Eesti uudised

GALERII | Vembu-Tembumaal kuulutati Aasta Suurpereks 2016 perekond Aan Tartumaalt (13)

Toimetas Kristin Aasma, 28. mai 2016, 15:19
Suurperepäev 28. mail 2016 Tembu-Vembumaal, kus Aasta Suurpereks 2016 valiti seitsme lapsega perekond Aan Tartumaalt. Foto: Tiit Mõtus
Tallinna lähedal Kurtnas asuvas koguperepargis Vembu-Tembumaa peeti täna juba traditsiooniks saanud Suurperepäeva, mille korraldajaks Eesti Lasterikaste Perede Liit (ELPL). Kuulutati välja Aasta Suurpere 2016 konkursi võitja. Tiitli ja 2000eurose preemia Bigbankilt pälvis seitsmelapseline perekond Aan Tartumaalt Kambjast.

Pereema Janne töötab Eesti suurimas reisibüroos konsultandina, kuid on praegu neljakuuse Janete-Aleksandraga kodune. Isa Peeter on Politsei- ja Piirivalveametis eriettevalmistuse vaneminstruktor, kelle kodune auhinnakapp on täis kulturismi ja rammumeeste võistluste karikaid ja medaleid.

Samal teemal

Peetri ning Janne peres kasvab seitse last: Sten-Anders (15), Janeli (10),Sander (8), Johanna (6), Jolandra-Lisanna (4), Johandra (2) ning Janete-Aleksandra (4 kuud).

"Kõik tänavused üles seatud 21 perekonda on tublid ja eeskujulikud suurpered ning nende seast valiku tegemine ei olnud komisjonile üldse mitte kerge,“ sõnas ELPLi president Aage Õunap. "Aanide perekond on kokkuhoidev ja tugev pere, kelle suureks väärtuseks on üksteise märkamine ja toetamine kõigis ettevõtmistes. Janne ja Peeter kannavad ning väärtustavad oma seitsme lapsega Eesti parimaid peretraditsioone. Üksteise jaoks ollakse alati olemas ning tegutsetakse üheskoos – nad jagavad oma rõõmusid ja saavad ka raskustest üle ühiselt.“

"Isa Peeter korraldab Elvas igal aastal rammumeeste võistlust Lõuna-Eesti Vägilane ning tutvustab linna üritustel rahvale ka politseitööd. Ema Janne on pere süda, kes leiab alati aega oma laste jaoks, et nendega koos õppida ja meisterdada,“ rääkis Õunap.

"Suurperepäev on nagu ühise maailmavaatega inimeste kokkutulek – neid inimesi seob armastus suure pere traditsiooni vastu, mis kipub tänapäeval kahjuks hääbuma,“ lausus Suurperepäeva patroon Urmas Vaino. "Nad leiavad alati omavahel jututeema, millest võiks rääkima jäädagi. Suurel perel on suured rõõmud ja ka mured, kuid vaatamata elus ette tulevatele raskustele on neil alati palju seda, mille üle rõõmu tunda.“

Seekord anti Suurperepäeval välja ka eriauhind sportlikuimale suurperele, kelleks osutus samuti Tartumaa pere. 500eurose kinkekaardi sporditarvikute soetamiseks said Eesti Maaülikoolis töötavad lektor Julia Jeremejeva ja teadur Vyacheslav Eremeev, kelle peres kasvab neli poega: Artur (11), Daniel (9), Artemi (4) ja Damir (2). Vanimad pojad Artur ja Daniel on Eesti meistrid sumos ning tulevikus loodavad poisid esindada Eestit olümpiavõistlustel.

12. korda toimuva Suurperepäeva toetajad on Bigbank AS ja paljud teised ettevõtted.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee