Eesti uudised

EKRE toetab rassistide kogunemisel käinud noorpoliitikut: kui Eestis peaks kunagi elama teist nahavärvi ja religiooniga rahvas, siis ei ole nad enam eestlased (100)

Delfi, 1. juuni 2016 10:55
Henn Põlluaas Foto: ALAR TRUU
EKRE noorteorganisatsiooni Sinine Äratus peaideoloog Ruuben Kaalep käis USAs rassistide konverentsil esinemas. Peale konverentsi andis ta Delfile intervjuu ja ütles, et esindas seal EKREt.

Riigikogu EKRE fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas ütles, et võib nõustuda Kaalepi esitatud seisukohtadega.

Samal teemal

"Ma ei ole kursis, kus meie erakonna liige Ruuben Kaalep eraviisiliselt käis, kellega kohtus ja mida ta rääkis. Küll olen aga lugenud Kaalepi vastuseid Delfile ja võin nõustuda tema poolt esitatud seisukohtadega," teatas Põlluaas eile.

"Rahvusriikide olemasolus, olgu nende rahvad mis värvi iganes, ei ole mitte midagi halba ega taunitavat. Ka Eesti on rahvusriik. Meie põhiseadus sätestab riigi esmase kohustusena Eesti riigi rahva ja kultuuri säilitamise läbi aegade. Igasugune diskrimineerimine, sealhulgas rassiline, on loomulikult lubamatu ja EKRE taunib igasuguseid rassismiilminguid, kuid see ei tähenda, et mittenõustumist massiimmigratsiooniga ja rahvusriikluse eest seismist saaks käsitleda kellegi diskrimineerimise või rassismina, nagu vasak-liberaalsed ringkonnad püüavad näidata," sõnas ta.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee