Eesti uudised

Pidu läks käest? Neiu pussitas 22aastase noormehe surnuks (43)

Karoliina Vasli, 30. mai 2016 06:00
TRAAGILINE LÕPP: Noorte tüli päädis sellega, et neiu pussitas noormehe surnuks. Pilt on illustreeriv. Laura OksFoto: Laura Oks
Pidu läks käest? Pikka aega hõõgunud tüli? Või hoopis enesekaitse? Nii spekuleerivad Viljandimaa Kõo kandi inimesed selle üle, miks 17aastane neiu 22aastase noormehe ­surnuks pussitas.

Viljandimaal Kõo külas elab veidi alla 300 inimese ja kõik tunnevad tõesti kõiki.

Peamiselt vanaema hoole all üles kasvanud kohalik noormees torkas kohalike sõnul silma sellegagi, et tema juures toimusid vahel peod ning mõni aeg tagasi tekkis tema kõrvale noor neiu, kes pole sealtkandist pärit. Väidetavalt oli pidu ka nädalavahetusel.

Neiu põgenes

Samal teemal

Laupäeval kella 16.32 paiku sai politsei kõne, et neiu lõi Kõo küla korteris noormeest noaga. Meedikud küll üritasid mehe elu päästa, ent tulutult.

Juba enne seda põgenes neiu korterist. Teda asusid otsima nii Viljandi- kui ka Jõgevamaa patrullid, kes leidsid ta umbes kilomeetri kauguselt maastikult ja toimetasid arestikambrisse.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Künter Pedosk sõnas, et selle juhtumi puhul oli politsei esmaülesanne 17aastane tüdruk kinni pidada, et ta ei kujutaks oma teo tagajärgedest arusaanuna endale ja teistele ohtu.

"Nüüd on oluline välja selgitada juhtunu kõik tagamaad ja sellega seotud asjaolud, mille nimel politsei intensiivselt tööd teeb," rääkis Pedosk.

Kohalike teada polnud see esimene kord, kui paari vahel tõsisem tüli oli. Pahatihti olnud üks sütik alkohol. Kas noored olid laupäeval alkoholijoobes, politsei eile ei kinnitanud.

Üks pussitaja sõber kaitseb, et tüdrukul oli keerukas lapsepõlv ja ta sattus teismeeas halba seltskonda, mistap ka ta käitumine käest läks.

Vallavanem Tarmo Riisk ohkab, et talle ei meenu, et kodukandis oleks varem midagi nii traagilist juhtunudki.

"Seda tüdrukut ma ei tea, aga noormees oli kohalik poiss, kasvas vanaema käe all. Tean, et tal oli plaan peagi sõjaväkke minna." Riisk lisab, et väikeses kohas levivad uudised kulutulena ja laupäeva õhtul oli terve külake justkui väljasurnud, kõik elasid juhtunut omakeskis üle.

Politsei uurib pussitamist tapmise paragrahvi alusel. Süüdimõistmisel võib neiut oodata kuue- kuni viieteistaastane vangistus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee