Reis

Suvel saab Tallinnast otse 32 sihtkohta (2)

Õhtuleht.ee, 28. mai 2016 06:00
Esimest korda LondonisFoto: Vida Press
"Kui eelmisel suvel oli Tallinnast võimalik lennata 30 sihtkohta, siis tänavu 32," ütleb Tallinna lennujaama avalike- ja välissuhete juht Priit Koff.

Kõige rohkem otselende väljus Tallinnast aastal 2012, siis pääses otse ja omadega 43 kohta.

"Keskmiselt väljus 52 regulaarlendu päevas, suvel kuni 62 lendu," tõdeb Koff, et need head ajad põhinesid Estonian Airi kasvus­trateegiale rajatud uutel liinidel.

Euroopa lõbustusparkides on röögatu hinnavahe

Euroopa lõbustusparkides on röögatu hinnavahe.Foto: AFP / Scanpix

Rootsi leht Expressen kirjutab, et Euroopa populaarseimates lõbustusparkides on röögatu hinnavahe. Aluseks võeti sissepääsutasu ning randmepael kahele täiskasvanule ja kahele lapsele.

Soodsaim lõbustuspark leidub Belgias Antwerpenis – sealses Bobbejaanlandis maksab perekonna lõbutsemine umbes 120 eurot.

Järgnevad Blackpool Pleasure Beach Inglismaal ja Gardaland Itaalias Veronas (umbes 150 eurot). Helsingis Linnanmäel ja Kopenhaageni lõbustuspargis tuleb perepäeva eest maksta umbes 170 eurot, samasse hinnaklassi jäävad Port Aventura Barcelonas ja Gröna Lund Stockholmis.

Pariisi Eurodisneylandis jääb hind 210 ja Londonis Thorpe Parkis lausa 250 euro kanti.

Esimest korda Londonis

Neile, kes esimest korda elus Suurbritannia pealinna suunduvad, panid Huffington Post ja blogija Stephanie Mayo kokku mõned nõuanded, et reis hästi sujuks.

Esimest korda LondonisFoto: Vida Press

Vaata enne teeleasumist hoolikalt ümberringi. Suurbritannias on vasakpoolne liiklus, nii et enne teele astumist vaata paremale, siis vasakule ja siis jälle paremale.

Raha on peaaegu sama, aga mitte täielikult. Miski, mis maksab näiteks 5 naela, on meie jaoks tegelikult 6,34 eurot.

Väldi tipptundidel ühistranspordi kasutamist. Ühistranspordi kasutamine tipptundidel on kallis lõbu. Seega püüa metrooga sõita pärast poolt kümmet hommikul ja enne kella nelja õhtul või siis pärast kella seitset õhtul.

Liigu paralleeltänaval. Eks see ole paljude linnade tunnus, aga meenutagem seda Londoni puhul ka: et saada odavamalt nii suveniire, kohvi kui ka saiakesi, otsi kõrvaltänavat. Peatänavatel on kõik hirmkallis.

Viipa bussijuhile. Kui tahad bussile saada, siis viipa bussijuhile. Muidu ei pruugi ta selles peatuses seismagi jääda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee