Eesti uudised

Urve Palo käib Väinamere Liinidega kohut (3)

Siim Randla, 31. mai 2016 06:00
Urve Palo käib Väinamere Liinidega kohut.Foto: Arno Saar
OÜ Väinamered Liinid on kaevanud Tallinna ringkonnakohtusse Harju maakohtu otsuse, millega ei rahuldatud nende kaebust parvlaevahanget korraldanud endise majandus- ja taristuministri, praeguse riigikogulase Urve Palo vastu, kus talle heideti ette meedias ebaõigete andmete esitamist.

Väinamere Liinid OÜ esitas mullu septembris maakohtule Urve Palo vastu hagi meedias avaldatud ebaõigete andmete avaldamise lõpetamiseks ja ebaõigete andmete ümberlükkamiseks.

Hagiavaldus esitati seoses Palo meedias esitatud väitega, et Väinamere Liinid OÜ pakkumuse maksumus hankemenetluses oli ühispakkujate omast 60 miljoni euro võrra kallim.

Väinamere Liinid OÜ leidis, et Palo avaldatud andmed on ebaõiged, sest pakkumuste hinnavahe oli tegelikult 29 810 130 eurot, mitte 60 miljonit eurot ning seetõttu peab Palo andmed võlaõigusseaduse alusel enda kulul ümber lükkama, selgitas Palo esindaja vandeadvokaat Terje Eipre.

Tänavu jaanuaris jättis Harju maakohus Väinamere Liinid hagi Palo vastu rahuldamata ja mõistis neilt Palo kasuks välja menetluskulud.

Samal teemal

Maakohus avaldas otsuses, et Palo ei ole avaldanud ebaõigeid andmeid, samuti ei tuvastanud kohus avaldatud andmete õigusvastasust.

Kohus leidis, et Palo kui endine minister avaldas samasuguseid andmeid kui majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, tuginedes MKMi pressiteatele ja teistele MKMi kontrollitud ja avaldatud andmetele, vahendas advokaat.

Ühtlasi tuvastas kohus, et nii MKMi kui ka Palo avaldatud praamihankel osalejate pakkumuste hinnavahe kajastab osalejate pakkumuste võrdlust tingimustes, kus hankija otsustab mitte kasutada laevade väljaostu optsiooni, lisas ta.

Väinamere Liinid esitasid Tallinna ringkonnakohtule apellatsioonkaebuse. Eipre sõnul käib praegu kirjalik menetlus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee