Prints AndrewFoto: JOHN STILLWELL
Toimetas Piret Pappel 30. mai 2016 07:48
Eestisse tuleb peaminister Taavi Rõivase külalise ja tehnoloogiakonverentsi Latitude59 peaesinejana visiidile Yorki hertsog, prints Andrew.

Prints Andrew osaleb 31. mail Latitude59 avapaneelis koos peaminister Rõivase ning investor Tim Draperiga. Latitude59 on Põhja-Euroopa üks olulisemaid tehnoloogiakonverentse, mis toob Eestisse rahvusvahelised start-up'id ja investorid. 2016. aasta konverentsi põhiteemadeks on virtuaalne riik, e-residentsus, tehisintellekt, virtuaalreaalsus ja asjade internet.

Visiidi käigus külastab prints Andrew Pelgulinna gümnaasiumi, kus õpilased demonstreerivad Raspberry Pi miniarvutitel oma programmeerimisoskusi. Samuti kohtub ta vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvesega, külastab NATO küberkaitsekeskust ning e-Eesti showroomi.

Foto: Prints Andrew (JOHN STILLWELL)

Prints Andrew on Suurbritannias kuninganna esindajana ettevõtlus- ja tehnoloogiavaldkonna patroon. Ta töötab majanduskasvu soodustamise ja kõrgelt kvalifitseeritud töökohtade loomise edendamiseks ning viimastel aastatel on ta pühendunud kolmele põhivaldkonnale: haridus ja oskused; ettevõtlus; teadus, tehnoloogia ja insenerikunst.

Prints Andrew algatatud [email protected] on Suurbritannia üks populaarsemaid pitching üritusi start-upidele. Latitude59 raames toimub kolmapäeval ka [email protected] Eesti, kus lõppvooru jõudsid üheksa võistkonda, kes saavad enda ideid esitleda kõrgetasemelisele žüriile.