Maailm

Uus versioon: kas Egiptuse lennuki kukutas meteoriit? (9)

Õhtuleht.ee, 31. mai 2016, 06:00
Uus versioon: kas Egiptuse lennuki kukutas meteoriit?Foto: Vida Press
Pariisist Kairosse teel olnud Egiptuse lennukompanii Egypt Air reisilennuk Airbus A-320 sööstis 19. mai öösel Vahemerre. Hukkusid kõik pardal olnud 66 inimest.

Nädal tagasi väitis anonüümseks jääda soovinud Egiptuse ekspert, et Vahemerest leitud inimjäänuste kohtumeditsiiniline ekspertiis näitab, et lennuki pardal oli plahvatus.

Viimastel päevadel kogub toetajaid võimalus, et Egypt Airi reisilennuki hukutas meteoriidikild. Nimelt olid Vene kosmoseteadlased hoiatanud Vene sõjaväelasi, et Maa atmosfääri siseneb 18. ja 20. mai vahel 10 000 tonni kaaluv meteoriit, mis puruneb tuhandeteks kildudeks – läbimõõduga kuni 60 sentimeetrit.

Kosmoseteadlaste arvutuste põhjal pidi meteoriit sisenema Maa atmosfääri Gröönimaa ja Austraalia vahel. Lennuki kukkumiskoht on just selle lõigu keskel.

Versiooni toetab Vahemere lõunaosas seilanud Kreeka kaubalaeva kapteni tunnistus. Nimelt nägi ta lennuki kadumise ajal taevas tulekera.

Samas rõhutavad eksperdid, et seni pole kokkupõrget meteoriidikilluga lennukikatastroofi põhjusena veel kordagi ametlikult registreeritud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee