Kooli ABC | Sisuturundus

Astangu töötubade kaudu tööellu  

Ia Mihkels, 31. mai 2016, 11:30
Astangul valminud tähe-ja numbrikomplektidele on tellimusi kaugelt rohkem kui tegijaid.  Tiina Kõrtsini
Astangu kutserehabilitatsiooni keskuse töötubadesse on oodatud puudega inimesed, kel jagub tahtmist ja suutlikkust töötada sealsetes töötubades. Eesmärk on, et töötoas alustanu leiaks endale mõne aja pärast ka püsitöö.

Tööd on  Astangu keskusel pakkuda kolme liiki: lihttöö (pakendamine, voltimine, kleepimine jm tööd, mis erilisi oskusi ei nõua), käsitöö (õmblemine, kudumine, heegeldamine, viltimine jm) ja puidutöö (pannilabidad, lõikelauad, lastetoolid ja -lauad jm). Puidutöö töötoas tehakse ka allhanketöid: lõigatakse puitu mõõtu, puuritakse auke jm.

Liht- ja puidutöö töötuppa on tööle oodatud puudega inimesed, kellel on võimalus neljal päeval nädala (E-N) kohal käia, neile keskusel praegu elamisvõimalust pakkuda pole. Käsitöö töötuppa seevastu võib tulla kaugemaltki, sest neile pakutakse ka majutust.

"Tööle saamise eelduseks on, et inimene suudab kaksteist tundi nädalas tööl püsida,“ ütleb Liina Teesalu, keskuse direktori asetäitja. "Me ei kontrolli, kes millal tuli või millal lahkus, inimene peab ise suutma vastutada lepinguga endale võetud kohustuse täitmise eest.“ Puidutöös on oluline mõista ja järgida ohutusnõudeid, millest tööle asudes antakse ülevaade.

"Kui töölesoovija tuleb kohale, saame hinnata tema võimeid ja oskusi ning vastavalt sellele leida talle sobiva töö," räägib Teesalu. "Käsitöö töötoas on edaspidi ka see võimalus, et inimene saab oma telliused ja teeb tööd kodus, meie vahendame ellimusi ja aitame turustuskanalite leidmisega. Esialgu on aga kindlasti lihtsam töötada siin kohapeal: esiteks on kogu aeg käepärast asjatundlik juhendamine ja abi, teiseks kulub sageli ära ka sotsiaalne juhendamine ja julgustamine."

Tööletulijatega sõlmitakse töövõtuleping, aga see pole siiski püsiv töökoht, selgitab Teesalu: "Meie töötuba on vaheetapp, kust inmene võib saada talle sobivas tööks vajalikud oskused ja tööharjumuse. Toetame üleminekut tööellu, nõustame, vahendame võimalikke tööandjaid – eesmärk on, et inimene liiguks edasi tööturule. Nii aga tekibki ühtelugu olukord, kus meil on tööd rohkem kui tegijaid – seepärast on uued inimesed pidevalt meie töötubadesse oodatud."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee