USA demokraatide partei presidendikandidaat Hillary Clinton eelvalimiste kampaanias California osariigis El Centros 2. juunil 2016.Foto: Reuters, AFP / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 3. juuni 2016 09:23
USA demokraatide presidendikandidaat Hillary Clinton ründas teravalt Donald Trumpi, kui nimetas oma välispoliitikale pühendatud kõnes, et kinnisvaraärimees on liiga ohtlik ja ebastabiilne, et anda tuumarelvad tema käsutada.

"Tegemist on isikuga, kelle käes ei tohiks kunagi olla tuumarelvade aktiveerimiskoode, sest pole raske ette kujutada olukorda, kuidas Donald Trump veab meid sõtta lihtsalt seetõttu, et keegi suutis tema õrna naha alla pugeda," kritiseeris Clinton Trumpi.

Donald Trumpi välispoliitilised seisukohad on Ameerika ühendriikides vastuolulised mitte ainult demokraatide silmis, vaid ka tema enda erakonnakaaslaste arvates, vahendas ERRi uudisteportaal teleuudiseid. Ta on välja öelnud, et Jaapanil ja Lõuna-Koreal võiksid olla tuumarelvad, et NATO allianss on oma aja ära elanud ja USA osalus seal tuleks üle vaadata.

Samuti on ta soovitanud terroristidega võitlemisel tappa ära ka sihtmärkide perekonnad või kasutada nende vastu tuumarelvi.