Eesti uudised

Üürileandjad: puuküürnike vastu aitab vaid omakohus (66)

LISA KOMMENTAAR

estonian prank 30. mai 2016 19:46
Maksan sada eurot puhtalt kätte üürnikule,kes võtab videosse(soovitavalt hd või 4k)kodukäijast üürileandja,kelle vanust ei saaks nimetada raugaeaks,kes on sisenenud korterisse ilma üürniku teadmata ning eelneva kokkuleppeta .Tingimuseks on, et üürnik on nõus avaldama üürilepingu sisu,üürileandja nime,tema kontaktandmed,üürikorteri aadressi ja nõustub video avaldamisega youtube keskkonnas.Kontakt:54630245,ainult sms.
estonian prank 30. mai 2016 20:06
Videoklipi eest,kus üürileandja sorib üürniku isiklikes asjades või kiikab näiteks külmkappi,olen nõus rohkem maksma.Omaniku andmeid kontrollin avalikest registritest ja oma kanalitest.
estonian prank 30. mai 2016 20:08
Video eesmärk peab olema autentse üürileandja võimalikult mahlane etteaste piilukaamerasse.Muid andmeid ei avaldata.
estonian prank 30. mai 2016 20:08
Videoklipi eest,kus üürileandja sorib üürniku isiklikes asjades või kiikab näiteks külmkappi,olen nõus rohkem maksma.Omaniku andmeid kontrollin avalikest registritest ja oma kanalitest.
Kits 30. mai 2016 20:31
Lahe mõelda kui üürile andja sorib musta pesukastis kantud naistealuspesus ja nuusutab. Kui veel videos ka saadaval oleks.
õhtuleht vägivalla õhutaja ! 30. mai 2016 13:13
Otsene viha vaenu õhutamine üürnike vastu. Õhtuleht õhutab peksmisele..
kalju 30. mai 2016 13:23
Tundub, et sina (13:13) oled üks nende hulgast, st. kes kolki tahab. Või ei mõista mina sinu huumorit?!
Et nagu soovid 13.15 kommentaatorile peksa anda.. 30. mai 2016 13:44
Õhtulehelt IP üles ja pokri sellised idikad
Et nagu soovid 13.15 kommentaatorile peksa anda.. 30. mai 2016 13:44
Õhtulehelt IP üles ja pokri sellised idikad
30. mai 2016 14:02
Kus see 13:15 kommentaar asub?
to õhtuleht 30. mai 2016 16:36
Relika Roostalu sugune pätt kohe siin mögisemas
to et nagu soovid
just sinusgune peaks peksa saama
nii ja naa 30. mai 2016 12:37
on ka üurile andjaid kes mängivad siga ja puuküürnike .Paistab tänapäeval ikka sedusega ei sa midagi.Selleks pead ise tugev olema ,et vöidelda puuküürnikuga.Tavaliselt nad ei allu Sinule ja vilistavad selle peale nagunii ei sa nedele midagi teha kannatad ise.Selleks ongi vaja omakohus ¨üürnik tukkapidi välja, vötmed käest ja köik.Las kaebab!Ise ei taha üürida ja samuti ka oma elamist välja üürida,sest sellega kaasnevad ainult suured jamad.Inimesed kas ei oska vöi ei taha normaalselt asju ajada.
Krdi Reformierakondlased saaks ainult teiste kulul elada 30. mai 2016 11:21
kaie 30. mai 2016 11:08
Millises õudses riigis me elame! Omakohus! Laskem püstitada telklaagrid metsa alla, siis ei pea omakasu nimel rusikaga taskus ringi käima.
Teisiti mõeldes, kuidas saab üldse võtta laenu, üürida eluaset, kui praegustes töösuhetes puudub kindlustunne. Ametiühingutel oleks siin väga palju teha, et seda saavutada. Ühesõnaga - kindel töökoht, kindel majandus! Praegune olukord viib ainult varjatud kodusõjani.
Urrr 30. mai 2016 11:42
Et siis tulebki elada puugine teiste isikute korterites jah....?
Möh 30. mai 2016 11:50
Aga milles on süüdi üürileandja? Tema peab maksma oma taskust kellegi teise, täiesti võõra, inimese arved kinni, kuna puugil pole raha maksta? Päriselt nagu või?
gee 30. mai 2016 12:43
Üürileandja süü on selles, et tal on liiga palju pinda käes ja ta tahab "pisikest lisaraha teenida."
to gee 30. mai 2016 16:37
kuule ole vait, mina kui võtan su üüriliseks ja kui sin aei maksa, siis tõmba na....ja kõik
to kaie 30. mai 2016 16:38
õigusriik ??? meil pole õigsuriiki, kui oleks, siis sinusgused puuküürnikud ei elaks teiste kulul, igal asjal on ka piir, vaata pealtnägija saadet, kus see Relika Roostalu oli, siis tule mögisema õigusriigist
eino 30. mai 2016 09:45
Paraku nii see on. Omakohus aitab, aga peab ettevaatlik olema. Eks ole mõlemas leeris sigu, aga kannatajaks jääb siiski omanik. Tema peab lõpuks selle jama kinni maksma.
Ja see proletariaat, kes siin maksuametit taga nuttis. Et nagu, mismoodi puutub maksuamet üürisuhtesse? Mil moel maksuametile maksmata jätmine annab ühele poolele õiguse siga olla? Selline värdloogika ajab juhtme kokku.
Kauboikapitalism 30. mai 2016 09:38
Meil on selline suhtumine - visatakse oma ema korterist välja. Tehakse odav ja ebakvaliteetne remont. Üüritakse kinnisvarapuugi abil korter välja. Ja arvatakse, et niimoodi rikkus tulebki. Kui viriseb, lüüakse talle otsaette silt "kommunist."
30. mai 2016 09:37
Lugupeetud kodanikud, kes te siin hoolega avaldate inimeste nimesid, kas mõtlete sellele, et mõnedel siin avaldatud inimestel on täiesti ausad nimekaimud? Kas te annate endale aru, et tekitate süütutele inimestele põhjendamatud õigusliku riivet? Sama kehtib see kõikide Facebooki ja muude gruppide kohta. Kutsuks üle, et oleks nime juures veel midagi, mille järgi oleks võimalik tuvastada isikusamasust, näiteks sünniaeg.
30. mai 2016 09:50
Kui maksudest kõrvalehoidja avaldab netis nii oma perekonnafotosid,elukohti,firma andmetega koos isikukoodid,äripartnerid,suguvõsa ja lisaks mõnitab oma peamise sissetuleku toojaid anonüümselt,siis kahju küll,aga kohtus,isegi kui väga tahaks,see asi eriti kena välja ei kuku.Esimese asjana vaatab kohtunik muuseas üle hageja taustaandmed.Sõltuvalt varasematest rikkumistest võib riik omada erakordselt head ülevaadet kodanikust.

Mai 30. mai 2016 09:14
Mine tuleviku SDE erakonna pinnale 30. mai 2016 09:19
Kalev Härk Kahjuks puudub minu teada siiani selge strateegia, mida teha nende tuhandete amortiseerunud kortermajadega. Minu arvates tuleb ebaperspektiivsetest kortermajadest ümberasustamist üüripindadele samuti toetada, sest see on odavam, kui tegeleda võlgadesse langevate korteriühistuste pankrotistumisega. Loomulikult ei saa seda teha sunniviisiliselt. Üks parandus: riiklikult toetatud üürikorterite üürihind ei ole reeglina odavam, kui eraturul. Küll vastab tõele, et tänu tänapäevastele lahendustele võivad muud kulud (küte, elekter) olla madalamad.
Need, 30. mai 2016 12:56
kes omanikule yyri maksta ei taha vöi ei suuda,vöiksid ju pooltyhjadesse kortermajadesse kolida.Majad on olemas ja ei pea uusi ehitama hakkama.
Kuna niisugustes majades on korterid väga odavad,siis on vöimalus endal omanikuks saada.
30. mai 2016 09:33
Mai on juba möödas.Juuni hakkab kohe pihta.
üürihuviline 30. mai 2016 08:50
üürihuviline 30. mai 2016 08:44
üür 30. mai 2016 08:40
Ma pigem arvan, kui omanik ei võta inimestelt hingehinda ja laseb ka üürnikul elada normaalselt ei jääks keegi kellekile võlgu. Aga lisaraha tahetakse väga suurt ja ka maksta veel kütte ja muu eest. Paljud maksavad mustalt omanikele ja abi saamiseks linna poolt pole paraku võimalik. Saab siis, kui on ametlik leping ja omanik maksab Maksuametile ja oma osa. Kui oleks ametlik leping siis poleks ka selliseid probleeme tihti. Vaadates meie üüriturgu on hinnad väga kõrged, kuna inimene ei saa tihti isegi niipalju palka, et elada normaalselt. Aeg oleks uurida, kuidas saavad need omanikud tihti endale lubada mitu korterit mida välja üürida. Kuidas saadi need elamised ja millise raha eest? Miks ei ole ametlikud lepingud tehtud? Aeg oleks Maksuametil hakata puistama ka seda turgu ja uurima neid kortereid. Miks peab üürile võtja maksma maakleri tasu? Miks minnakse meie seadusest mööda? Maksab üürile andja, kuna tema tellis selle teenuse maakleri kaudu. Maksuamet, see on Teile suur tööpõld ja laekuks oi, kui palju raha sinna. Aeg oleks linnal hakata ehitama maju inimestele, kes vajavad elamist ja siis kaoks ära ka see üüriturg.
endlionu 30. mai 2016 09:00
Inimesel kes soovib korterit üürida ilma maaklerita on juba täna võimalus seda teha, päris palju on kortereid mida annavad üürile omanikud. See jutt et maksuamet ei uuri üürivaldkonda ei ole ka õige, oma kogemustest võin öelda et päris usinalt tegutsevad. Minul korraldasid ikka korraliku haarangu ja puistasid läbi nii korterid kui paberimajanduse:)
Aga ülejäänud jutt on sul otse sots demmide manifestist - Kõigi maade proletaarlased ühinege!
valige sotsid 30. mai 2016 09:18
Nii palju, kui mina aru saan, tõstavad riiklikud korterid üüri hinda. Valige SDE. Ma tõesti ei usu, et inimene ei suuda maksta oma vee, prügi ja elekri eest. Pigem ikka üüri suurus oluline. Palun- siin on näide ja vastus SDE erakonna poliitikult. FB:Kalev Härk Kahjuks puudub minu teada siiani selge strateegia, mida teha nende tuhandete amortiseerunud kortermajadega. Minu arvates tuleb ebaperspektiivsetest kortermajadest ümberasustamist üüripindadele samuti toetada, sest see on odavam, kui tegeleda võlgadesse langevate korteriühistuste pankrotistumisega. Loomulikult ei saa seda teha sunniviisiliselt. Üks parandus: riiklikult toetatud üürikorterite üürihind ei ole reeglina odavam, kui eraturul. Küll vastab tõele, et tänu tänapäevastele lahendustele võivad muud kulud (küte, elekter) olla madalamad.
üürile 30. mai 2016 10:06
Sul on tuline õigus. Need üürileandjad on ise puugid. Imevad mõne vaesema perekonna rahakotist viimase sendi välja. Üürnikud maksvad niigi kommunaalmaksed ja omanikule küllaltki kõrget hinda. Omanik ei tee muud kui tõstab igal aastal üüri. See on sigadus. Riik peaks tõesti võtma nad pihtide vahele. See on puhas hõlptulu. Üürnikud peaksid kõik vormistama ametlikud lepingud ja kandma ennast vastava omavalitsuse registrisse, siis maksab ka omanik tulumaksu ja asi palju lihtsam. Vihkan neid kuramuse ahneid üürileandjaid. Õnneks ma ise ei pea üürima, on oma elamine olemas, aga kahju on nendest noortest peredest, kellel ei ole võimalik omada oma eluaset.
kuule, 30. mai 2016 10:21
kas keegi sünnib kedagi relva ähvardusel korterit üürima? suhe maksuametiga on iga kodaniku isiklik probleem ja ei ole absoluutselt üürniku asi, kas omanik maksu maksab või mitte.
to kuule 30. mai 2016 11:12
Kõik käib tsiviliseeritult.Kui üürilevõtja maksab äritegevuselt või palgalt kõik maksud,siis üürisuhte korral võib tekkida maksuametil eriline huvi,kui ollakse lepingulises suhtes maksupõlguriga.Samal põhimõttel ei tee firmad reeglina koostööd makseraskustes partneritega.
to üürile 30. mai 2016 14:34
anna oma elamine nendele tasuta kasutamiseks, kui sul kahju on ja kõiki üürileandjaid puukideks pead. Mis sa niisama pläkutad.
vastuseks to-üürile 30. mai 2016 15:29
Kui sa nii loll oled, et asjast midagi aru ei saa, siis hoia oma suumulk parem kinni. Mina ei tee oma eluasemega äri, ma kasutan seda ise ja sinusugusele ei annaks ma ka siis oma kodus magamisaset kasutada, kui sa peaksid viimases hädas olema. Nii rumalat inimest ei taha keegi aidata. Need üürileandjad ongi puugid, tööl ei käi ja elavad ainult ei tea kuidas ja mismoodi saadud korterite üürimisest. Ma ei õigusta neid petiseid, aga kõik ei ole petised, saa selles ükskord aru. Ilmselt oled ise ka üks nendest üürileandjatest ja põed ahnuse sündroomi.
vastuseks nõrkade närvidega kommenteerijale 30. mai 2016 15:49
Loll oled antud juhul ikka sina ja kohe päris, päris loll. Sa ei saa ju arugi, mida loed või pole aega süveneda, pead kohe lärmama siia tõttama. Oma magamisaseme võid rahus endale hoida, ei vaja ja kui vajakski, siis üüriksin normaalse inimese käest, mitte ei tahaks ebastabiilse närvikavaga, imeliku inimese käest tasuta saada(sina ju üüri ei küsiks, hahahaaa), kes õel ja kade ja teiste inimeste raha loeb ja neid puukideks sõimab. Pöördu teatud arsti poole,selline lõputu viha mõjub tervisele.
kuule jobu 30. mai 2016 16:39
paljud üürnikud ei maksa makse see on tõde. teiseks kõik neet korterid on enamus saatud petuse teel või erastatud vanematelt inimestelt rekisteerides ent oldajaks kel pole sukulasi. Nii et on tehtud ikka päris korraliku sahkertamist.
Sooda 30. mai 2016 19:17
Mis sa ulud, osta ise omale korter ja asi korras!
30. mai 2016 21:37
sa, kuule jobu, oled täna liiga palju päikest saanud.
Kuule jobule 30. mai 2016 21:58
Ilmselt olete ise üks paras sahkerdaja, sest paistate "sahkerdamiskunstis" vägagi asjatundja olevat. Tavaliselt eeldavad ebaausad inimesed, et teised on ka nagunii samasugused
MInd saadeti vene ajal Moskvasse pikemks ajaks ehitusele tööle ja naine jäi väikeste lastega koju. Ei olnud kerge, aga tubli töö eest sain perele 2-toalise korteri. Nüüd üürin seda korterit välja ja arvan, et minusuguseid on palju.
Maksan iga kuu renoveerimisvõlga ja remondifondi, samuti maksan saadud üürilt tulumaksu.
to üür 30. mai 2016 14:28
Valesti arvad, saime just äsja lahti sellisest üürnikust, kes arvas, et võib tasuta üürikorteris elada. Üür, korteri kvaliteeti ja üürisumma suurust võrreldes, odavaim linnas. Omanik laseb ka "üürnikul elada normaalselt",(ei saa päris hästi aru, mis selle all mõeldakse) Aga ikka jääb "keegi kellekile võlgu" ja see "keeki" on üürnik. Absoluutselt iga kuu pidid oma üüriraha ja ühistule makstavaid kommunaalmakse taga ajama, mis suurte hilinemistega lõpuks siiski õnnestus ka kätte saada, hea seegi. Niimoodi üürnikule igati vastu tulla püüdes ja võideldes 2 aastat, sai mõõt täis, milleks mulle selline jant oma närvide arvelt. Lõpuks maksiski võlad ära seetõttu, et lubasin nime sotsiaalmeediasse üles panna, et keegi sellisele kroonilisele võlgnikule oma korterit ei üüriks. see vist veidi hirmutas õnneks. Ja maksuameti koha pealt ei maksa sul oma südant valutada, ka tulu on deklareeritud ja tulumaks makstud.Mida sul veel üürileandjale ette on heita? Et lasku oma korteris päris tasuta elada, et sinusuguse õiglustunnet ei riivaks? Ja veel, hind ja lepingutingimused on üürnikul enne üürimist teada, enda otsustada, kas saad endale lubada, mitte pärast siunata, et omanik röövel on.
to üür 30. mai 2016 16:41
siis ära üüri, ela kuusa all, minul on korteri omanikul on täielik
igus hinda küsida, kuidas tahan, kui sa oled sellega nõus, siis ela ja maksa
Üürnik 30. mai 2016 18:46
ega ka üürileandja ma pole,elan oma elamispinnal. Ma pean maksma kõik igakuised kommunaalkulud- elekter,vesi,küte,prügivedu, tv-kaabel, lisaks veel aasta eest maamaksu,elamu kindlustust ja aeg-ajalt remondikulud vastavalt vajadusele. Kui ma mingil põhjusel tahaksin oma elamist üürile anda,teeksin seda ainult ametlikult lepinguga, milles peaks olema lisaks kõigile nimetatud kuludele lisatud veel üüritulu, millelt tuleb tasuda Maksuametile tulumaksu. Maksuametile ei saa maksta suva järgi,vaid peavad olema dokumendid, millega tõestada tehtud kulutusi ja saadud üüriraha.Kui kulud kannab üürnik, siis on leping ainult üürisumma peale,millelt tuleb üürileandjal maksta tulumaksu. Kindlasti on üürilepinguga variant üürnikule kallim ja üürileandjale tülikam, aga kindlam variant.
to Üürnik 30. mai 2016 20:29
Üürist saadud tulust saab enne maksustamist kulud maha arvata.
Üürnik 31. mai 2016 12:58
See on kuidas midagi nimetame. Kui üürileandjale makstakse kõik kulud+kasum, siis saab loomulikult kulud maha arvata enne tulumaksu arvestamist. Kõik oleneb lepingu sisust, millele vastavalt tuleb deklareerida.
võiks 30. mai 2016 08:31
olla selline koht kuhu kirja panna puuküürnike nimed.Palju on selliseid, kes ühest korterist teise kolivad ja teiste kulul elavad.Rääkimata mööbli lõhkumist või omanike asjade kaasa viimist ja räpasest korterist mis maha jäetakse.
30. mai 2016 08:50
Selline koht,kus üürileandja nimi ja elukoht kirja pannakse,on täiesti olemas ja selle nimi on google.Näiteks selgus,et väga rahamaias on endise pangapresidendi elukaaslane Anne Kaft,kes elab Nõmnel Lootuse puiesteel ja üürib küprokiga üle löödud,olematu energiaklassiga puidust barakki kesklinnas Uus-Tatari tänaval.On ka väike oht,et naabriks satub narkomaan,kuna üürilisi valitakse peamiselt lakku täis peaga.
Fanny 30. mai 2016 08:54
Margus Daum on sihuke puuküürnik, ei maksa , varastab, valetab, lõhub, prügi ka välja ei vii, vaid korjab nurka.
30. mai 2016 09:28
Tähendab,kas olete avastanud üürniku juurest ka pesemata trussikuid?
30. mai 2016 09:32
Tähendab,kas olete avastanud üürniku juurest ka pesemata trussikuid?
30. mai 2016 09:33
Tähendab,kas olete avastanud üürniku juurest ka pesemata trussikuid?
30. mai 2016 13:58
Lausa kolm paari trussikuid avastasid ja panid siia eraldi kirja?
ei tunne süüdi 30. mai 2016 15:12
Õhtulehe äpp on vigane.Kui sa tähele paned,siis kellaajad kõik erinevad.Kuhu puhvrisse nad kommi suunavad,ei tea.Võibolla sideoperaator kuulab pealt.
30. mai 2016 15:39
Otsi siis edasi oma trussikuid ilma äppita, oled süütu.
mai 30. mai 2016 09:28
KV Kinnisvara foorum "puuküürnikud" saab nimed üles panna,ka fb "võlgnikud ja petturid Eestis" ,kuid hoiduge hinnangute andmisest(omadussõnad).Raha kättesaamiseks kiire moodus MKKM(googelda),saate ise interneti teel esitada.
30. mai 2016 09:32
Kulla inimene,raha pole põhiküsimus.Raha tuleb lihtsalt:kolm kuud ette ja leping.Kusjuures iga loll saab sellega hakķama.Märksõna on "ajude kepp",ja see võtab kõvasti energiat ja aega.
30. mai 2016 09:33
Kulla inimene,raha pole põhiküsimus.Raha tuleb lihtsalt:kolm kuud ette ja leping.Kusjuures iga loll saab sellega hakķama.Märksõna on "ajude kepp",ja see võtab kõvasti energiat ja aega.
mai 30. mai 2016 10:27
Ka maksmata raha peab kätte saama,et puugil ei tekiks karistamatuse tunnet ,palud vilistavad sellepeale,et "väljavisati" aga,kui rahakoti kallale minna-on teine asi.Kogemus olemas.
mats maalt 30. mai 2016 08:31
Eks tuleb + ja - kõrvu panna ja otsustada.Kumb läheb kallimaks,kas maksta edasi puuküürniku arveid või tõsta ta oma jõududega välja ja leppida krimkaristusega.Teisel juhul oled vähemalt puugist lahti ja kuna selle eest reaalselt vangi ei panda siis... Niikuinii on juba pea pooltel Eesti elanikel krim karistus.
30. mai 2016 07:22
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
naljakas 30. mai 2016 07:34
muidu räägiti linnapeal, et Villy olla ütlemata lage lell ja nüüd ühtäkki ,ole lahke ,hoidke Villyst hoopis eemale.
gee 30. mai 2016 12:56
Kits 30. mai 2016 07:38
Mis siis saab kui saad kohtukutse.Süüdi mõistab kohus aga mitte kellegi suva arvamus.See on avalik laimamine ja selle eest tuleb kahju kannatajale hüvitist maksta.
haider 30. mai 2016 09:50
kus siin laimamist näed? Kui keegi ütleb, et hoidke kellestki eemale - siis pole selle smidagi laiduväärset. Kui öeldakse, et Inga Juhma j aVilly Toomsalu on vargad ja pätid - siis tuleb hakata tõestama oma sõnud.
... 30. mai 2016 11:19