Eesti uudised

Stalnuhhin: valitsuskoalitsiooni ei huvita vene kogukonna keeleõpe (9)

LISA KOMMENTAAR

Andersen. 3. juuni 2016 15:22
Elan Hollandis ja öppisin keele 6a selgeks nyt olen hollandi kodakontsusega! Kui on tahtmist siis öppib ikka selgeks kyll. Venelased ei suuda 70a jooksul öppida Eesti keelt ära jube lugu!
Ruts 2. juuni 2016 22:32
Lgp. Mihkel, teie vene kogukonnal on olnud aega õppida kohalikku keelt alates nende siia tulekus!!!! Pole nad seda teinud siiani, ei tee nad seda ka tulevikus, raisata raha selle peale ,on nagu viskaks hane selga vett.
Lembitu poeg 2. juuni 2016 18:24
Aitab riigiraha raiskamisest ning muulaste poputamisest, õppigu keelt, kes keelab?
Mask 2. juuni 2016 17:36
Viimase töötuselaine ajendil tekkis Ida-Virumaale töötukassa abil eesti keele õppimise võimalus töö saamise eesmärgil. Grupid said nii täis, et siiani osad ootavad järjekorras. Seega huvi on eesti keele vastu Eestis elavatel venelastel, ent reaalselt õppima sunnib neid enamjaolt hädaolukord. Antud olukorras siis vene keelse töö nappus Ida-Virumaal.
Ei pea 2. juuni 2016 13:52
õpetama venelastele ega ka murjamitele. Kes on otsustanud teise riiki minna see peab ka arvestama sellega, et keel selgeks õppida. See ,et valitsus aga sunnib politseinikke ja muid ametnikke murjamite keelt õppima on räigelt vale ,sest eesti riigikeel on eesti keel.
2. juuni 2016 13:26
Asi on ju nii, et Eesti on taas vaba 25 aastat, aga venekeelsed ikka ei oska eesti keelt. Aitab juba enesepetmisest - need sovetimeelsed endised härrasrahva esindajad lihtsalt ei soovi eesti keelt selgeks saada. Miks peab neile kõik ette kandma ja kinni maksma? Kui on soov, siis maksku ise ja õppigu. Kui ei meeldi, siis ausõna - koju tagasi. Aga sinna ju ka ei taha, sest kodu pisi ju siin olema. Siiber juba.
??? 2. juuni 2016 12:08
Ja milline oli see eriline keeleõpe, mida anti 1940.a. ja 1949.a. Venemaale küüditatud eestlastele? Ei mingisugust õpet! Ise õpiti! Või kes meilt 1944.a. Rootsi putkasid? Polnud seal mingisugust mitme aasta pikkust ülalpidamist ega õpetamist. Meestele anti juba paari nädala pärast saed, kirved või labidad pihku ning saadeti kuhugi odavale mustatööle. Metsa raiuma või mullatöödele. Töö kõrvalt õpiti keel ise ära.
Kõige tähtsam on keeleõppel ikkagi hea tahe, soov. Aga kui siinsed muulased igasuguste kursuste kiuste kohalikku keelt ka 25 aasta jooksul ei suuda omandada, ju siis on viga ikka pigem tahtmises. Ega te ometi ei arva, et venelased on nii rumalad, et nad pole suutelised võõrkeelt ära õppima? Näiteks anekdootides viimaste pummpeadena kujutatud tšuktsid oskavad lisaks emakeelele kõik ka vene keelt! Või on siis venelase nendest vähem võimekad? Ei tahaks nagu uskuda!
aga miks 2. juuni 2016 12:04
peaks huvitama ? Kui ikka endal huvi ei ole ega vägisi ei õpeta küll . Eesti Vabariik on taasiseseisvunud juba 25 aastat ja niisugused väited , et ma ei ole kuulnud ja mul ei ole vaja , ei huvita mitte . Üle Narva jõe kodumaa ootab , ei ole vaja õppida võõrast ja vaenulikku keelt , ei pea "fašistidega" koos elama , ei saa aru milles probleem .
2. juuni 2016 13:27
Kui olin oma kommentaari postitanud, avastasin, et keegi on juba minu mõtted pea üks-ühele kirja pannud.:)