Eesti uudised

Torketääk autos. Kas Taavi Rõivase ähvardajal oli ikkagi tõsi taga? (9)

Karoliina Vasli, 31. mai 2016 06:00
SUVEPUHKUS VANGLAS? Martin Kattai ilmus eile kohtusse, seljas Eesti vapiga T-särk, ent kui prokuröri soov täitub, peab ta patriootlikud riided peagi vahetama vanglavormi vastu. Foto: Stanislav Moškov
Sotsiaalmeedias pea­ministri surnukspussitamisest kirjutanud Martin Kattai mõttelend ei pruukinud päris tühja peale kirjutatud olla. Tal oli torketääk. Ta on kohtu all ja teda võib oodata vanglakaristus.

Martin Kattai kirjutas mullu sügisel oma Facebooki-seinal postitusi, mis olid tõlgendatavad kui tapmisähvardused Taavi Rõivase aadressil.

Samal teemal

Neist ühes seisis (kirjaviis muutmata): "Panin käe taskusse (seal oleks võinud olla relv); mõtlesin, kas Kalts saab aru kui lähedal temale on ta vabanemine maistest piinadest; kui ma olin temast kohe- kohe heas pussitamise kauguses…" Samuti kirjeldas Kattai, kus Rõivas elab ja kuidas on lood turvameetmetega.

Juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus ütles eilsel kohtuistungil, et kui politseinikud otsisid Kattai auto läbi, leiti sealt torketääk. Selle külmrelva omamine on ebaseaduslik.

Kattai pole uurijatele öelnud, miks tal see on. "Sellise esemega oleks olnud võimalik reaalselt füüsilist rünnet sooritada," hindas Evestus.

Kattai ja tema advokaat Henrik Kirsimäe on rõhutanud, et tekstide sisust ei nähtu ühtegi ähvarduse süüteokoosseisule omast tunnust ja nad tahavad kriminaalmenetluse lõpetamist. Evestus ei nõustu sellega.

Ta rõhutas eilegi, et Kattai pole oma teost ja selle tagajärgedest aru saanud. Samuti viitas Evestus, et Kattai on õigusmõistmiskorrale vilistanud. Eelmised istungid olid kinnised, nagu seegi, kus Rõivas andis ütlusi.

Kattai aga pildistas salamahti mobiiliga, kuidas Rõivas hoiab ühel hetkel sõrmi nina peal ja riputas pentsiku pildi oma Facebooki-lehele kaaskirjaga: "Pärast tänast kohtuistungit pean andma tõele au – Taavi Rõivas suutis suurepäraselt oma karjääri hävitada."

Kattai kuulas eile prokuröri süüdistusi aeg-ajalt muiates. Keset istungit hakkas ta telefon ühtäkki helisema: kõlas kultusliku filmisarja "Star Wars" tunnusmeloodia.