Eesti uudised

Lasnamäel hirmunult ringi jooksnud põder pääses ilmselt ise linnast pakku (1)

Mattias Tammet, 2. juuni 2016 06:00
JÄRGIB LIIKLUS­EESKIRJA: ­Segaduses ­põder jooksis eile Lasnamäel, muu hulgas Laagna teel, kus ta järgis liiklusmärke. Vähemalt korraks. Foto: Aleksandr Guzov
Eile kell 13.15 andsid linnaelanikud teada Lasnamäele eksinud põdrast, kes jooksis linnast väljapääsu otsides tänavatel ringi.

Lasnamäe komando päästjad läksid põtra otsima. Segaduses looma nähti Lasnamäel ka kell 13.31 ja 13.35.

Viimast korda anti põdrast häirekeskusele teada kell 14.12, kui ta oli Lasnamäe kanali alguses, Tallinna Kütte hoone lähedal.

Päästjad ei leidnudki teda üles ja et linnarahvaski ei andnud temast enam teada, siis eeldati, et ta pääses rohealade kaudu turvalisemasse kohta, ütles päästeameti pressiesindaja Indrek Hirs.

Ta soovitas, et linna eksinud ulukite puhul tuleks tegelikult helistada keskkonnainspektsiooni valvetelefonil 1313, kes võtab vajadusel omakorda ühendust veterinaaridega, kes uinutavad eksinud looma.

Nimelt pole päästeametil loomade uinutamiseks vahendeid, ent nad võivad aidata looma linnast ära vedada. Keskkonnainspektsiooni pressiesindaja Leili Tuule sõnul ei andnud täna neile keegi Tallinnas ringi jooksvatest põtradest teada.

Teisipäeval eksles põder aga Kohtla-Järvelgi, seekord vasikas. Kella nelja paiku õnnestus päästjatel loom kinni püüda ja keskkonnaamet viis ta metsa.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee