Taavi Rõivas ja prints Andrew Pelgulinna gümnaasiumi arvutitunnisFoto: Ave Tampere (Riigikantselei)
Toimetas Piret Pappel 31. mai 2016 13:28
Peaminister Taavi Rõivas ja prints Andrew külastasid Pelgulinna gümnaasiumit, kus õpilased demonstreerisid programmeerimisoskusi Raspberry Pi miniarvutitel.

„IT on Eesti ala – kasutame digitaalseid tööriistu enda kasuks nii valitsuses, ärimaailmas kui ka kogu ühiskonnas. IT oskused on hädavajalikud homme ja juba tänagi,“ ütles peaminister Rõivas Pelgulinna gümnaasiumis. „Selle pärast on äärmiselt väärtuslikud kõik algatused, mis meelitavad rohkem õpilasi IT-õppimisest huvituma,“ lisas peaminister.

„Tahan tänada Suurbritanniat ja Briti saatkonda Raspberry Pi programmi algatamise eest.“ Peaminister tänas ka TransferWise’i, kes on Raspberry Pi programmi suurtoetaja.

„Pelgulinna gümnaasium on musternäide koolist, mis suudab hariduse teha lõbusaks ja kasulikuks lubades tehnoloogiat klassiruumi ja osaledes aktiivselt kõigis algatustes sellel alal,“ ütles peaminister.

Raspberry Pi Eesti programm algas 2015. aasta veebruaris kui Briti saatkond varustas esimese klassiruumi Gustav Adolfi Gümnaasiumis Raspberry Pi miniarvutitega. 2015. aastas septembris saatis Raspberry Pi Foundation Eesti koolidele 100 Pi komplekti, mis jagati üle kogu Eesti.