Maailm

Palgamõrvu korraldanud endine USA armee snaiper mõisteti 20 aastaks vangi (2)

Toimetas Kristin Aasma, 1. juuni 2016 10:55
Joseph Hunter pärast arreteerimist Tais Don Mueangi rahvusvahelisel lennuväljal septembris 2013.Foto: Reuters / Scanpix
Endine USA sõjaväe snaiper hüüdnimega Rambo, kes juhtis rahvusvahelist jõuku, mõisteti eile 20 aastaks vanglasse selle eest, et valmistas ette föderaalagendi ja informaatori tapmist.

Manhattani ringkonnakohtunik Laura Taylor Swain sõnas, et 51aastane Joseph Hunter on teeninud pikaajalise karistuse tõsiste kuritegude eest ning on tunnistatud süüdi selles, et ta kavandas riigiametniku tapmist, vahendas msn.com. Rohkem kui 20aastase sõjaväelise kogemusega Hunter sepitses föderaalagendi ja informaatori mõrva 800 000 dollari eest.

Samal teemal

Kohtuasi sai alguse USA uimastivastase DEA korraldatud salaoperatsioonist, millele järgnes Hunteri ülemuse Paul Le Roux arreteerimine Libeerias 2012. aastal. Zimbabwe päritolu Le Roux on rahvusvahelise kuritegeliku organisatsiooni juht, kes nõustus tegema võimudega koostööd, tunnistas üles relvade ja uimastite smugeldamise kogu maailmas ja mitmete mõrvade korraldamise. Le Roux aitas võimudel jälile saada teistele kurjategijatele, nende seas Hunterile, kes süüdistuse järgi viis täide ja korraldas Le Roux jaoks palgamõrvu ning muid vägivallategusid.

Hunteri palgasõdurite salk baseerus Tais ning täitis 2013. aastal mitmeid ülesandeid. Näiteks osutas ta abi 300 kilo kokaiini toimetamisel Bahamas.

Hunter ja kaks endist sõjaväelast, Dennis Gogel Saksamaalt ja Timothy Vamvakias USAst, olid valmis mõrvama DEA agendi ja allika Libeerias. Neid mõrvasid ei toimunud, kuid süüdistajate sõnul oli Hunter varem organiseerinud seitse palgamõrva, nende seas ühe filipiinlanna tapmise.

Joseph Hunter ning tema meeskonna liikmed Gogel, Vamvakias, Slawomir Soborski Poolast ja Michael Filter Saksamaalt arreteeriti Tais 2013. aastal. Ka Vamvakias ja Gogel said 20 aasta pikkuse vanglakaristuse, Filter sai kaheksa. Soborski saatuse otsustab kohus 10. juunil.

Samal teemal

05.02.2016
Amatsoonide bande tappis Lõuna-Venemaal kuni 30 inimest
29.11.2015
Nemtsovi mõrvas kahtlustatavatele tšetšeenidele esitatakse täna süüdistus
04.05.2015
Kallaste linnapeaks sai palgamõrva tellimises kahtlustatud Gennadi Kulkov
20.11.2014
Mõrvar: tapmised pakkusid mulle suurt naudingut