Eesti uudised

Prokuratuur esitas Rein Kilgile kriminaalsüüdistuse (12)

Toimetas Piret Pappel, 2. juuni 2016, 09:28
Rein Kilk ARNO SAAR
Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis üldmenetluse korras kohtusse kriminaalasja, milles esitas neljale isikule süüdistuse juriidilisest isikust juhtorgani liikmena võlgniku vara põhjendamatus kinkimises, millega põhjustati võlgniku maksejõuetus, ning ühele isikule süüdistuse maksejõuetuse põhjustamisele kaasaaitamises. Prokuratuur kinnitas, et üks süüdistatav on Rein Kilk, kuid ülejäänud ei ole avaliku elu tegelased. Kõnealuse kriminaalasja materjalidest selgub, et 2012. aasta veebruaris otsustasid aktsiaseltsi nõukogu liikmed asutada tütarettevõtte ja tõsta sinna üle aktsiaseltsile kuuluvad kinnisasjad koos tehase sisseseadega ning kaubamärgid, seda olukorras, kus aktsiaselts ei olnud võimeline enam täitma oma kohustusi.

Samas jätsid nõukogu liikmed kindlaks määramata tehingu tingimused ega kontrollinud, millistel tingimustel juhatus kinnistud ja kaubamärgid võõrandab ning kas juhatus tagab võõrandajale müügihinna laekumise. Süüdistuse kohaselt sõlmis aktsiaseltsi juhatuse liige nõukogu otsuse alusel varatu tütarettevõttega kinkelise iseloomuga kinnistuste ja kaubamärkide müügilepingu alla vara turuhinna ning ostuhinna laekumist tagamata.

Kogu majandustegevuseks vajaliku vara võõrandamisega, millest aktsiaseltsile raha ei laekunud, põhjustati aktsiaseltsi maksejõuetus. 2012. aasta oktoobris kuulutas kohus välja aktsiaseltsi pankroti.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo.

Kohus ei ole veel eelistungi toimumise aega määranud. Prokuratuur juhib tähelepanu ka sellele, et kuna kohtuprotsess on veel ees, ei ole rohkem võimalik avaldada andmeid süüdistuse kohta.

Samal teemal

28. august 2017, 10:53
Tartu ärimees Rein Kilk naasis linnavolikokku
8. jaanuar 2017, 10:35
Ettevõtja Rein Kilk astub kohtu ette
26. september 2016, 04:00
Kriminaalsüüdistuse saanud Rein Kilk on endiselt IRLi liige
8. juuni 2016, 11:10
Rein Kilgi kohtuasja eelistung toimub augustis

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee