Eesti uudised

Lapsed istutasid tänava lilli täis (1)

Liis Vaksmann, 2. juuni 2016 06:00
ISTUTAMA! Ligikaudu 600 noort istutas eile üle 10 000 lille, et muuta linnaruumi ­ilusamaks. Foto: Liis Vaksmann
Eile peeti Tallinnas Sõpruse puiestee ligi 3,5kilomeetrisel haljasribal Tallinna laste ja noorte lillepidu. Lilleistutamisel lõi kaasa sadu lapsi.

Tallinna tehnikagümnaasiumi huvijuht Margit arvab, et selline ettevõtmine on igati kiiduväärt: "Õpilased tahavad seda, mida nad on oma kätega teinud hoida, ja oskavad vajadusel teistegi tähelepanu sellele pöörata. Meilt on täna siin ligi 40 last ja kaks õpetajat. Muljed on väga ülevad. Ma arvan, et nad kõik on sellepärast väga sillas, et neil oli valida, kas olla niisama kodus või siin väga asjalikult toimetada. Ma arvan, et igal juhul võitsid need, kes lõid siin kaasa."

Lapsed istutasid kahe tunniga 3970 roosi, 420 põõsast ja 7130 püsilille ning asendusistutuse käigus roosipõõsaid. Kokku 15 peenart 3464 ruutmeetril. Sügisel täiendatakse püsilillede ala 70 000 sibullillega.

Abilinnapead Arvo Sarapuu ja Taavi Aas tõmbasid samuti kindad kätte ja istutasid väljavalitud roosid, agaramad ja eakamad tallinlased kõrvalt õpetamas: "Võtke julgelt välja! Võtke ikka julgelt välja!" õhutavad vanaprouad neid, sest nad ei julge esimese hooga lilli pottidest väljagi võtta.

Abilinnapea Taavi Aas ütles Õhtulehele, et algatust loodetakse jätkata. "Esimene oli Mustamäe, ja kui see läheb meil hästi, siis tuleb veel kolm – Haabersti, Lasnamäe ja Pirita."

Aasa sõnul on oluline, et need, kes osalesid, jääksid sellega rahule. "Muidugi ka see, et taimed jääksid kasvama. Siis saab edasi minna," kinnitas Aas.

Kui palju selline istutamiseaktsioon läks linnale maksa, ei taha kohe vastata.

"Tehti ettevalmistustööd, osteti taimed. Loomulikult tuleb tulevikus arvestada sellegagi, et sellega kaasneb pidevalt kulu, sest peenraid peab kogu aeg hooldama. Ma ütlen niimoodi, et ilu on väga raske rahas mõõta."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee