Jüri Pootsmann ja Mick Pedaja Kultuurikatlas 29. mail 2016.Foto: Laura Oks
Andra Nõlvak 29. mai 2016 23:39
"Meil läks ju tegelt hästi, me saime vist 42. koha – seda on päris raske saavutada," viskas Jüri Pootsmann Kultuurikatlas Mick Pedajaga koos antud ühiskontserdil Eurovisioni üle nalja, kui esitamisele tuli Eesti tänavune eurolugu "Play".

Pühapäeva õhtul täitus Kultuurikatel väikeste ja suurte muusikasõpradega, sest laval astusid üles nii "Eesti laulult" tulle tiibadesse saanud Mick Pedaja kui ka Jüri Pootsmann. Kella kaheksaks oli kottpime saal inimesi täis ja just sel minutil oleks pidanud lavale astuma ka Mick. Teda pidi aga mõni minut oodata.

Kümme minutit pärast kaheksat ilmusid lava taustale kaunid visuaalid ja koos nendega Mick. Kui tema lugu "Seis" tõi "Eesti laulul" nii mõnelgi kuulajal kananaha ihule, siis see, mis Kultuurikatlas toimus, võttis sõnatuks. Mick kasutas oma uskumatult suurt hääleulatust maksimaalselt ära. Samuti saatis ta oma lugusid klahvpillil ja kitarril. Oli lugusid, millele eelnes mõneminutiline intro ja ausalt öeldes poleks sõnu vaja olnudki.

"Lugu ei ole veel läbi," sõnas Mick keset ühte pala, kui publik hakkas eufooriliselt aplodeerima.

Kõiki lugusid saatsid taustal visuaalid, mis aitasid kuulajana loosse veelgi rohkem sisse minna, viies sind justkui teise dimensiooni ja luues vastava atmosfääri: karged talvised lumekristallid, tähistaeva tähed… Kuigi Mick on öelnud, et Jürilt tuleb kärtsu ja mürtsu ning lood on tempokamad, pani ta üksigi – kaaslaseks vaid kitarr – saalitäiel kuulajatel puusa nõksuma. Sellele järgnes ühisesitus, milles said kokku Micku rahulikkus ja Jüri tempokus.

Kontserti viimases osas tuli lavale Jüri koos oma bändiga. Ta andis avapaugu looga "Ainult üks kord", millele järgnesid kohe kõigile tuttavad "Aga siis", "Torm" ja eurolugu "Play". "Meil läks ju tegelt hästi, me saime vist 42. koha – seda on päris raske saavutada," viskas muusik laval Eurovisioni lauluvõistluse üle nalja.

Samuti tuli esitusele sel nädalal välja tulev uus singel nimega "Nii või naa". Samuti Cartooni lugu "I remember U". Väikese üllatusena kutsus Jüri lavale Metsakutsu, kellega koos on tehtud täiesti omanäoline versioon loost "Aga siis".