Eesti uudised

Teeservad mürgiga puhtaks – mesilased saavad hukka

Juhan Haravee, 4. juuni 2016, 06:00

11 KOMMENTAARI

h
hmm/ 6. juuni 2016, 13:10
mida need mesilased seal teeservades peaksid tegema? korjemaa see pole. teeäärsed postid taru ka ei meenuta. nupukese üllitaja võiks veidi häbeneda.
j
Juulius/ 5. juuni 2016, 07:37
Aga või arvama, et see on kôik korralikult organiseeritud nii - seakatk ja seatapud, piima üleküllus ja lehmade müük Poolasse ning kombinaati, pôllud on söötis ja ainult rapsikasvatus õilmitseb. Eks nüüd ole legaalselt siis teeservade mürgitus, et mesilaste ja muude putukate elu kibedaks teha.
Küsiks - mis järgmiselt? Ah jaa - meil ju ääremaadel palju tühje eluasemeid ja palju mittevajalikke inimesi, kes saavad invaliidsuspensioni vôi kellel puudub sissetulek. Eks ka seda vôi reformida.
z
zerblatt/ 4. juuni 2016, 13:22
Kui kastaks neid maanteeääri kasvõi tavalise soolveega, oleks odavam ja ohutum korraga.
s
sa Kõige hullemad on nn hobiaednikud / 4. juuni 2016, 11:24
korja oma kärbsed teiste maapealt ära.
k
Kõige hullemad on nn hobiaednikud/ 4. juuni 2016, 10:02
Enam pole võimalik mesilasi pidada,s sest nõrgamõistuslikud mürgitavad õitsvaid taimi keskpäeval kui mesilased lendavad ja lapsed õues mängivad. Mürgipilv lendab üle mitme majapidamise. Ja ega jutt ka ei aita. Üks naaber minust paar kinnistut edasi toob äia juurest iga aasta uue sülemia aga ma ootan kuni naabrid ise ära kärvavad, siis toon uued pered.
e
4. juuni 2016, 13:59
Erinevalt teeperve hooldajatele ja tavainimestele kes mürgitavad oma koduaedasid, on talumeestele pandud veel ajalised piirangud. Nemad võivad oma põldusid mürgitada alles siis kui õhtul mesilased on koju tagasi läinud või hommikul enne kui on välja lennanud. Sest põllumajanduslikud mürgid peaksid olema sellised et mesilane enam sinna siis ei taha minna.
e
Erla/ 4. juuni 2016, 09:58
Veekeskkonnale on ohtlik ja mujale pole? Saa nüüd sellest siis aru. Ikka vist nii, et kui saab kokku hoida, siis kasutame mürke ja kui saab palju rohkem teenida, ka siis kasutame mürke. Kus enam mürke ei kasutata? Kartuleid mürgitatakse muldamise asemel, poes õunaletis on tugev mürgihais jne.
m
mujal maailmas/ 4. juuni 2016, 09:23
ikka niidetakse,poolas,saksas.saksas ei ole igasugu mürke vabalt saada.ilma müüjapoolse selgituseta.mesilasi enam ei näegi.roundap saada lollid kõik mürgitavad kohe.reklaam isegi olemas võilille mõrgitamisel soovitame roundapi.
a
A.H./ 5. juuni 2016, 10:30
No mujal maailmas talvel lükatakse ka lund teepealt ära. Sellega vist peaks kõik öeldud olema, või mis? ;)
p
Puust ja punaseks/ 4. juuni 2016, 08:44
Sama hästi võiks ka mürgipaagi asemel traktor vikatiga teeservad üle käia! 2-3 korda suve jooksul ja sellest piisab! Vene ajal saadi hakkama, nüüd kõik asjapulgad justkui ajuhaigeks jäänud oma mürgitamisega.

n
nõukaajal mürgitati/ 4. juuni 2016, 08:33
kõike ja kõiki DDT pulbriga, mis oli tõega mürk, aga polnud neil mesilastel häda midagi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee