Eesti uudised

Majavärvijad saavad tänavu raha vastavalt kulutatud värvikogusele  

LL, 2. juuni 2016, 16:58
Ehitiste välisfassaadide korrastamise eest maksab linn tänavu kampaania „Värvid linna” käigus preemiaid vastavalt kulutatud värvikogusele ja renoveerimise kvaliteedile.Foto: Teet Malsroos
Käimas on järjekordne kampaania „Värvid linna!“, mille eesmärk on parandada Pärnu linna ilmet, säilitada puit-ja kiviarhitektuuri ning korrastada ehitiste välisfassaade.

Kampaanias võivad osaleda kõik Pärnu linnas ehitisi omavad füüsilised ja juriidilised isikud. Selleks esitab ehitise omanik või volitatud esindaja Pärnu linnavalitsusele kirjaliku avalduse. Avalduse vormid on saadaval linnavalitsuse infolauas (Suur-Sepa 16) ja linna veebilehel www.parnu.ee. Avaldusele tuleb lisada seisukorra fikseerimiseks ehitise foto. Avaldusi saab esitada 26. augustini.

Avalduse esitajale väljastab linnavalitsuse planeerimisosakond osalejakaardi. Osalejakaardi ning vajaduse korral linnavalitsuse planeerimisosakonna väljastatud fassaadipassi alusel saavad värvimiskampaanias osalejad osta Pärnus asuvatest kauplustest teatud tooteid 25% tavahinnast soodsamalt.

Rahalised preemiad makstakse välja pärast kampaania lõppu, mil ehitise omanik esitab linnavalitsusele kampaaniaga seotud värviostu kuludokumendid. Komisjon kontrollib kuludokumentide õigsust ja värvimise tulemust. Premeerimine ja preemia suurus sõltuvad ehitise renoveerimise kvaliteedist, terviklikkusest ning ehitise omaniku omaosaluse suurusest.

Füüsilisele isikule ette nähtud preemiasummad on järgmised: 20–100 liitri värvikoguse (omaosaluse) puhul on preemiasumma kuni 40%, kuid mitte rohkem kui 315 eurot ning 101 liitri ja suurema värvikoguse (omaosaluse) puhul on preemiasumma kuni 30 %, kuid mitte rohkem kui 440 eurot. Juriidiliste isikute preemiasummad on mõnevõrra väiksemad. Peale selle annab linnavalitsus kõige kvaliteetsemalt renoveeritud ehitiste omanikele Tallinna, Riia ja Haapsalu maantee ääres viis eripreemiat á 300 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee