Merre kukkunud EgyptAiri musta kasti otsingud Vahemerel.Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 1. juuni 2016 14:57
Egiptuse juurdluskomitee, mis on loodud spetsiaalset lennu MS804 saatuse uurimiseks, teatas, et otsinguoperatsioonil osaleval Prantsuse laeval täheldati signaale, mis võivad olla pärit paar nädalat tagasi Vahemere kohal kaduma läinud EgyptAiri reisilennuki mustast kastist.

Samas pole Prantsuse ametnikud sellest veel teatanud. Sarnase avalduse tegi Egiptus ka eelmisel nädalal, kuid hiljem selgus, et tegu oli siiski ennatliku teatega, vahendas ERRi uudisteportaal välismeediat.

Esmaspäeval rõhutati, et otsingumeeskonnad peavad kiirustama, sest mustade kastide akudel on võimsust anda edasi signaali neli kuni viis nädalat.

Egiptus ja Prantsusmaa on allkirjastanud kokkulepped kahe Prantsuse ettevõttega - Alseamar ja Deep Ocean Search (DOS) -, kellel on võimekus viia läbi süvaveeotsinguid. Deep Ocean Search laev peaks Mauritiuselt Vahemerele jõudma nädala jooksul.

19. mai ööl jäi Vahemere kohal teel Pariisist Kairosse kadunuks EgyptAiri reisilennuk Airbus A320-232, mille pardal oli kokku 66 inimest - 56 reisijat, seitse meeskonnaliiget ja kolm turvatöötajat.