Eesti uudised

Eestlased annetasid sinililli ostes ligi 82 000 eurot (2)

Toimetas Piret Pappel, 2. juuni 2016 09:49
Foto: MARI LUUD
Tänavu aprillis kolmandat korda toimunud sinilille heategevuskampaania käigus koguti Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule annetusi  ligi 82 000 euro ulatuses.

Igakevadise heategevuskampaania peamine siht on kutsuda inimesi kandma sinilille rinnamärki veteranide tunnustamiseks.

„Meil on suur rõõm tõdeda, et Sinilille kampaaniast on kujunenud igakevadine oodatud sündmus ja et veteranipäeva tähistamise traditsioon ühiskonnas on au sees. Nähes nii palju sinililli rahva rinnas ja positiivset vastukaja meie algatusele, saame uhkusega öelda, et meie rahvas hoolib veteranidest,“ sõnas Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu juhatuse esimees veebel Rasmus Penno.

Eelkõige tänu Naiskodukaitse panusele jõudis heategevuskampaania „Anname au“ igaühe kodukanti - nad korraldasid eri maakondades sõnumi ja lillede levitamiseks pea 50 aktsiooni.

Populaarne sinilillejooks toimus esimest korda peale Tallinna ka Tartus ja Brüsselis, kus veteranide auks jooksis kokku 650 inimest. Liibanonis teenivad kaitseväelased aitasid kampaaniat tutvustada välismaal.

„Eriline tänu kuulub Eesti Naiskodukaitse esindajatele, kes viisid meie lilled ka kaugeimatesse Eestimaa paikadesse. Sinilill andis võimaluse ennast teostada ka suurel hulgal vabatahtlikel ja vaimsete erivajadustega inimestel üle Eesti, vildist lillemärke valmistas ligi 140 erivajadusega inimest. Sügav kummardus kõigile, kes tunnustasid ja andsid au meie veteranidele – tänu teile saab nüüd teoks päris mitu heategu,“ avaldas Penno tunnustust.

Esimest korda jagunesid kampaaniaga kogutud annetused mitme projekti vahel, mis tähendab, et sinilille ostuga tehtud heategu jõuab nii vigastatud veteranideni kui palju laiema sihtgrupini.

Kampaania tulusid kasutatakse lisaks vigastatud veteranide spordi- ja õppetegevuse toetamisele ka psühholoogilist nõustamist ja noorte vaimse tervise edendamist korraldava MTÜ Peaasjad abistamiseks. 

Pärnu haigla taastusravi- ja heaolukeskusele soetatakse annetustega uus seade, mis aitab kaasa trauma- ja operatsioonijärgsel taastusravis. Veel toetatakse Eesti Füsioterapeutide Liitu amputatsioonijärgse füsioteraapia taastusravi spetsialistide koolitamisel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee