Eesti uudised

Jevgeni Ossinovski: Eesti lipp kannab võrdsuse ideaale (41)

Toimetas Andra Nõlvak, 4. juuni 2016 12:34
Foto: TEET MALSROOS
Täna peab Sotsiaaldemokraatilik erakond Jõhvis üldkogu. Pika kõnega esines ka erakonna esimees Jevgeni Ossinovski.

"Eesti lipp oma algupärases loomisloos kõneleb Eesti ühiskonna ühest põhiväärtusest – võrdsusest," rõhutas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna erakonna esimees Jevgeni Ossinovski.

Samal teemal

"Oleme selle kauni sinimustvalgega, oma iseseisva riigi sümboliga jõudnud nii ära harjuda, et ei mõtle tihti, milliseid ideaale ja väärtusi see lipp kannab,” ütles Ossivnovski ning kutsus tänasel Eesti lipu päeval oma lipule tavapärasest natuke rohkem mõtlema.

"Täna täitub 132 aastat sinimustvalge Eesti Üliõpilaste Seltsi lipu pühitsemisest Otepääl. Sel päeval sõitsid seltsi kõik 16 eesti soost üliõpilast ning 6 vilistlast Tartust Otepääle, et saada oma üliõpilasühendusele lipp, just nagu Saksa korporatsioonidel. Eesti üliõpilased tahtsid olla teiste üliõpilastega võrdsed. Justnimelt, Eesti lipp oma algupärases loomisloos kõneleb Eesti ühiskonna ühest põhiväärtusest – võrdsusest,” selgitas Ossinovski.

Sotsiaaldemokraatide esimees kinnitas, et erakonna üldkogu toimumine Eesti lipu päeval on omamoodi loogiline, kuna sotsiaaldemokraadid on mänginud Eesti riigi ajaloos selle algusest kaalukaimat rolli. "1919. aastal valiti Asutava Kogu esimeheks sotsiaaldemokraat August Rei, kelle juhtimisel võttis Eesti vastu oma esimese põhiseaduse, mille väärtuseline tuum on meie ühiskonna aluseks ka täna. 

"Euroopas on tormised ajad ning meilgi Eestis on neid, kes püüavad meie ühist vankrit kraavi ajada. Tulevik toob aga kaasa suured muutused, milleks peame ühiskonnana valmistuma juba täna. Peame seisma tugeva ja avatud Euroopa eest, ehitama tolerantset ja kõigile võrdseid võimalusi pakkuvat ühiskonda, mis jääb 21. sajandi globaalsetes arengutes võitjaks,” rõhutas Ossinovski.

Täismahus kõne saad lugeda SIIT!

Samal teemal

09.06.2016
Sotside toetus langes ülimadalale. Ossinovski: oleme sellega arvestanud
06.06.2016
Erakonnad läksid kisklema