Allar JõksFoto: Laura Oks
Õhtuleht.ee 30. mai 2016 18:41
Isamaa ja Res Publica Liidu eestseisus ja riigikogu fraktsioon kohtus täna Allar Jõksiga ning otsustas teda toetada presidendikandidaadina. Ka Vabaerakond on asunud Allar Jõksi selja taha.

"Allar Jõks on aus eesti mees, kes kaitseb Eesti Vabariigi põhiseadust ning lähtub oma tegevuses Eesti rahvusriigi kestmisest. Jõksi nägemus Eesti tulevikust, rahvuslusest, riigi toimimisest ja presidendi ülesannetest ühtivad meie arusaamadega. Ta kehastab kõige paremini neid väärtusi, mis IRLi jaoks on olulised," ütles erakonna esimees Margus Tsahkna.

Ka Artur Talvik Vabaerakonnast kirjutas täna oma Facebooki lehel, et Vabaerakonna lemmikuks on samuti Jõks. "Tegime fraktsioonis kokkuvõtte presidendikandidaatide kandidaatide kuulamistest ja selgus tõsiasi, et nende kuulamiste põhjal on lemmikuks Jõks. IRL-i lemmik peaks ka kohe teatavaks saama. Kui nüüd veel sotsid oma sisekaemustest üle saaks ja EKRE ning mõistlik osa Keskist ja refist taha tuleks, saaks presidendi ehk parlamendis valitud... Aga, noh, unistada ju võib..," kirjutas ta.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kinnitas erakonna presidendikandidaadiks aga riigikogu esimehe Eiki Nestori.

“Olen veendunud, et Eiki oleks Eestile parim president. Tal on pikaajaline poliitiline kogemus nii riigikogus kui valitsuses. Tänu temale on sündinud Eesti ühiskonnakorralduse olulised alustalad, näiteks solidaarne ravi- ning töötuskindlustus. Kõigis oma rollides on ta veendunult seisnud inimlike väärtuste ja sõbraliku ühiskonna eest,” ütles erakonna esimees Jevgeni Ossinovski.

Nestori sõnul vajab Eesti üleilmses suletud ja avatud ühiskondade võitluses presidenti, kelles inimesed tunneksid ära iseend või oma naabrimeest. "President ei pea olema näoga inimese poole, sest president peab vaatama oma inimestega samas suunas. Presidendina lähtun põhimõttest, et Eesti riik on kõigi meie inimeste oma," ütles Nestor.

Nestor teeb poliitilise avalduse erakonna üldkogul 4. juunil Jõhvis.