Foto: LAURA OKS
Toimetas Helen Pentsa 30. mai 2016 14:33
Tuntud tervendaja Veet Mano esitas advokaadibüroo Glimstedt vahendusel Eesti Ajalehtede Liidu Pressinõukogule taotluse kontrollida TV3 telesaate "Kuuuurija" vastavust Eesti ajakirjanduseetika koodeksile ning teha tauniv otsus.

17. mail TV3 eetris olnud saates "Kuuuurija" süüdistati tervendaja Veet Manot blogija Kadri Luige surmas. Selline süüdistamine on Veet Mano hinnangul ebaõige ning ebaeetiline.

Nimelt on saates väidetud, et Veet Mano olevat Kadri Luigel soovitanud loobuda ravist ning olevat seega süüdi tema surmas. Samas on TV3 varasem saade "Appi tuleb selgeltnägija" näidanud eetris, et Veet Mano on just vastupidiselt soovitanud tal raviga jätkata ning ühtlasi paralleelselt ka parandada toitumist, et tulemus oleks efektiivsem. Mitte ühelgi juhul ei ole Veet Mano soovitanud meditsiinilisest ravist hoiduda.

Veet Mano leiab, et vaidlusalune telesaade eirab mitmeid elementaarseid Eesti ajakirjanduseetika koodeksis sätestatud reegleid ja põhimõtteid ning selle avaldamisega on rikutud tema põhiseaduslikke õigusi ning kahjustatud põhjendamatult tema head nime. Saates avaldati tema hinnangul ebaõigeid andmeid, auditooriumi mõjutamiseks kasutati kogenematu inimese juhtumisse mitte puutuvaid manipuleeritud kommentaare, väidetavalt uuriv telesaade ei too välja ühtegi fakti ega tõendit, mis kinnitaks Veet Mano osalust Kadri Luige surmas, telesaade käsitleb Veet Manot kurjategijana ning kasutab materjale originaalist erinevas kontekstis ning saade on auditooriumit eksitav.