Foto: kapten Arvo Jõesalu
Toimetas Andra Nõlvak 2. juuni 2016 17:14
Täna avasid hiljuti Liibanonist saabunud kaitseväelased Haapsalu promenaadil koostöös Haapsalu linnaga Eesti sõdurile pühendatud pingi.

Rannapromenaadile paigaldatud pink asub Haapsalu neuroloogiline rehabilitatsioonikeskuse lähedal, kus on taastusravi saanud ka Eesti kaitseväelased ja eelmisel aastal soetati rehabilitatsioonikeskusele sinilillekampaaniaga veteranipäeva raames kõnnirobot.

"Veteranipoliitika kandvaks osaks on veteranide tunnustamine nende panuse eest Eesti julgeolekusse ja seda enam on meie endi aukohuseks mitte oodata tunnustust ainult ühiskonna poolt üldisemalt, vaid teha ka ise midagi ära, et anda au meie kaasvõitlejatele," ütles eelmisel nädalal Liibanonist naasnud kontingendi ülem major Kalle Kõlli ja lisas, et selle pingi pühendamisse
on vabatahtlikult panustanud enamik Liibanonis teeninud jalaväerühmast Estpla-20, aga ka partnerriikide kaitseväelased rahuvalveoperatsioonilt UNIFIL.

Pingi soetamiseks ja veteranipäeva tähistamiseks korraldasid Liibanonis teeninud kaitseväelased aprillis heategevusliku paintballi võistluse, millel võtsid peale eestlaste omavahel mõõtu ka meeskonnad Soomest, Iirimaalt, Prantsusmaalt, Lõuna-Koreast ja Fidžist.

Liibanonist koju naasnud kontingendi tuumiku moodustas jalaväerühm Estpla-20, mis alustas teenistust Lõuna-Liibanonis Soome-Iiri ühispataljonis eelmise aasta novembris ja oma viimase patrulli tegid Eesti kaitseväelased kolm päeva enne koju saabumist. Et näidata rahuvalvejõudude kohalolu ja tagada konflikti osapoolte lepingutest kinnipidamist, oli Eesti jalaväerühma ülesanne erinevate patrullide läbiviimine oma vastutusalas, sealhulgas jalgsi ja motoriseeritult,
raketiohtlikel aladel, sinisel joonel ning koostöös Liibanoni relvajõududega.

Ühtekokku tegid Estpla-20 kaitseväelased oma rotatsiooni jooksul 474 erinevat patrulli, millest ligi pooled olid öised. Jaanuari keskpaigast kuni märtsi keskpaigani teenis rühm patrullbaasis UNP 6-50, mis asub vahetult Liibanoni ja Iisraeli eraldaval sinisel joonel. Kahe kuu jooksul tegid kaitseväelased regulaarselt nii jalgsi- kui ka motoriseeritud patrulle oma vastutusalas, jälgisid
pidevalt konflikti osapooli eraldavat sinist joont, tagasid baasi julgeolekut ja hoidsid ühte jagu kiirvalmiduses.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

T.Mets 2. juuni 2016 21:43
Küll moslemid selle täis kakavad
Suur ja võimas 2. juuni 2016 20:16
see eesti riik ikka, piir käib kohe Liibanoni piiriga kokku ja vähemalt seal piiril on eesti kaitstud vallutajate eest. Eesti piiri peaks veel nihutama Türgi piirini, siis meie vaprad kaitsjad saaks kohe sealt sissetungivad mustad hordid tagasi peksta, nato ja eu pole ju selleks võimelised, need valvavad olematut vaenlast idapiiril.

SISUTURUNDUS