Eesti uudised

Vabatahtlikud merepäästjad päästsid Narvas uppuva poisi (1)

Toimetas Kristin Aasma, 2. juuni 2016 16:49
Narva jõgi. Foto on illustreeriv.Foto: Arno Saar
Eile pärastlõunal päästsid vabatahtlikud merepäästjad Narvas vees hädaohtu sattunud poisi elu. "Olime kolleegidega Narva jõe ääres mereohutuskoolitust läbi viimas, kui märkasime Joaoru rannas vees kummaliselt käituvaid lapsi,“ rääkis Narva-Jõesuu vabatahtliku merepäästeühingu liige Nikita Otvagin. "Läksime olukorda kontrollima ning selgus, et üks vees olnud lastest oli vee all ning tema sõber hoidis temast kinni, et ta põhja ei vajuks. Hiljem tuli välja, et abis oli olnud ka teine sõber, kes oli mingil hetkel aga väsinud ning kaldale ujunud.“

Olukorra tõsidust arvesse võttes reageerisid vabatahtlikud koheselt vette ning tõid 14aastase poisi kaldale, kus osutasid talle kiirabi saabumiseni esmaabi. Seejärel anti kannatanu üle kiirabile.

Vabatahtlikud merepäästjad tuletavad meelde, et enne vette minekut tuleb kriitiliselt hinnata vee temperatuuri, sügavust ja voolukiirust, samuti oma võimeid. Hättasattunut märgates saab teda aidata ka läheduses viibijate tähelepanu endale tõmmates – näiteks karjudes või mõnel muul viisil.

Üle-euroopaline hädaabinumber on 112, millelt saab appi kutsuda nii päästjad kui kiirabi.

Narva-Jõesuu Vabatahtlik Mere- ja Jääpäästeüksus on sidusorganisatsiooni Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste liige.

Samal teemal

13.07.2014
Harjumaal tõid päästjad kaldale kummimadratsiga merel triivinud noormehed
28.07.2012
KURB: Narvas uppus 11-aastane tüdruk
01.07.2012
Narvas uppus 17aastane noormees
05.07.2010
Narvas uppus 25aastane mees

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee