Eesti uudised

Autokapotil sõitnust kolleege mitte teavitanud politseinik sai kohtus õiguse (1)

Siim Randla, 30. mai 2016, 06:00
Autokapotil sõitnust kolleege mitte teavitanud politseinik sai kohtus õiguse. Stanislav Moškov
Kohus tühistas politsei- ja piirivalveameti määratud noomituse politseinikule, kes ei teavitanud kolleege autokapotil sõitnud inimesest.

2013. aasta 17. mail Türil lillelaadal oli patrullis Türi konstaablijaoskonna piirkonnavanem Tarmo Kivi, kes sõitis pärast graafikujärgse teenistusaja lõppu patrullautoga kella 18 paiku koju Paidesse, kõrvalistmel Paide politseijaoskonna menetlus- ja ennetusteenistuse väärteomenetleja, kellel oli teenistusaeg.

Türil sõitis neile vastu auto, mille kapotil näis väärteomenetleja sõnul olevat inimene või inimesesarnane topis. Menetleja juhtis sellele Kivi tähelepanu, kuid viimane rääkis parajasti mobiiliga ega reageerinud.

Politseinikud sõitsid edasi ega teavitanud korrarikkumisest teisi teenistuses olevaid politseinikke. Politsei- ja piirivalveamet alustas Kivi suhtes distsiplinaarmenetluse: käskkirja kohaselt oli PPA-le laekunud info, mille järgi sõitis Türil Kivi juhitud teenistussõidukile vastu punane Hummer, mille kapotil oli inimene, kuid Kivi ei reageerinud rikkumisele.

Juurdlusega leiti, et Kivi võis olla toime pannud vääritu teo. Distsiplinaarmenetluse kokkuvõttes selgitas väärteomenetleja, et ta nägi neile vastu sõitnud punast värvi maasturi moodi autot, mille kapotil istus mees.

Ta näitas seda käega viibates Kivile, öeldes: "Vaata, mida nad teevad." Kivi selgituste kohaselt märkas ta silmanurgast mööduvat punast sõidukit, kuid seda, et sõiduki kapotil oleks olnud inimene, ta ei näinud, kuna oli tihedas liikluses keskendunud auto juhtimisele.

PPA karistas Kivi noomitusega. 2013 septembris esitas Kivi Tallinna halduskohtule kaebuse PPA käskkirja tühistamiseks, kuna tema sõnutsi olevat kaebajat karistatud õigusvastaselt.

Väärteomenetleja ei juhtinud tähelepanu mitte korrarikkumisele, vaid mingile asjaolule, seda täpsustamata ja hinnangut andmata. PPA palus kohtul kaebus rahuldamata jätta. Mullu juunis rahuldas halduskohus Kivi kaebuse ja tühistas PPA käskkirja.

Kohus leidis, et kaebajale süüks arvatud tegu pole distsiplinaarmenetluse käigus tõendatud, mistõttu oli tema karistamine õigusvastane.

Pelgalt asjaolu pinnalt, et "mingi ütlemine toimus", pole kaebaja karistamine õiguspärane, leidis kohus. Tänavu aprillis PPA apellatsioonkaebust arutanud Tallinna ringkonnakohus seda ei rahuldanud. Mais kohtuotsus jõustus.

1 KOMMENTAAR

p
Privileeg 30. mai 2016, 09:49
Kapoti Kalevil on õigus inimesi kapotil vedada, sest seni on kõik veetavad vigastusteta pääsenud!

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee