks veel ok, aga rünnata ei tohi seljatagant.
no 8. juuni 2016 09:44
päris keskaegses raudrüüdes vöitluses oligi palju maadlemise ja haaramise vötteid. niisama raudrüüs üksteis klohmida oli ebaeffektiivmne, üritati üksteisest kinni hoida ja leida migi pragu raudrüüs kust oma möök läbi suruda. Hoiti kinni nii vastase möögst, kui ka möne vötte puhul endagi mööga terast, üritades vastase kätt vöi pead sinna lukku saada. see mis hollywood möögavötlusest näitab on suht ebareastlik. päris vöitlus oli proosalisem ja rohke ähkimist ja puhkimist :P
ASspand 6. juuni 2016 15:53
Päris lahe üritus oli. Järgmine kord võiks selleks suurem ja ringikujuline plats olla, et vältida vastase nurka lükkamist.
von risbiter 5. juuni 2016 18:39
laipu või vähemasti raskesti vigastatuid oli?ei olnudki?no siis polnud see mingi õige rüütliturniir,vaid lihtsalt niisama kemplemine.
Ribisterile vastus 6. juuni 2016 15:54
Ühel löödi pea lõhki ja muid vigastusi esines veelgi. Lahmiti ikka täie jõuga !
Kohutav! 5. juuni 2016 10:11
Kes need "fantaasiakostüümid" välja mõtles?
ei tea aga oleks siis võinud puhvaika siis selga ajada 5. juuni 2016 11:02
Eks ikka keskerakond.... lehvisid küll Soome vabariigi lipp ja Iisraeli vabariigi lipp aga ei kuulnud mitte ühtegi soome ja heebra keelt!
nii see on 5. juuni 2016 10:07
Jama oli... mindi ühte nurka madistasid, mindi teisse nurka suruti kellegi pead ja kägistamis võte, mindi kolmandasse nurka elati üksteise peal puhati ähiti puhuti. mindi neljandale oli keegi juba maas keel vestil ähkis "ma ei jõua ma ei jõua"! siis jälle mindi uued kambraadid ja põrgune kuumus et kui mindi kiivri alla mindi kuivana tuldi välja higistena. Aga rüütlid üksteist klohmisid kuigi rüütli asi oli eest ära põigelda kilp oli ikkagi äärmisel juhul kui ei suuda. See on muidugi puhas amatöör ja harastajad vist ei lähtu päris ajaloolisele. Aga tavaliselt oli kilpidel sümboliks vaenlase needumiseks või õnnesümbol. Aga rüütel pani oma vapi pitseri lipule. See oli tema kogu au ja tema identiteet, seda kunagi ei pantud oma vapp kilbile kus seda siis mõõgaga rapiti.
rüütel von sinisokk 5. juuni 2016 12:18
mida,sina sitavares,ka uusaadlikest tead?