Eesti uudised

Prokuratuur esitas Rein Kilgile kriminaalsüüdistuse (12)

Toimetas Piret Pappel, 2. juuni 2016 09:28
Rein KilkFoto: ARNO SAAR
Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis üldmenetluse korras kohtusse kriminaalasja, milles esitas neljale isikule süüdistuse juriidilisest isikust juhtorgani liikmena võlgniku vara põhjendamatus kinkimises, millega põhjustati võlgniku maksejõuetus, ning ühele isikule süüdistuse maksejõuetuse põhjustamisele kaasaaitamises. Prokuratuur kinnitas, et üks süüdistatav on Rein Kilk, kuid ülejäänud ei ole avaliku elu tegelased. Kõnealuse kriminaalasja materjalidest selgub, et 2012. aasta veebruaris otsustasid aktsiaseltsi nõukogu liikmed asutada tütarettevõtte ja tõsta sinna üle aktsiaseltsile kuuluvad kinnisasjad koos tehase sisseseadega ning kaubamärgid, seda olukorras, kus aktsiaselts ei olnud võimeline enam täitma oma kohustusi.

Samas jätsid nõukogu liikmed kindlaks määramata tehingu tingimused ega kontrollinud, millistel tingimustel juhatus kinnistud ja kaubamärgid võõrandab ning kas juhatus tagab võõrandajale müügihinna laekumise. Süüdistuse kohaselt sõlmis aktsiaseltsi juhatuse liige nõukogu otsuse alusel varatu tütarettevõttega kinkelise iseloomuga kinnistuste ja kaubamärkide müügilepingu alla vara turuhinna ning ostuhinna laekumist tagamata.

Kogu majandustegevuseks vajaliku vara võõrandamisega, millest aktsiaseltsile raha ei laekunud, põhjustati aktsiaseltsi maksejõuetus. 2012. aasta oktoobris kuulutas kohus välja aktsiaseltsi pankroti.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo.

Kohus ei ole veel eelistungi toimumise aega määranud. Prokuratuur juhib tähelepanu ka sellele, et kuna kohtuprotsess on veel ees, ei ole rohkem võimalik avaldada andmeid süüdistuse kohta.

Samal teemal

05.10.2018
Rein Kilk vaidlustas süüdimõistmise
28.08.2017
Tartu ärimees Rein Kilk naasis linnavolikokku
08.01.2017
Ettevõtja Rein Kilk astub kohtu ette
26.09.2016
Kriminaalsüüdistuse saanud Rein Kilk on endiselt IRLi liige

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee