Eesti uudised

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kinnitas erakonna presidendikandidaadiks riigikogu esimehe Eiki Nestori!

IRL ja Vabaerakond toetavad presidendikandidaadina Allar Jõksi (52)

Õhtuleht.ee, 30. mai 2016, 18:41
Allar Jõks Laura Oks
Isamaa ja Res Publica Liidu eestseisus ja riigikogu fraktsioon kohtus täna Allar Jõksiga ning otsustas teda toetada presidendikandidaadina. Ka Vabaerakond on asunud Allar Jõksi selja taha.

"Allar Jõks on aus eesti mees, kes kaitseb Eesti Vabariigi põhiseadust ning lähtub oma tegevuses Eesti rahvusriigi kestmisest. Jõksi nägemus Eesti tulevikust, rahvuslusest, riigi toimimisest ja presidendi ülesannetest ühtivad meie arusaamadega. Ta kehastab kõige paremini neid väärtusi, mis IRLi jaoks on olulised," ütles erakonna esimees Margus Tsahkna.

Ka Artur Talvik Vabaerakonnast kirjutas täna oma Facebooki lehel, et Vabaerakonna lemmikuks on samuti Jõks. "Tegime fraktsioonis kokkuvõtte presidendikandidaatide kandidaatide kuulamistest ja selgus tõsiasi, et nende kuulamiste põhjal on lemmikuks Jõks. IRL-i lemmik peaks ka kohe teatavaks saama. Kui nüüd veel sotsid oma sisekaemustest üle saaks ja EKRE ning mõistlik osa Keskist ja refist taha tuleks, saaks presidendi ehk parlamendis valitud... Aga, noh, unistada ju võib..," kirjutas ta.

Samal teemal

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kinnitas erakonna presidendikandidaadiks aga riigikogu esimehe Eiki Nestori.

“Olen veendunud, et Eiki oleks Eestile parim president. Tal on pikaajaline poliitiline kogemus nii riigikogus kui valitsuses. Tänu temale on sündinud Eesti ühiskonnakorralduse olulised alustalad, näiteks solidaarne ravi- ning töötuskindlustus. Kõigis oma rollides on ta veendunult seisnud inimlike väärtuste ja sõbraliku ühiskonna eest,” ütles erakonna esimees Jevgeni Ossinovski.

Nestori sõnul vajab Eesti üleilmses suletud ja avatud ühiskondade võitluses presidenti, kelles inimesed tunneksid ära iseend või oma naabrimeest. "President ei pea olema näoga inimese poole, sest president peab vaatama oma inimestega samas suunas. Presidendina lähtun põhimõttest, et Eesti riik on kõigi meie inimeste oma," ütles Nestor.

Nestor teeb poliitilise avalduse erakonna üldkogul 4. juunil Jõhvis.

52 KOMMENTAARI

o
ohoh 31. mai 2016, 08:04
Igal juhul kordi etem ja targem on Jöksi,kui Helme oma veneaegse käitumismaneeriga ja lahmimisega
j
jõks 31. mai 2016, 05:53
pakkus irlile katust,,mismitte siis teda toetada....
ja vabaerakond näitas oma palet,,sest mida oligi oodata,pruuli rahastatud uuelt olemuselt.
Loe kõiki (52)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee