Eesti uudised

Kurikamees Urmas kohtus: ma ei tea, et ma üldse oleksin kohapeal olnud (88)

Liis Vaksmann, 3. juuni 2016, 06:00
 Stanislav Moškov
Eile hommikul toimus Harju maakohtus kohtuistung kurikamehena kuulsaks saanud Urmase üle, kus menetleja taotleb mehele 15 päeva aresti. Rahatrahvi määramine polevat antud juhul õigustatud.

Kurikamehe kuulsuse sai Urmas siis, kui ta 5. mail reastus Lasnamäe kanalis parempöördeks üle kolme rea Denissi auto ette.

Deniss lasi signaali, Urmas hüppas autost välja, tõmbas nahktagi selga, rabas kurika pihku ja läks vihaselt asja klaarima.

Video vahejuhtumist ilmus mõni päev hiljem sotsiaalvõrkudes.

Pildistas ka ajakirjanikud üles

Eile veidi enne kella üheksat hommikul saabub Urmas maakohtu neljandale korrusele. Asetab oma sülearvutikoti koridoris pingile ja võtab seejärel istet. Kostub klõps – fotograaf teeb mehest pilti. See muudab ta rahulolematuks. Urmas võtab taskust nutitelefoni ja asub koridoris viibivaid ajakirjanikke ja fotograafe pildistama ning filmima.

KURIKUULUS VIDEOKAADER: Sellest Lasnamäe kanalis autokaameraga filmitud videolõigust sai alguse Urmase tee kuulsuseni. Iseasi, mida sellise kuulsusega peale hakata.  Kuvatõmmis

Kohtusaalis selgub, et Urmasel pole kaitsjat. "Ma olen lõpetanud Tartu ülikooli majandusteaduskonna ja saan enda kaitsmisega hakkama," põhjendab mees kohtunik Janika Kallinile, kui too uurib kaitsja puudumise põhjust.

Seejärel uurib kohtunik Urmaselt, kas tal taotlusi on. "Mida taotlus tähendab?" küsib Urmas vastu ja talle tuletatakse meelde, et eelmisel istungil viitas Urmas tõenditele, mida soovib kohtule esitada.

Seepeale ütleb Urmas, et Denissi salvestatud videot tuleks lähemalt uurida ja teha kindlaks, kui kiiresti noormees üldse sõitis.

"Minu arvates, kogu see kohtu teema on farss," lõpetab ta oma viite.

Paraku oli menetleja vastu. "Ma leian, et uuesti vaatamine ei ole põhjendatud," leidis ta.

Kohtunik arvas sama: "Taotlus jääb rahuldamata, kuna eelmisel istungil vaadati seda videot mitu korda ja sellel ei olnud ühtegi märki selle kohta, et see oleks lavastatud või kokku lõigatud. See oli täiesti ühtlaselt kulgev ja see, kui suur oli teise poole kiirus, antud juhul väga tähtsust ei oma."

Politsei olevat survestanud

Järgmiseks tahtis Urmas tagasi võtta esialgse avalduse, mida ta juhtunu järel politseis tegemas käis. Tagasivõtmist jäi ta põhjendama sellega, et politsei avaldas talle survet. Väljaöeldu võttis kõik saalis olijad muigama, kuid Urmas jätkas, et tema tol päeval sündmuskohal ei viibinudki ja ka toimunut omaks ei võta. "Ma ei tea, et ma oleksin kohapeal olnud ja ma tean, et videotelt on võimalik ära kustutada kõik parempoolsed suunatuled ja juurde reguleerida mingid puunotid, gaasiballoonid ja mis iganes," toob ta põhjenduseks, miks videos pole tegemist temaga.

Kohtujärgsel intervjuul põhjendas Urmas kogu Lasnamäel toimunud vahejuhtumit Putini sooviga tekitada meedias segadust ja arvas, et tõenäoliselt ei ole see esimest korda. "Intsident ise toimus 5. mail ja 9. mail pandi see venekeelsesse Facebooki üles. Mul on see kahtlus, et kuigi seda tunnustatakse kui Euroopa päeva, siis vene rahvusest inimesed teavad seda kui oma võidupüha. See ei saa olla juhuslik kokkusattumus."

Samuti kurtis ta, et tema elu on halvatud ajaleheartiklite tõttu ja ka ettevõte, millega ta enda sõnul enam siiski seotud pole, on toimunu pärast kahju kannatanud. Kuid Õhtulehele teadaolevalt otsis Urmas alles aprilli lõpus oma väidetavalt mahamüüdud ettevõtte nime all ehitusobjektile koristajaid, pakkudes töötasuks ca 1300 eurot kuus.

Videost teadis Urmas rääkida, et selle on teinud Andrei, kes on teinud Eesti vabariigis vähemalt kaks Eesti-vastast filmi. "Ausalt öeldes ma arvan, et ta esineb valenime all!"

Video olnud hästi võltsitud, kinnitab ta Õhtulehele ja ütleb uuesti, et ta polnud juhtunu ajal sündmuskohal.

Istungit oli kuulama tulnud ka Deniss, kellele Urmas Lasnamäe kanalis oma autoga ette sõitis. "Nagu näete, ta ei tunne ennast süüdi ja on näha, et see mees on imelik," tõdes noormees.

Samuti ütles ta, et ei kavatse politseisse pöörduda, et Urmas kannab tema näopildiga särki ja jagab seda teistelegi. "Las nad kannavad. Arvatavasti ta ainult sellega ei piirdu ja mõtleb veel midagi lisaks."

Urmasele võib-olla määratavat aresti ta üleliigseks ei pea. "Noh, saab istuda ja mõelda."

Menetleja tõi välja, et Urmase käitumise puhul ei olnud tegu avaliku korra raske rikkumisega ja palus lähtudes karistusseadustikust kohtualust karistada 15päevase arestiga ja viieks kuuks juhtimisõiguse äravõtmisega.

Otsus langetatakse 21. juunil.

Samal teemal

18. august 2017, 00:01
Kurikamees Urmast kahtlustatakse naistuttava tapmises
17. märts 2017, 04:00
Kurikamees Urmas osutus töövõimetuks ja pääses kriminaalasjast
16. märts 2017, 14:44
Kurikamehe kriminaalmenetlus lõpetati
29. detsember 2016, 04:00
Lasnamäe kurikamehe kohtusaaga jätkub

88 KOMMENTAARI

a
Aru ma ei saa 3. juuni 2016, 22:01
Kui politsei on tõendeid kogunud ja esitab need kohtule siis pahatihti on, et ei saa kasutada tõendeid. Valesti kogutud. Nüüd mingi vene tondi videoregistraaroriga kokku käkerdatud soperdis on hirmus tõend.
s
Saatusekäsi 3. juuni 2016, 15:38
Sellisel debiilikul load ära võtta ültse!Ja veits ravile saata.
Loe kõiki (88)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee