Eesti uudised

Õiguskantsler tunnustas lastekaitsepäeval noorsootöö edendajaid 

Toimetas Piret Pappel, 2. juuni 2016 11:19
Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse esindaja Heidi Paabort, õiguskantsler Ülle Madise ja Eesti Noorteühenduste Liidu esindaja Liisa LillemetsFoto: Eesti Noorsootöö Keskus
Õiguskantsler Ülle Madise tunnustas lastekaitsepäeval aasta teo eripreemiaga Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendust ja Eesti Noorteühenduste Liitu, kes riigi toel viimase kahe aasta jooksul on andnud olulise panuse noorsootöö edendamisse.

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (EANK) ja 86 noortekeskust viisid ellu projekti “Riskilaste toetusprogrammi rakendamine läbi noortekeskuste”, mille abil parandati kahe aasta jooksul kümnete tuhandete riskioludes kasvavate noorte heaolu ja kaasatust, tehes aktiivset tööd igas Eesti maakonnas.

Eesti Noorteühenduste Liidu projekti “Ühised noored” üks fookus oli noorte seksuaalse riskikäitumise ennetamine. Teadlikkuse parandamiseks ja muutuste esilekutsumiseks viidi koolides läbi seksuaaltervise alaseid loenguid, koostati täiesti uued õppematerjalid ja koolitati tulevasi koolitajaid.

Olulise tühimiku täitis projekt ka kuulmispuudega noorte seas, kellele koostati videomaterjalid seksuaalhariduslike teemade omandamiseks ning loodi ka seksuaalhariduslike terminite väljendamiseks uued viipemärgid. Selle tegevuse eest pälviti ka mainekas rahvusvaheline preemia.

Õiguskantsleri tunnustuse “Muutuste looja” pälvis tänavatantsukooli JJ-Street looja ja noorteühenduse Urban Style eestvedaja Joel Juht. Urban Style on partneriks SA Archimedes Noorteagentuuri projektile “HUKK-AP”, mille kaudu said tuhanded riskioludes noored võimaluse osaleda huviringides.

Kolmandat korda toimuval tunnustussündmusel andsid laureaatidele auhinnad üle Riigikogu esimees Eiki Nestor, õiguskantsler Ülle Madise ning sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee