Eesti uudised

Ossinovski: Eesti suur ülesanne on ebavõrdsuse vähendamine (89)

Toimetas Andra Nõlvak, 4. juuni 2016 13:19
Foto: TEET MALSROOS
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles erakonna üldkogul Jõhvis, et ebavõrdsuse vähendamine ei ole enam maailmavaateline valik, vaid eksistentsiaalne vajadus demokraatlikku Eestit hoidmiseks. 

"Majanduskriisist väljudes on sissetulekute ebavõrdsus Eestis pidevalt kasvanud, aastal 2014 olime Euroopa Liidu kõige ebavõrdsemate sissetulekutega riik. See tähendab, et viimase viie aasta jooksul on Eesti majanduskasvu viljad läinud ebaproportsionaalselt jõukamatele inimestele.“ selgitas Ossinovski, lisades, et rahulolematus majandusliku olukorraga tekitab inimestes pettumust ja võõrandumist, mida radikaalsed poliitilised liikumised hõlpsasti ära kasutavad. 

Samal teemal

Ta lisas, et 21. sajandi tehnoloogiline areng võib ebavõrdsust veelgi kasvatada, sest paljud keskmise ja madalama kvalifikatsiooniga tööd hakkavad tegema inimeste asemel masinad. „Peame ennetavalt astuma samme nii töö-, sotsiaal- kui hariduspoliitikas, et valmistada inimesed ette uueks majandusstruktuuriks,” nentis Ossinovski.

Majandusliku ebavõrdsuse vähendamine ei ole Ossinovski sõnul aga vaid sotsiaalselt vajalik, vaid ka majanduskasvu ergutav. „Võrdsemad ühiskonnad arenevad kiiremini. See on loogiline, sest madalam ebavõrdsus tähendab seda, et igal inimesel on paremad võimalused oma oskuste ja annete välja arendamiseks ning hea hariduse saamiseks. Parem haridus panustab aga otseselt tootlikkuse kasvu ja seeläbi majandusarengusse.“

Ta märkis oma kõnes, et sotsiaaldemokraadid on teinud mitmeid suuri samme ebavõrdsuse vähendamiseks – olgu selleks siis toimetulekutoetuse kehtestamine, solidaarse ravi- ja töötuskindlustuse loomine, universaalsete lapsetoetuste kehtestamine või 2014. aastal alustatud laste ja perede toetamise reform.

Samal teemal

09.06.2016
Sotside toetus langes ülimadalale. Ossinovski: oleme sellega arvestanud
06.06.2016
Erakonnad läksid kisklema