Eesti uudised

Eestlane ostab vähem salasigarette, kuid armastab üha rohkem ümbrikupalka

Toimetas Piret Pappel, 1. juuni 2016 14:03

36 KOMMENTAARI

h
heh/ 1. juuni 2016 23:21
tulebki maksta ma olin eestis ainult ümbrikupalk oligi muud moodi ei elanud ära eestis ju ei ole võimalik lihtslt vaadaku ringi mis toimub suured trahvid am ei etadnud kedagi kes poleks saanud trahve trahvi vabariik võrreldes palkadega korteri hinnad nii laes et maksad üüri ära ja ülejäänud kuu käi taarat korjama et leiba ja vett osta eesti on rikaste inimeste riik.inimene peaks vähemalt 1000 euri kätte saama et inimlikult ära elada piiri taga kolm korda suuremad palgad ja hinnad ja üürid.seda loetelu võik jätkata aga need põhjsued kõik soodustavad ümbrikupalka
p
Pisike meeldetuletus/ 1. juuni 2016 22:43
Aga miks riik ehk siis isehakanud siniverelised MÕTLEMATULT loobivad rahva raha paremale ja vasemale nii, et silm ka ei pilgu ja mitte üks hing ei vastuta luhta läinud tehingute eest? Vaadaku kõigepealt oma kapsaaed üle ja siis räägime teiste kapsaaedadest.
m
MTi/ 1. juuni 2016 21:55
Riiklik maffia tunneb saamata jäänud katuseraha pärast muret - et äkki riigialam va sunnik saab natuke paremini korraks elada
k
kopli liinilt/ 1. juuni 2016 21:47
rääkige seda sama ka neile, kes ausalt maksavad makse siin riigis, näiteks need kes saavad suht miinimumpalka ja kel polegi võimalustki maksud jätta maksmata, ka neil on ootus ja põhjendatud ootus normaalsele arstiabile jne. Kes võtavad ümbrikupalka on üldjuhul nagunii veidi parema palga saajad. Maksude mittemaksmisega "teeme Kreekat" ja kaugeneme veelgi lääneeuroopalikust heaoluühiskonnast
m
Mart Palmas/ 1. juuni 2016 20:36
Eeskuju nakatab. 101 dalmaatslast saavad ümbrikupalka, miks siis tavainimene kuluhüvitist saada ei või?
k
kõik on/ 1. juuni 2016 20:08
rahva enda teha, kui nad lasevad valitsusel omal peput lohku tõmmata, on nad seda väärt, vastasel juhul oleks juba ammu mindud toompeale ja jalahoopidega selline valitsus minema löödud.
u
Uunu/ 1. juuni 2016 19:22
Ainult nii olen võimeline õigeid sigarette ostma, kui ümbrikupalka saan. Kui makstaks ametlikult palka, siis pean jälle salasigarettide peale üle minema.
r
r/ 1. juuni 2016 19:10
paljud inimesed ei taha enam riigile senttigi anda sest riigi poliitika on läbinisti mäda! Riigilt vastu ei saa muud kui et see häbeneb sind! Ravi on kallis,ottejärjekorrad ülemõistuse pikad,teed per..es,immigranttide ülekuldamine, igasugu kreeka toetamine kuigi meie inimesed on 3x vaesemad,igasugu lollide seaduste läbisurumine,poliitikute ülekuldamine ja riigi raha ülemõistuse laristamine nagu vabariigi aastapäeva toitlustamine(kahjuks ei söönud nad ennast rahva raha eest surnuks),autorollod,sadama ja airi raha raiskamine JNE! Nimekiri võiks pikalt jätkuda! Ja nüüd küsige endalt,kas te soovite sellise riigi eest relva haarata või sellisele riigile makse maksta?

