RüütliturniirFoto: Arno Saar
Õhtuleht.ee 5. juuni 2016 08:32
Niguliste kiriku juures Harju tänava haljasalal toimus ajaloolise mõõgavõitluse turniir “Old Tallinn Cup”.

Keskaja-huviliste korraldatud rüütliturniir on suurim omalaadne kogu Baltikumis.

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

Oma silm on kuningas 7. juuni 2016 11:32
Käisin ka kohal ja nägin kõike. Pean tunnistama, et oli päris värskendav kogemus ja minu jaoks päästis see küll seekordsed vanalinna päevad ära, sest muidu oli programm kuidagi uimane ja ei kandnud juubeliürituse mõõtu välja. Rüütlite võitlus oli ehe ja vahetu ning plekikolinat ikka üksjagu. Lajatati ikka täie jõuga. Eriti jõhker vaatepilt oli see, kui veel pika varrega kirvega vastast vastu kiivrit klohmiti. Hea, et relvad ikka nürid. Kohati tundus, et rahvas ei andnud enesele aru, et see oli reaalne võitlus, mitte Maikrahvi valimine, ning liiga julgelt tassiti oma lapsi päris piirdeaia ligi... Hea, et mõni relv kellelgi käes lahti ei läinud. Kokkuvõttes oli see aga väga tervitatav üritus, mis sest, et võitlejad olid pigem judokad raudrüüdes, kel põhivõtteks oli pigem üksteisele jala taha panemine kui mõõgakunsti domonstreerimine. Silma riivas vaid üks reegel, mis mulle ei meeldinud. Nimelt kui võideldi võistkondlikult ning üks rüütel teisest jagu sai, siis ruttas ta kohe oma võistkonnakaaslastele appi ning sageli ründas vastast täie jõuga selja tagant ja ootamatult. See on aga paganama ohtlik, kui oled keskendunud ühele vastasele ning siis ootamatult sulle mõõga, kirve või nuiaga vastu kiivrit või jalgu lajatatakse. Selle reegli võiks küll ära muuta - et siis mitmekesi ühe vastu oleks veel ok, aga rünnata ei tohi seljatagant.
no 8. juuni 2016 09:44
päris keskaegses raudrüüdes vöitluses oligi palju maadlemise ja haaramise vötteid. niisama raudrüüs üksteis klohmida oli ebaeffektiivmne, üritati üksteisest kinni hoida ja leida migi pragu raudrüüs kust oma möök läbi suruda. Hoiti kinni nii vastase möögst, kui ka möne vötte puhul endagi mööga terast, üritades vastase kätt vöi pead sinna lukku saada. see mis hollywood möögavötlusest näitab on suht ebareastlik. päris vöitlus oli proosalisem ja rohke ähkimist ja puhkimist :P
ASspand 6. juuni 2016 15:53
Päris lahe üritus oli. Järgmine kord võiks selleks suurem ja ringikujuline plats olla, et vältida vastase nurka lükkamist.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS