Eesti uudised

Jevgeni Ossinovski: Eesti lipp kannab võrdsuse ideaale

Toimetas Andra Nõlvak, 4. juuni 2016 12:34

41 KOMMENTAARI

g
G/ 5. juuni 2016 21:07
a
A/ 5. juuni 2016 18:27
Varsti on Ossi tõde see ,et me Balti Ketis seisime kõik sallivuse eesmärgil !
e
edgar/ 5. juuni 2016 15:48
kas sa oled Jevgeni Ossinovski Kogan ,see oinas peaks olema nüüd põrgus katelt kütmas
i
ibragim/ 5. juuni 2016 15:42
sa oled niisugune limukas ,et astu oma kohalt juba tagasi ära oled enda lollustega tüüdanud
e
eh/ 5. juuni 2016 11:25
sõnu annab seada. Kõike annab paigutada selle tähenduse alla, mida just soovid.
Ükski teisest rahvusest inimene ei oska seletada meie lipu värve, lipu tähendust . Varsti ei oska seda enam ka eestlased ise, sest vabadus on meile tulnud liiga kergelt kätte ja mis kedgelt tulnud, sellele ei mõelda igapäevaselt. Mõteleb see, kellel on , mida mäletada, kellel on mälu.
Jah, vabadus tuli kergelt, kuid sellega üheaegselt ja selle kõrval tegi terve Euroopa uperpalli, mida ei oleks oodanud meist keegi. Kõik on ju totaalselt muutunud ja tagasikäiku ei ole. Sellega on meil, kes saime OMA kätte, kuid kasutamiseni ei ole veel jõudnud ja ei jõuagi. Raske tunnistada, et see nii on ja miks just nüüd, kui oleksime tahtnud olla nii, nagu 50 aastat igatsesime.
s
Sina/ 5. juuni 2016 10:11
Sitavares...ära tule rääkima eesti lipust
a
alf/ 5. juuni 2016 08:13
Ohmunovski pidas silmas ilmselt seda ,et venelased ja venemeelsed on võrdsed eestlastega, ning võivad siin lehvitada georgi linte ja punalippe, nõuda vene keelele riigipoolset staatust- koole ning asjaajamist vene keeles, 9 mai tähistamist -millega rõhutatakse okupatsiooni õiguspärasust. Mis võrdsusest juttu on jääb arusaamatuks.
t
Tule taevas appi!/ 4. juuni 2016 21:13
Isegi Eesti lipu värvid pole võrdsed, valge, must ja sinine on ikka väga erinevad värvid. Ossinovskile meeldiks vist ühtlaselt ja võrdselt punane lipp.

t
Tambovi hunt/ 4. juuni 2016 20:27
n
Näh,Ida-Virumaa olete/ 5. juuni 2016 00:40
juba Tambovi kandi meestele kinkinud ???? Kas selle eest,et Tuihhatsevski neid sadade viisi gaasiga teise ilma saatis ?
Või on muu ja veel meeldivam põhjus ?
a
Aino Mure/ 4. juuni 2016 20:25
Oss oleks nagu paanikas, ei tea kas peres midagi jama või
m
Miks / 4. juuni 2016 20:00
üldse jevgenid ja yanad vötavad eesti lipu kohta söna. Sööda hunti niipalju kui tahad- hunt jääb ikka hundiks ja vahib metsa poole.
V
???/ 4. juuni 2016 19:06
Võrdsuse ideaalid kõlavad ilusti. Et kõikidele võrdselt. Kuid Hr. Ossinovski näiteks ise oma suurt palka pensionäride vahel ära ei jaga. Et igaühele natuke. Hoiab oma palga kenasti iseendale. Kuigi see on ebavõrdsuse ilming.
Aga siit küsimus. Miks peaks siis näiteks töökad eurooplased oma vara ja töövaeva tulemused ära jagama mingitele ebaseaduslikult Euroopasse ronivatele mustadele või tõmmudele turbanipeadele, kes ise ei taha ega ei oskagi tööd teha. Kes tegelevad põhiliselt vaid 5 korda päevas Meka poole palvetamisega ning vaheajal imevad kas oma vesipiipu või teevad lapsi. Sellist "võrdsust" mina küll ei soovi.
p
Pole nii Ossike/ 4. juuni 2016 18:36
Eesti lipp on kõigi oma, mõtlen kõigi kodanike oma ja kui seal on ka ebavõrdsuse pooldajaid siis ka nende oma ja anarhiste ja natsionaliste ja internatsionaliste, siis ka nende oma. Sinu isa võis omastada mingi osa majandusest aga lippu ära puutu, see on sinu oma vaid 1,3 miljondik osa.
k
KK/ 4. juuni 2016 17:48
Seal ajal kui eesti lipp loodi ei olnud sellised haigused nagu homoseksualism ja immigratsioon probleemiks ja keegi ei näinud ette et musta hakatakse valgeks nimetama nagu teevad sotsid. Kasutada eesti lippu kui võrdsuse ideaali et oma haiglast poliitikat õigustada on lausa skisofreeniline et mitte ütelda tülgastav ja amoraalne. soovitaksin Ossinoskil Vene Duumasse kolida.
m
Ma ei saa aru/ 4. juuni 2016 15:53
miks alati kui riigijuhid hakkavad kõnelema ebavõrdsusest ja selle likvideerimisest on tulemuseks veelgi suurem ebavõrdsus? Kas likvideerimine on nii raske töö, et sellega rikastuvad selle töö tegijad?
t
taat/ 4. juuni 2016 15:33
Igal asjal on algus ja ots,samuti on igal asjal taluvuse piir! Mingi poisinolk tuleb rääkima võrdsuse ideaalidest! Sokrates ütles,et valitseda saavad inimesed alates 70-ndast eluaastast,sest siis on nad juba kindlustanud oma pere heaolu ja elukogemus lubab teha otsuseid. Meie EESTI riigi lastevalitsus tuleb laiali saata ja korraldada erakorralised valimised! Head EESTI LIPU aastapäeva kallile EESTI rahvale!

e
Erki/ 4. juuni 2016 15:20
Jagame ozzynofski senior varanduse võrdselt laiali, vot siis annan oma hääle sotsidele
k
kolinal kaovad / 4. juuni 2016 15:07
koos reffidega kaovad ka sotsid
valimistel näeme
f
Filosoof / 4. juuni 2016 15:06
targutada on hea. Oi kui hea, eriti kui oled õppinud politoloogiat ja fiosoofiat. Paraku elu on hoopois teine asi . Öeldakse et veri on paksem kui vesi. On ainult aja küsimus, et aru saada , et igal rahvusel mingis kriitilises olukorras on oma veri tähtsam kui kellegi teise rahva küsimused. Aga targutada võib ju ikka ja lollitada valijaid ! Kuid loodan et Eesti rahvas on nii kange, e t ei lase ennast lollitada ei sotsialistist Ossinovskil ega naiivsel vananeval heolueuroop l. EKRE vähemalt räägib asjast !
t
tarkus/ 4. juuni 2016 15:32
Suuga teevad suure linna, käega mitte kärbsepesagi, meil lobisemise eest palka ei maksta jne.
l
lobisemine on/ 4. juuni 2016 16:14
väga kena palga garantii.
o
oss ei saa aru millest räägib/ 4. juuni 2016 14:36
Eesti lipp ei kanna mingeid "võrdsuse" ideaale. Eesti lipp kannab eesti rahva ja riigi püsima jäämise ideaale.
Võrdsuse ideaale kandis nõukogude liidu punalipp. Me kõik teame, mida see "võrdsus" tegelikult tähendas: vangilaagrid ja vaesus tavalise rahva, külluses püherdamine partei ladviku jaoks.
m
mäletan jah,/ 4. juuni 2016 15:34
et partei ladvik sai kinnisest puhvetist puljongi kuubikuid osta, kus oli hea elu neil, võrreldes praeguse ladvikuga ja rahvaga :).
k
kakuke/ 4. juuni 2016 13:57
Jääb tahest-tahtmata mulje, et Ossinovskil kas jäääb saamata või on juba ilma jäänud mingist rahasummast. Keegi on mingi villi tal katki astunud, et ta niimoodi lärmab. Ehk seal kooseluseaduse taga vast mingid nn ANNETUSED mängus on. Kui neid ei suuda Ossinovski realiseerida siis, mingid diilid jäävad katki, millest meil aimugi ei ole. Muu lihtsalt ei tundu loogiline. Ossinovski ei suuda enam oma asjaga yldse tegeleda, ainult haugub EKREt. Juu palgiks silmas. Kisendab ja lärmab nagu Titanicu pardal, mõistus täitsa kadunud.
v
vana Setu/ 4. juuni 2016 22:27
Mis seal muud ikka on kui mingi sorose fondi rahad millega "maailmavaadet" evitatakse. Sorose rahadega käib mikide heakskiidul euroopa ja selle rahvuste likvideerimine meie oma "valitute" käega. Kuidagi väga masohistlik tundub, mulle see ei sobi. Aga tundub, et võimul olev klikk on ammu aru saanud, et rahva arvamus ei loe, loeb see, kelle käes on valimiste serverid. Pole oluline, kes presidendikandidaatidest rahvale meeldib, oluline on, et kas ta sobib valitsevale klikile ja brüsselile.
s
selle/ 4. juuni 2016 13:44
ussinovski lipp on ainult vikerkaare värviline nagu ka tema erakonna oma - nii et koondugu ikka oma lipu alla
k
kakuke/ 4. juuni 2016 13:36
Kuulasin ka Vikerraadiot. Koguaeg korrutas, et nende loosung on, et kedagi ei tohi sildistada, kedagi ei tohi alavääristada ja siis ise pidevalt tulistas EKRET, labaselt lausa. Minu teada seal erakonnas on väga palju inimesi. Solvas ja sõimas neid nagu jaksas. Ärge tehke mu tegude vaid mu käskude järgi, on Ossinovski sõnum. Ma ei ole EKRE valija aga Ossinovski on kyll hullem, kui Ekre ja Kesk kokku. Lisaks on valinud Sotsid tee, mida rohkem neist räägitakse seda rohkem valitakse neid. Olgu siis kasvõi laus rumalust suust välja ajada...
o
Oss, palju / 4. juuni 2016 13:27
tolerastid sulle selle möla eest maksid? Euroopa liidul on olemas piirid ja need peavad ka pidama. Islamivallutajatel pole asja ei euroopasse ega ka eestisse. Mis võrdsusest sa siin jahud, kas eestis saavad kõik võrdselt ärmatada ,rollatada, miljoneid varastada? See on ikkagi ainult "eliidil" lubatud, teise eesti "võrdsed" peavad lapsed tühja kõhuga kooli saatma ja sandikopikate eest orjama. Võrdsed prussakad tulevad aga eestlaste kulul elama . Sa mees oled ikka raskelt haige kui sellist jama ajad.

k
Kohatu ja / 4. juuni 2016 13:18
jabur jutt. Ei tohi Eesti rahvuslippu selliste sõnadega solkida.
7
7.päeva adventist/ 4. juuni 2016 12:56
Vastikud kõik need uued loosungid ehk võrdsus ja tolerantsus,lihtsalt mingi liberaalne mulja mille taga seisab riigi islamiseerimine ja valitsuse diktatuur selles küsimuses.
a
ajab vihale/ 4. juuni 2016 12:55
kus see võrdsus on, rahvas on näljas põhimõtteliselt
nägin just säästukas kui inimesed varuvad 5 kg makorone ( koti suurus), jahu, kõige soodsamaid
toidukaupu aga kui selle korvi sisu vaataks Erik Orgu või Angelika Kang üle...loobiksid nad kõik selle nn rämpsu minema.Täna ju pensionipäev. Tavainimene ei saa lubada peale eelnimetatu lubada.
Ja siis peavad kummardama veel lippu ka. Tule taevas appi! Pole paha ! Ei kammentaari !
p
poliitökonoomia/ 4. juuni 2016 12:52
Minu teada on ta kolmevärviline nagu paljud riikide lipud ja kuni eksisteerib kapitalism pole võrdsusest mõtet jahuda.
a
Arvan.../ 4. juuni 2016 15:19
et pole oluline, kas on kapitalism või sotsialism või milline on meie lipp.Meid on loodud erinevateks olenevalt paikadest, kuhu oleme sündinud ja kus on meid kasvatutud. Võrdsust võivad oma kõnedes kuulutada valitsejad, kehtestada seadusi, aga ikkagi jäävad võrdsed,veel võrdsemad ja vähem võrdsed. Minu teada pole riigijuhid vist kusagil teinud kogu rahvast võrdselt õnnelikuks, va. Stalin , vist ka Putin Venemaal ja Põhja-Korea suured juhid.Kõned on mõeldud vaid oma erakonnakaaslastele ja mõtlemisvõimetutele inimestele.
h
Hm/ 4. juuni 2016 12:41
Venelane pole nüüd küll õige mees Eesti lippu oma kommunismi mõtete propageerimiseks kasutama.
p
Punasotsid on hävitajad/ 4. juuni 2016 13:24
Sovjett ehtne ja eestlasi vihkav lausa hüsteerias Vikerraadios esinedes
t
täpsemalt/ 4. juuni 2016 13:27
l
4. juuni 2016 14:10
o
oli jah/ 4. juuni 2016 15:39
t
tema vanaema on eestlane/ 4. juuni 2016 16:15
pesueht,ainult et mitte mustanahaline ja üliõige.