o
Ostan/ 1. juuni 2016 18:18
pidevalt salasuitsu ja saan ümbrikupalka,milleks pean seda perses riiki veel toetama
o
o,o/ 1. juuni 2016 19:30
ma maksaks hea meelega narko eest makse.
i
ise / 1. juuni 2016 18:04
raha ei haise , mul suva kust ta tuleb .
j
jah/ 1. juuni 2016 17:40
üks põhjustest on suur- ja väiketootjate ühesugune maksustamine. Suurte turg on enamasti teised suured ettevõtted Eestis väi väljaspool, väikeste turg on enamasti kohalik elanik, kes vajaks küll pakutvat teenust, kuid ei jaksa maksta küsitavat hinda. Hinna ajavad kõrgeks aga mitte ainult kõrged tööjõumaksud, vaid ka käibemaks-20%, mis lisandub lõpphinnale isegi siis, kui on oluline osa kuludest teenustöö. Seega maksustame käibemaksuga ka palga ja sots.maksu. Käibemaksust lubatud mahaarvamisi pole eriti millestki teha,kui ostuarved moodustavad 5-10% kuludest.
p
palk/ 1. juuni 2016 16:57
Tehke minu lollile selgeks üks asi. Erasektor, toon näite, kui inimene töötab seal ja saab ümbrikupalka ei peaks riik sealt midagi tahtma. Inimene on loonud oma raha eest firma. Palganud töötajad, ostnud ütleme toornainet, ise otsinud turgu ja maksab töölisele palka. See ei peaks riigi asi enam olema, kuna riik ei ole oma osa panustanud firmasse. Firma maksab töötaja tarbeks haigekassale maksud ja peaks nagu kõik olema. Kas pole see õige või kuidas? Nagu ühe tegelinski otsus, et ei või suitsetada rõdul. Inimene on ostnud omale korteri. Riik pole panustanud midagi selle ostmise tarbeks, pole andnud raha. Inimene teab ise mida ta oma rõdul teeb või korteris. Samas need nõudjad ise rikuvad seadust ja kühveldavad teiste inimeste arvelt raha tasku, ostavad kalleid autosid ja maju. Kus on õiglus. Kui riik ei ole toetanud aidanud ei peaks olema tema asi, kuidas inimene palka saab.
k
käibemaks/ 1. juuni 2016 16:47
...Ma arvan, et suurem osa inimesi ei ole maksude maksmise vastu, kui on näha, et need lähevad õigesse kohta ( tervishoid, lapsed, pensionärid jne.). Aga kui valitsuse poolt käib mõttetu raha laristamine, endale suurte palkade maksmine, mõttetud luksusreisid ühelt "nõupidamiselt" teisele, et siis aasta lõpus kerjata televisiooni kaudu raha haiglatele inventari ostmiseks või vaeste aitamiseks....lõpuks on loomulik, et üritatakse maksudest kõrvale hoida...
e
Ehh/ 2. juuni 2016 04:10
Enam ei oodatagi jõulukuu saabumist, sellest aastast käib kerjamine juba aastaläbi.
Sinna kuristikku on meid 2 viimast valitsust juhtinud.
Kui näen ja kuulen iga päev, kuidas meie maksuraha lausa 2 otsast põletatakse ja kedagi vastutusele ei võeta, siis, andke andeks, kaob igasugune huvi vabatahtlikult makse maksta.
s
Südari G. Norrvere/ 1. juuni 2016 16:17
miks me peame seda varaste punti üleval pidama? Neid, kes tahavad meist lahti saada, neid kes tahavad meist pealekaebajaid teha? MIKS? kasige oma koju!
m
Mann/ 1. juuni 2016 16:17
ma ka ei toeta ümbrikupalka! Palk peaks tulema ikka kohvriga!
r
Räägime / 1. juuni 2016 16:14
asjadest õigete nimedega, mitte töötaja ei luni tööandjalt mustalt maksmist, vaid tööandja paneb tulevase töötaja fakti ette, kas oled nõus saama palka mustalt või lähevad meie teed kohe lahku. See, mida maksuamet nõuab, et töötaja peab tööandjat survestama, see on ilus muinasjutt, kui piirkonnas on tööandjaid vähe ja tahad teenida, pead olema nõus selle variandiga, mida tööandja pakub.

m
MS/ 1. juuni 2016 16:09
Riik on ise süüdi, kui pole miinimumpalka tõstnud normalsele suurusele. Kui Eestis oleks 1000 eurone miinimumpalk, siis oleksid tööandjad sunnitud palkasid ametlikult maksma, mitte mustalt.
l
leo/ 1. juuni 2016 16:04
Kuskil seal lääne pool pidi varimajanduse protsent olema umbes 20, aga endistes Nõukogude Liidu nn liiduvabariikides 50 protsendi ligi
1
123/ 1. juuni 2016 16:03
Kui tööde hinnad oleks võrreldavad Põhjamaade hindadega ja peatöövõtjad vähem kasumiahned siis ümbrikupalkade osakaal väheneks tunduvalt. Kuidas on võimalik, et 80 km eemal üle lahe saab töötaja pea 3 kordset tasu sama töö eest mida siin tehakse, võrdle millist valdkonda soovid ikka on vahe sees. Ometigi on kinnisvara hinnad pea samad mis meil(olenevalt hoone suurusest)
ü
ümbrikupalk / 1. juuni 2016 16:20
on tööandja risk ja seaduserikkumine. Kui riskijaid ei oleks,peaksid töötajad arvestama,et töömahuka oskustööga tegevusalade puhul läheb riigimaksudeks netopalgaga enamvähem võrdne summa. Ilmselt on Soome maksusüsteem teistsugune,ei ole isiklikult sellega tuttav.
p
pede2003/ 1. juuni 2016 15:45
Keegi ei armasta ümbrikupalka, aga ei ole valikut kui riik üle jõu käivate maksude ja trahvidega ahistab.
l
lihtne mees/ 1. juuni 2016 15:22
ostaks ülima heameelega salasuitsu, kuid ei tea kust.
ei lävi(ei taha ka) ei turumuttide, ei asotsiaalide, ei salamonopolide urgastega..:S
ja eesti riigi hukatust- mõttetut mädaRõigast tema lennukire rahuldamisel ka ei taha toetada.
l
Lihtsale mehele./ 1. juuni 2016 16:29
Tead mees lammas oled,ela parem üks päev oinana kui eluaeg lambana. Kas sa lambapea said ikka aru mida sulle öeldi. Lammas otsi oinast edasi,tule ma annan sulle suitsu ainult plokk korraga 16 eur i.
p
pede2003/ 1. juuni 2016 16:55
jäta oma e-mail ka lambapea.
k
1. juuni 2016 15:06
kohe varsti hakatakse halama, et selle tõttu saate penssi kõvasti vähem, hahahaha. lihtsalt tööandjale ja töötajale jääb rohkem raha kätte. seda ju võiks võrrelda Panama bisnessiga!!
j
ja lisaks/ 1. juuni 2016 16:42
selle raha viib ju töötaja niikuinii poodi või maksudeks, mille pealt riik saab omakorda maksud.
t
1. juuni 2016 18:00
tegelikkuses toimub meie riigis topelt maksustamine nii kui nii, võtame või prügivedu, kõigepealt maksad äraveo eest, siis maksad sellest toodetava sooja, elektri eest. Vahendajad aga ajavad kena kopika kokku ;)
j
ja siis/ 1. juuni 2016 19:18
maksad veel elektriaktsiisi ja taastuvenergiatasu eest, mis tetavasti on riigimaksud, 20%-list käibemaksu. Vaata elektriarvet!
h
Hehh/ 1. juuni 2016 14:40
Lõuna Eesti vohab sala suitsust ja viinast nagu Balti jaama turg.
e
ewf/ 1. juuni 2016 14:26
Mida rohkem hinda tõstate,seda rohkem hakatakse idanaabrite omi tõmbama.

t
Tanel/ 1. juuni 2016 14:26
Kui ümbrikupalgaga jääb kätte 200-300 eurot rohkem .
Kas ei pane eesti 500 eurose kuupalga juures mõtlema?
a
aga seda / 1. juuni 2016 14:58
exceli tabel ette ju ei ütle ja suurepalgalised sedusteloojad ei saagi sellest lihtsalt aru..
.
.../ 1. juuni 2016 15:11
..mis peos,see oma.Pole mötet möelda pensioni sandikopikatele.Pooled inimesed ei jöuagi pensioniikka
k
kelle kätte,/ 1. juuni 2016 16:47
tööandja kätte ja rohkem kui sinu mainitud summa, ega töötaja siis võida, pigem kaotab hiljem. Aga tegelikult on põhjused mujal ehk selles, et kõiki maksustatakse võrdselt, nii suurtootjaid, kui ka väiketootjaid, suurtootjatele pole need maksud probleem, vaid väiketootjatele, sest nemad pakuvad teenust pigem vasematele ja konkurents on tihe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee