Kommentaar

(:)kivisildnik | (:)ahtrad naised vägisi sigima 2

(:)kivisildnik, Äärekosmos, 26.05.2016, 27. mai 2016, 18:27

110 KOMMENTAARI

s
Suutmatus küsida MIKS?/ 3. juuni 2016, 01:29
Filosoofia nagu mingitel ainuraksetel: peamine, et säiliksid tulevikus minusarnased. Mis vahet see tegelikutl teeb, kas 300 aasta pärast mingid biomateeria kogumid end eestlasteks peavad. Eriti pidades silmas, et suht juhm on arvata, et 300 aastat tagasi mingi selline seltkond oli üldse olemas. Võiks ehk mõelda, et äkki suudame endi eksistensi õigustada veidi paremini, kui järjekordse bioühenditena, mis püüab säilitada mingeid suvalisi tunnuseid, nagu valge nahk (mis on tõestatud muutuma paari generatsiooniga jooksul tänu päikesevalguse intensiivsusele), eesti keel (mis reaalsuses ajas muutub, ning on üldse lühiajaline nähtus inimseste üldajaloos) jms BS.
Mis siis saab, kui homne päev meid olemas pole? Vastus on, et midagi ei saa, sest kui me endi elu mõtteks ei suuda midagi paremat välja mõelda, et kui ainult sigida, siis polegi meid vaja. Nimelt miljonid ainuraksed bakterid saavad meist palju paremini sellega hakkama.
Artikli autor suudab näha, et A-st järeldub B, aga on niivõrd primitiiv, et ei märka, et B-le järeldub C, C-le järedub D jne. Nojah, mida eeldada ühest reaalteadusi mitemõistavst humanitaarist (rääkimata sellest, et ta arusaam juriidikast on nagu mingil 12 aastasel).
u
Uku/ 2. juuni 2016, 15:24
Ja siin pakun välja probleemile lahenduse: naistele viljakus ja meestemeelitamise loits. See tuleb läbi vaadata keskööl: https://vimeo.com/168849328
m
maailm on hukas/ 1. juuni 2016, 22:27
k
kabernee/ 29. mai 2016, 21:20
p
Penskar/ 29. mai 2016, 20:18
siiralt kahju inimestest kes omal ajal said sotsialismi/kommunismi pisikuid....
SELTSIMEHED! saage ükskord aru et igal inimesel on õigus teha oma valikud.
e
ekrelane/ 29. mai 2016, 13:29
Kivisildniku seiukohad on õiged, hüvelised ja ilusead ning need tuleks viivitamatult ellu rakendada!
a
Aga/ 29. mai 2016, 12:16
Siis olekski ju hea, kui Eestis saaks kiiremas korras riigiusuks islam, sest moslemid on teadupärast ju väga paljulapselised.
c
CDE/ 1. juuni 2016, 17:20
Samuti on igal mehel õigus ennast paari panna mitme naisega.
a
Aga/ 29. mai 2016, 10:33
on yks pisike probleem! Söna "aher" tähendab seda,et loom on sigimisvoimtu.(Kui keegi kasutab seda söna inimestest rääkides,siis see on rääkija kultuuritus.) Nyyd siis teada-tuntud härrad,kes kyll arstid ei ole, on leidnud lahenduse,kuidas viljatud naised viljakaiks muuta.See on meditsiini valdkonnas väga suur edasiminek.Jöudu tööle!
a
Agale/ 29. mai 2016, 14:40
Sõnal "aher" on siiski natuke rohkem tähendusi, kui vaid sigimisvõimetu.

j
jj/ 29. mai 2016, 09:48
Kahjuks jääb jutt jutuks, sest pere, see on ema, isa ja lapsed, aluseks peab olema kodu olemasolu. Kui kodu ostmiseks pole raha ja sissetulek ei võimalda laenu maksta järjrpidavalt, on üks pere alustugesid puudu. Sest üürikorterit üürida suudavad need, kellel on raha.
Teine pere alustugi on töökoht nii mehel kui naisel ja see et töökoha kaotus ei ole su pea koal päevast päeva. Ebakindlus töökoha pärast teeb ettevaatlikuks iga normaalse perelooja. Seega kui ehk ikka õnnetub üks laps üles kasvatada selles hirmu õhkkonnas.
Palgad? Täiskohaga töötaja peaks saama 430€ kuus. Ja seda saavad ka need, kelle töö on rohkem väärt, kuid oled sunnimaine ja lepid sellega, kui ei taha Soomes töötada või Tallinnas korterit üürida ja elada visiitabielu. See ei soodusta kuidagi perede ja laste olemasolu.
Igapäevane hirm, ainult halvad uudiesd meedias, kõrgete palkadega, boonustega, riigiametnike
halvad teod, ühiskonna peataolek, koolikiusamine, räige seksireklaam, õigusorganite suutmatus lahendada olukordi kehtivate hädiste seaduste alusel...
Kuhu siis sünnitada lapsed, kellel on jõudu ja julgust ? Kas tunneli lõpus on valgus?
j
Juhan./ 29. mai 2016, 08:38
Jutt on mõnes mõttes õige sest vaja aretada relvastust millega hävitada seda inimmassi muidu meie maakera ei toida seda inimmassi ära.
j
Juhanile/ 14. juuli 2019, 08:58
Toitu toodetakde jätkuvalt liiga, kas see on uudiseks. Kuid toit nagu muudki maamunal olevad varad on jaotatud ebavõrdselt, siit illusioon, et ei jätku. Samas ei saa unustada, et liigne paljunemine tekitabki toidupuuduse, siin tuleb appi looduslik valik (ksykud ja muud haigused, kus elli jäävad vaid tugevad)
m
mari/ 29. mai 2016, 07:47
Kas see on mingi nali või? Mul on tunne, et see probleemi püstitus on Helmetel kuidagi nihu läinud. Sellest saab tulevikus pahandusi tulema. Osa potentsiaalsest valijaskonnas on juba kaotsi läinud.
Kivisildniku artikkel tundub kui valge islamisti sõnavõtt.
a
Abdul/ 29. mai 2016, 09:57
Islamofoobiline sallimatus.
c
CDE/ 1. juuni 2016, 17:23
Mis sallimatus see on, kui moslemid ei taha maha kiruda kõiki neid Islami preestreid, kes kutsuvad vägivallale.
m
Maainimene/ 29. mai 2016, 07:04
Mina olen alati teadnud,et "aher"on kasutusel lehmade ja mitte inimeste kohta ning tähendab seda,et loom ei saa mingil meditsiinilisel pöhjusel viljastuda. Kivisildniku terminoloogiat järgides tuleks siis söna "rase" asemel kasutada söna "tiine".
ü
Üllas Hunt/ 29. mai 2016, 01:35
Minu siiras lugupidamine Hr. (:)Kivisildnik
Mõistan, et kirjutis kannab vaid mõistust üles kloppivat eesmärki ja kategooriline eristamine mees-naine on vaid sh. lihtsamaid ajukurde töölepanevaid eesmärke
k
küss/ 28. mai 2016, 22:53
mitu last on kivisildnikul ja mitut reaalselt ka kasvatab?
haledad eesti mehed kiunuvad kooris isegi alimentide pärast, sellest tööst, mis ligi paariks aastakümneks ema kanda jääb, kõik unetud ööd haige lapse kõrval ja kõik kodused ülesanded ja trenniviimised ja toitvad toidukorrad ja veel tuhat asja, seda ei arvestata ju niikuinii.
minul on üks laps, viimane 15 aastat olen soovinud ka teist last, kuid sobivat meest, kes lapse eostamisele lisaks ka kasvatamise ja elatamise kohustusi võtaks, ma leidnud ei ole. sest mehed ei taha võtta vastutust. ja nii ma ühe lapsega jäängi.
sõbrannal on ka üks laps, väike veel teine, sai hilisemas eas, mees on ka ja teise lapse plaan oli algusest peale kokku lepitud. nagu abileu jne. paraku aga sünnitas selle lapse ära, mis kogemata enne sattus tulema, kui pulmad teha jõuti, mehel aga viskas üle titekisa, nagu ta ise ütles ja vaatas arumkese. teisegi. ka pulmad läksid meelest. naisel pole suurt kuskile kolida ka lapsekesega, nii nad siis nüüd tiksuvad - naine kasvatab kodus last ja mees kütab mööda armukesi. tõsi, näljas naine ju ei ole, laps ka mitte. teist last aga naine enam ei soovi. selle mehega, saate ju aru? aga kust leida veel 40 aastaselt mees, kes tahab sind koos lapsega? pealegi kust leida, kui oled kodus ja kannad lapse eest hoolt? realistina ta väga ei looda enam ka muidugi, õigesti teeb. need vaid kaks näidet, näiteid on sadu ja teha pole midagi - ei tasu siia ilma sünnitama soovimatuid lapsi, kellel vaid üks vanem.
l
28. mai 2016, 20:35
Las soveti aegsed tigedad petuhhid ja hullari kandidaadid nussivad üksteist perse siis hakkab neid "õigeid" eestlasi tulema nagu pasarida.
m
mel/ 29. mai 2016, 15:39
oi oi see perse panemine on ju rohkem sinu rida, sovjeti ajal oli perse panek kriminaliseeritud
N
!!!/ 28. mai 2016, 20:28
Neid sundkorras sigimise abinõusid nägime uusaastaööl Kölnis.

s
sinaissand küll/ 28. mai 2016, 17:44
ei sünnita need naised ja huumorimeelt kah põle
n
NO99 käsitles teemat/ 28. mai 2016, 17:26
etenduses "GEP". Ka väga vingelt.
a
@kivisildnik/ 28. mai 2016, 17:20
annab nii totrat asja kokku kirjutada
kui nalja tegid, siis väga lahe, kui ei, siis tekitasid küll vähemalt ühes naises soovi siit riigist välja kolida (mis kuradi jama see toimub, tegelt ka, aastal 2016. on päevast päeva ajakirjanduses arutelu selle üle, kas naised kuuluvad pliidi äärde, kas naiste peksmine on teatud juhtudel õigustatud ja nii edasi ja nii edasi - asi läheb uskumatuks)
ise tunnistan alandlikult üles, et ei saa aru, kas tegu on naljaga või mitte
t
tegu pole naljaga, vaid/ 28. mai 2016, 17:58
ühiskondliku satiiriga parimas kivisildniku võtmes.
aga selle sõjaväe-kohutusega pani ensv-ajal noor olnud sven küll mööda - ei täida need kaasaja isased seda aukohust sugugi kõik (ministrid Mikser, Rõivas, Ossinovski - kui paar kuulsamat isendit välja tuua), need, kes täidavad, on põdura tervisega.
ja ka mamma katuse all elavate lastetute vanapoisside arv (30+ ) on märkimisväärne.
o
Oeh/ 28. mai 2016, 16:15
1) On äärmiselt küüniline öelda, et naised on kuidagi ainuisikuliselt süüdi selles, et "meeste sigimisvõime ületab naise sünnitusvõimet". Minge kuu peale, sellepärast ületabki, et naistele üldiselt ei meeldi, kui "mehele" sigimine kõlbab, aga lapse kasvatamine ei kõlba. Kust kohast tuleb see piiritu süüdimatus, et naine - nui neljaks - peab lapsi saama ja kasvatama (suure terviseriski ja isiklike ambitsioonide ohverdamise hinnaga), aga meestel nagu selles asja ei olekski? Sinna alla käib ka jutt, et "naiste saagiks langevad töökohad ja õppekohad". Millise loogika alusel on naised süüdi, et mehed tööd või õppekohta ei saa? Umbes, et "ma ise nii tark ega kogenud ei ole, et seda tööd/õppekohta saada, teine on süüdi, et ta must parem on, keelake tal ära!" Nii või? See selleks. 2) Võrdlus ajateenistusega on täiesti meelevaldne - aega teenid sa aasta, lapsevanem oled eluks ajaks. Lisaks makstakse aega teenides sulle toetust, mitte ei pea sa ise sellele peale maksma. Mina naisena tahan kunagi lapsi saada - aga mitte Eestis. Ja eriti mitte pärast sellist juttu, kus minu emaka kasutuse ja elu üle tahavad justkui otsustada mingid täiesti võõrad keskealised meesterahvad. Riigile lapse sünnitamise kohusest saaks rääkida ainult siis, kui riik seda last ka ülal peaks (lisaks sellele, et tegemist ei saaks olla demokraatliku riigiga). Aga Eestis, kus on ikka veel Euroopa suurim palgalõhe, iga kolmas ema on üksikvanem, aastal 2015. veel selgus, et üle 60% korrakaitse organite töötajatest arvavad, et perevägivallas on süüdi ohver, kõigele lisaks on lastetoetus peaaegu olematu - no vabandust, aga mida ma teen selle lapsega siin? Kus ma ta panen? Mis raha eest ma teda kasvatama peaksin? Lisaks sellele, sundkorras sünnitamise rakendamise puhul paluks muuta ka organidoonorlus sundkorras kohustuslikuks. Kui mina pean oma elu ja tervisega riskima, et eesti rahvas säiliks, siis ma olen täiesti kindel, et Eesti haiglates ootab oma säilimisvõimalust väga palju inimesi, kellel oleks vaja teie neeru või tükikest maksa. Keda huvitab, et te surra või sandiks jääda võite, eesti rahva säilimine ju.
l
Lily/ 28. mai 2016, 14:38
Kui naised on varasemast ebakindlast suhtest katki kasvavad üles ka katkised lapsed. Nii see eluring kestab... Tõstke lojaalne armastus jälle au sisse ja ma usun, et iive tõuseb siis kohe kindlasti.
k
Kes peaks tõstma?/ 28. mai 2016, 17:20
s
Sally/ 29. mai 2016, 00:26
Au sisse tõstetakse hirmus agaralt ju hoopis homosuhteid ja perverssuste sallimist. Küllap sellisest absurdist Kivisildniku stiilis, mitte vähem absurdsed avaldused lähtuvadki.
l
liane/ 28. mai 2016, 14:16
Siin on õigeid mõtteid palju. Aga näiteks juudiusu seaduste järgi on mehel range kohustus pere luua, naisel mitte. Tervislikud põhjused on juba piisav ettekääne. Ka leian, et lääne inimeste seas leviv sigimiskäitumine pole mitte ainult hedonismiilming, vaid teatava reaalsusega arvestamine - maakera pole kummist ja maakera sees pole teist suuremat maakera. Nii et kui see maakera on ära sitatud ja kui on sigitud arutumal hulgal kui baktekrid või seened, siis pole enam kuhugi kolida. Kosmosevallutamine on tänapäeval ikka veel väga naiivne ja teostumatu idee. Ja on siis vaja inimsool terve see universum täis sit.tuda.
Stsenaarium on see, et enam ei putitata-si,tutata neid võõraid rahvaid või rasse, kes endaga hakkama ei saa, vaid jäetakse nad iseenda hooleks - las sõdivad omavahel ja las tapavad-söövad iseendid ära, kui muud süüa pole. Huvitabvb, kuidas pilusilmad võrreldes mõningate päevitunumate tegelastega nii usinad ja hakkajad on.
Lisaks ka selline näide - üks kaugem sugulane ka kunagi himustas vähemalt lapsi, et tühja sest mehest. Aga eriti vihased ja põlglikud olid nn. suguõed. Et loll tahab lapsi , ehkki loll oli minu meelest neist kenam ja haritum. Nii et ma ei imesta, kui üks sugulane, kes ka 3-4 lapsega üksikema, on nüüdseks välismaale tööle ja elama kolinud ja mõni lastest vist kah. Siin lihtsalt polnud võimalik elamist muretseda ja plk oli lõpuks ka nii sant, et sellega ei elanud ega surnud.
m
mihrimah/ 28. mai 2016, 13:26
Tavaliselt abieluettepaneku ja pereloomisettepaneku teeb mees, võib-olla on nemad ebakindlad, et seda teha ja nii peret ei sünnigi.
s
Sälly/ 29. mai 2016, 00:40
Kõik on siin ebakindlad, või siis upsakad, enesekesksed hedonistid.
Selle probleemi lahendavad muidugi ilma igasuguse süümepiinata moslemid, keda meie valitsus lahkelt Brüsseli nõudmisel valmistub siia asustama.
Kivisildnik pingutab kõvasti üle, aga ühes asjas on tal õigus: käimas on etniline puhastus. Ja see on meie oma "demokraatlikult" valitud isandate kätetöö. Mõned nendest ei saa kindlasti arugi, mida nad teevad. Nad arvavad, et on nüüd hirmus head ja sallivad inimesed. Kui ühel hetkel radikaalsele feministile kiviga vastu uhket koljunuppu koputatakse ja kott pähe kästakse tõmmata, on muidugi nutuvõru suu ümber. Kuidas sa siis protesteerid selle üle ja diskrimineerivalt nõuad, et kallis uusasukas jätaks oma kultuuripärandi praktiseerimise - see oleks ju sallimatu.
Aga kuhu sa hing siis selle lennukipileti ostad, et putku tõmmata - Kölni, Stockholmi?
m
Merleke, 54.a / 28. mai 2016, 13:11
Täitsa lahedad mõtted, eriti need sundsünnitamise institutsioonide, sigimismanöövrite ja eluandmiskasarmute kohta. Aga nagu armeesse kõiki ei võeta, tervislikel jm. põhjustel suur osa jääb välja- nii peaks ka nende sigimismanöövrite jms. olema. Just meespoole osas, ma mõtlen. Sinna eluandmiskasarmutesse peaksid pääsema ainult tõsiselt järelekontrollitud vaimselt ja füüsiliselt kõlbulikud meesindiviidid. Ma saan aru, et rahva tervis on kehva ja need kes kõlbulikuks osutuvad, võivad suure koormuse alla sattuda- aga eks tahame me ju kvaliteetset järelpõlve ja ega iga käpardit nii tähtsa töö kallale lasta ei saa ju ka.

n
nnn/ 28. mai 2016, 12:48
Hakake siis kunstlikku viljastamist veel rohkem kinni maksma, ka üle 40 aastasetele naistele, saate lapsi nagu mühiseb. Enamik lasteta naistest ei ole lastetud omal soovil.
n
no/ 28. mai 2016, 15:25
no üle 40+ "liivakastide" tarbeks seda spermat kunstlikuks viljastamiseks küll raisata EI TASUKS !!! See oleks samaväärne sigadele pärlite söötmisega.
n
no/ 28. mai 2016, 12:37
"kaasaegsed ja moodsad" emased on meil lihtsalt avastanud, et niisama tühja minevat "tegemiserõõmu" on mõnusam nautida, kui pärast ühte ja tõsist tööd kogu elu lapse eest kantseldada.
r
Ronja/ 28. mai 2016, 11:23
Haige jutt ! Ah,et naised vägisi sünnitama. Seda ütleval mehel tuleks vägisi munad maha võtta ! Lapsi teha ja sünnitada ei oleks probleem.Probleem on ebakindlas tulevikus: mehed ei taha-julge abielluda, nad ei võta sageli endale vastutust laste eest. Noortel on elamispinna laenud 30 aastaks kukil jne. Naised sünnitavad praktiliselt endale,sest paljudele naistele saab varem või hiljem üksikema roll osaks. Uskuge, see ei ole kaugeltki kerge. Mees ei jaksa kohustusi naisega jagada,aga naisel pole valikuid,ta lihtsalt peab jaksama. Silmad pisarais ja käed rakkus. Ainult idioodist mölakas võib sundsünnitusest rääkida.
n
No küll on neil naistel ikka raske..../ 28. mai 2016, 17:25
Mis ettekäändeid veel oskad tuua, et MITTE SÜNNITADA?
Äkki tegeleks selle poolega, et KUIDAS SAADA SÜNNITATUD?
s
Sokikirjanik/ 28. mai 2016, 11:17
Kivisildnik ise on alkohoolik, kirjandusõhtutel libistab õlle õlle järel. Kas selliste "väärtuslike" isastega peab tahtma lapsi teha, kes lisaks veel ajavad igasugu lolli ila? Naised sünnitavad siis, kui tunnevad, et on materiaalselt piisavalt kindlustatud ja siin riigis, nende palgatasemete juures, on see paraku peaaegu võimatu. Pealegi suur osa isaseid põikleb nagunii järglaste eest hoolitsemisest kõrvale. P.S. Kas Helme annab kõik oma intervjuud purjus peaga, et peab salvestiste pealt kontrollima, mida ta üldse kokku rääkis?
k
Kindlustatusega on tõesti nii,/ 28. mai 2016, 17:36
et mida vaesem (vähekindlustatum) riik, seda rohkem lapsi. Loodan siiski, et me ei pea sündivuse tõstmiseks palku vähendama hakkama.
Kui Helme küsimus oli siiras, siis ta küsis salvestist seetõttu, et tema öeldut muudeti, nagu skandaalijahil leheinimesed tihtipeale armastavad teha.
e
ekstaole/ 28. mai 2016, 10:53
Kivisildnik on tore aga kommijatel ajutegevuse teket tuvastada ei õnnestunud. Üksikud pulsid, aga muidu täieline ajusurm. Ehk ongi aeg et maamuna veereb ilma selle s koormata edasi
a
abc/ 28. mai 2016, 07:57
Miskipärast unustatakse alati, et iive koosneb kahest komponendist- sündimus ja suremus. Naised sünnitavad meil normaalselt, aga mehed on need, kes oma suure suremusega iibe negatiivseks viivad. Mehed joovad, upuvad, hooravad ning nii nad varem surevadki. Ehk siis meie negatiivses iibes on eelkõige süüdi MEHED. Kuidas neid nüüd vägisi kauem elama sundida ma ei tea.
Artikli näol on aga tegemist klassikalise vihakõnega naiste vastu. Ning selliste artiklite valguses tekivadki Brasiilia taolised grupivägistamised ning meeste pime viha naiste suhtes. Kui Kender kohtu alla anti, siis selle artikli autor peaks samuti antama!
0
0000/ 28. mai 2016, 10:21
Kas sa oled ka naine? Siis täida oma kohust kasvõi jumala ees. Sa oled järeltuleva põlvkonna olemasolu eest vastutav. Selleks naised ongi loodud, et sünnitada aga mitte seksiga raha teenida (hoorata). Või kui ei taha, siis rinnad maha ja sõtta või vaheta sugu - see on praegu väga moes.
k
28. mai 2016, 07:46
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
V
???/ 28. mai 2016, 08:28
Vabandust, aga kas teie olete mees v naine? Avran, et naine, aga tglt ilmselt mees(soost)?
s
Siiski/ 28. mai 2016, 07:00
Pasandamisest võib kasu olla.Vähendab sisemist sõnkut.

õ
õnneks/ 28. mai 2016, 06:16
pole mul eestlaste püsimajäämises mingeid lootusi, selline rahvas peabki välja surema.
t
28. mai 2016, 03:00
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
h
Hmmm... huvitav../ 28. mai 2016, 17:40
c
CEN PIRATHA/ 28. mai 2016, 01:42
Kiitus,kiitus,pean ausust auguteemalist Kiitma kuni raiskuspea ära mädaneb Mul.
s
sass/ 28. mai 2016, 01:25
Hetkel karistatakse mehi üüratute elatistega. Kes see loll tahab ennast sel kombel orjaks muuta?
m
27. mai 2016, 22:36
Ma siiralt loodan, et autoril on lihtsalt sitt huumorimeel. Kui vaadata meie mehi (artikli autor sealhulgas), siis ega ei taha sünnitada küll, eriti selliste meeste lapsi.
s
sass/ 28. mai 2016, 01:26
Ne umeješ- nautšim, ne hotšeš- zastavim!
Z
???/ 28. mai 2016, 01:42
Z:SAASTA WIMMAS LOOMAX MUU- TUMISENI ""$igimatuse"" tasuX sigi- matuse eesT?
m
mister X/ 27. mai 2016, 22:32
Tegelikult oleks lastetusmaks üks tervitatav maks. Seda ei pea vaatama kui karistust lastetuse eest, vaid kui panust järgmise põlvkonna kasvatamisse; tingimuseks oleks ainult, et saadud raha ei läheks riigi eelarveaukude lappimiseks, vaid lastega perekondadele. On ju teada, et lastetu ja lastega pere majanduslik olukord on erinevad.
e
27. mai 2016, 22:37
Et siis kodutunde memmed sünnitavad ja haritud ja tööl käivad naised maksavad. Selline Eesti küll jätkusuutlik pole, kus on hulgi traumatiseeritud ja puuetega inimesi.
d
drownikutele uuesti/ 28. mai 2016, 07:08
KAS SA KURADI MXXX VÄIDAD, ET MU NAINE ON KODUTUNDE MEMM!?
Nii alaarenenud väite esitaja ei saa normaalne olla. Samuti need, kes seda positiivselt hindavad. Eesti riigi tegelik probleem ongi teiesugused mugavusmolud!
Ja enne traditsioonilist- tüüpilist hala raha-karjääri teemal küsin juba ette ära, et miks krt on sakslaste iive negatiivne? Seal on ju tüüpilise netikommentaatori kriteeriumite kohaselt kõik hästi (töötasu, töötingimused, väärtustamine, palgalõhe, õigused)! Point on tegelikult sama, mis siin. Hunnik mugavusmolusid sonivad raskest elust.
Selge on, et riigi tulevikuks on lapsed. Ja kes pole panustanud, selle sissetulekus peaks see ka kajastama. Kes maksab minule pensioni, kui see aeg ükskord saabub? Haritud ja tööl käivad naised? Kust need siis tulevad, kui eelkommentaatori sõnade kohaselt "kodutunde memmed sünnitavad"? Roni oma urgu tagasi ja mõtle selle üle järele, et sellise suhtumisega on alternatiiviks ainult pagulased. Ja hakake nüüd jälle halama. Ning sellepärast ongi valge rassi iive peaaegu kõikjal negatiivne. ehkki suur osa elab meist palju paremini. Öelgu Ojuland-Helmed mida tahes see on nii ja jääb nii. Ka siis, kui EKRE mingi valemiga näiteks võitma peaks...
t
toetaja/ 27. mai 2016, 21:32
ridamisi tarku määratlusi autorilt, mis muu udujutu taustal väga kosutav! Tõsiselt.
v
vaadake/ 27. mai 2016, 20:27
mis toimub indias,riigis,mis möödub kohe hiinast ja tõuseb rahvarikkamaks riigiks.Kaks peret otsustavad juba varakult,et sinu 5a. tütar ja minu pere 10a. poeg abielluvad umbes 10 aasta pärast ja tüdrukult ja poisilt ei küsi keegi,kas nad tahavad või ei.Perekonnad otsustasid ja nii on ja riigis on iive meeletu,aga meie siin sureme välja.
t
to vaadake/ 28. mai 2016, 08:00
Ei saagi aru, kas Sa kiidaksid heaks, et kõikide Maa riikide iive oleks meeletu? Sa saad ju aru, et nii ei ole võimalik säilida. Või peaks meeletu iive olema lubatud ainult Eestile?
Lisaks ei peaks hüsteeritsema väljasuremise jutuga. Kohe kindlasti ei sure me välja isegi mitte järgneva tuhande aastaga. Natuke võiks ikka mõelda ka.
m
28. mai 2016, 10:30
Meid suretatakse välja koos teiste euroopa rahvastega, teadlikult ja sihipäraselt, maailma tasemel poliitikud ja paavst tegutsevad selle nimel.
m
Mis meil maailmast,/ 28. mai 2016, 17:44
meie rahvaarv on 1/8000 kogu palli omast. Põhiline - mitmekesisuse - argument on meie poolel.

v
Ver'/ 27. mai 2016, 20:07
Ma ei oska nii hästi kirjutada, kui (:), aga naise "vabadus" mitte sünnitada ei ole vabadus, vaid oma instinktide orjamine.
(võrdsuse huvides: see, et mees enda sigitatud laste eest vastutab -- ja kõigepealt moraalselt, mitte materiaalselt! -- on samavõrd enesestmõistetav, mees, kes naise ja lapsed maha jätab, ei ole mingi mees, ja teised mehed peavad ta meeste kambast välja heitma. Sotsiaalsed mõjutamise meetodid on paremad, kui juriidilised)
k
KUIWER./ 28. mai 2016, 01:21
Mis eas alustatakse sünnitamist ame- Tlikult ja MIS "S S" EAS alustatakse am- Etlikult SÜNNITAMIST millise elu jaoX?
k
KUIWER./ 28. mai 2016, 01:31
Mis eas alustatakse sünnitamist ame- Tlikult ja MIS "S S" EAS alustatakse am- Etlikult SÜNNITAMIST millise elu jaoX?
n
Nii/ 28. mai 2016, 01:31
JUST ongi:kas sa sotsiaaLseLt saLaJA MõjuTASid?
k
KUIWER./ 28. mai 2016, 01:42
Mis eas alustatakse sünnitamist ame- Tlikult ja MIS "S S" EAS alustatakse am- Etlikult SÜNNITAMIST millise elu jaoX?
n
Nii/ 28. mai 2016, 01:42
JUST ongi:kas sa sotsiaaLseLt saLaJA MõjuTASid?
s
syyt/ 27. mai 2016, 20:01
lastetusmaks mõlemale soole alates 18-aastaseks saanutele ja pensioni-ea vähendamine alates 3 lapsest, ( nt 3 lapsega üks aasta, 4 lapsega kaks aastat ja nii edasi).
t
to/ 28. mai 2016, 08:33
kaska haigetele -- kõikvõimalikud kroonilised puuded, ajuhaigused?
l
Loore/ 27. mai 2016, 19:15
Kosutav on lugeda humoorikaid lugusid, tekib tunne, et kõik ongi naljakas.
k
Kui/ 27. mai 2016, 18:59
Kui pole seda õiget vastastikust armastust, ei tule ka lapsi. Ei aita rahva täisjootmine, kõrge palk, seksistumine ega ka lastetoetused. Alkohol teeb inimesed julmaks ja ülbeks ja tuimaks. Ja kui joomakultusele lisada pagulased, Soomevaimustus ja sõjahüsteeria, siis pole eestlusel tulevikku ei nii ega teisiti.
m
Mis "Soomevaimustusel"/ 28. mai 2016, 17:47
viga on?!
Ja endal sul pole tulevikku, mana sulle suhu tagasi!
v
Võibolla/ 27. mai 2016, 18:42
sisse seada lastetusmaks nii meestele kui ka naistele,kel lapsi pole või on maha jätnud. Ehk leiavad oma lapsed üles. Kunagi pärast sõda oli selline maks,kusjuures alles 3-dast lapsest oli täielik vabastus,1-2 lapsega oli maks vastavalt väiksem. Aga sellegipoolest ei tohi sundida lapsi saama. Lastetud, kes saaksid lapsi, kuid lihtsalt loobuvad kas karjääri pärast või muul põhjusel, ei taipa lihtsalt,et nad loobuvad elamise mõttest. Iga normaalne elusolend tahab elu jätkata, kui ei taha,siis ei ole järelikult normaalne.
a
ai/ 27. mai 2016, 18:54
Ja siis tekib mehel õigus teha naisterahvaga laps, isegi kui naisterahvas seda ei taha.
a
ai ai/ 27. mai 2016, 22:59
sellist emast küll ei tahaks,kes laste vastu on.Elagu sellised koos lesbide või pededega.
M
:)/ 27. mai 2016, 19:01
Mõnel inimesel on endast adekvaatne pilt ja ta saab aru kui ei sobi vanemaks. Lapsele pole hullemat kui kodu, kus teda ei armastata ja kus pole tema jaoks aega.
m
minavana/ 28. mai 2016, 00:20
On küll lapsele hullemat - surm enne sündi. Ka kōige hullemas kodus kasvanud laps vōib saada ōnnelikuks inimeseks. Abordi läbi surmatud lapsel see vōimalus puudub.
k
Kivivõlgniku liitlane/ 27. mai 2016, 18:21
Äge ütlemine ja jumala õige. Huvitav, kui palju neid Kivisildnikke endid laste näol on? Ammu teada tõde, et viljatus naiste ja meeste suhtes on 50:50 ,ainult milline mees seda niiväga tunnistab. Ja vaadakem meie olustikusaateid televisioonis,lapsi ikka jagub. Kõva kirjamees, tahab vist Kenderile ära teha.
a
alf/ 27. mai 2016, 18:20
Kui huumoriga asja võtta , siis ei ole kuidagi naljakas. Kivisildnik võiks astuda IRL-i , seal kuulutati eesti iibe kosmilist kasvu Tsuhkna poolt.
m
Märt/ 27. mai 2016, 18:03
Kivisildnik, ootan oodi 14 lapse emadele, kes kodutundes abi paluvad ja endaga hakkama ei saa. Eesti kuldvara ju siiski.
j
john/ 27. mai 2016, 18:16
vähemalt võib esineda televisioonis, kandideerida parlamenti ning omada pangaarvet
t
Thule/ 28. mai 2016, 06:01
See 14 lapse ema kodutundest on miljon korda rohkem väärt kui mõni targutav naisajakirjanik või marianne mikko. Ta ei peaks mitte kodutundes kerjama vaid riik peaks talle kõikmõeldava tasuta andma. Las feministeerium maksab.

l
lolli/ 27. mai 2016, 17:56
I
(;) kivivõlgnik (;)/ 27. mai 2016, 17:40
Isaste kvaliteet on allapoole igasugust arvestust. Kui nõuda kohustuslikku sünnitusnormi, siis selleks et säiluks eestlaste kvaliteet, ei tohiks eesti isased: 1. olla madalapalgalised (kuupalk 2000), kuidas muidu neid põnne toidetakse, 2. tarbida alkoholi; ebakvaliteetne eestlane ei ole toimiv, 3. vastutada kõikide oma järeltulijate eest - varustades neid minimaalselt elamispinna, toidu ja riietega, 4. olla juhmid (kohustuslik IQ testimine) ja füüsiliselt nõrgad. Kõik kes vanuseks 25 neid tinigmusi ei täida, tuleks kohtustuslikus korras steriliseerida. Sellisel juhul saab tagatud kvaliteetne eestlane veel pikkadeks sajanditeks. Vastasel korral paljunevad need ahtrad lehmad ainult praaktoodanugut ;)
i
iirc/ 27. mai 2016, 17:57
kvaliteeteestlased ei sõdi kodumaa eest. pole kunagi sõdinud. ikka peesitanud mujal.
s
27. mai 2016, 18:15
Sõda on osa rahvastiku allutamise poliitikast , loomulikult valitakse, kes läheb püssi alla.
n
neegritel/ 27. mai 2016, 18:30
on vast suurem palk 2000 ei saa keegi ehk ameerika pensionär
o
Orochimaru/ 27. mai 2016, 17:29
Enne tuleks leida mõni mees. Kuid neid pole võtta, on ainult poolearulised pubekad ja rullnokad. Seega etem on olla aher kui paljuneda ossiga.
N
:P/ 27. mai 2016, 19:03
No mõnest rokiklubist leiad ehk kena karviku ka. Neil kipub küll sageli viinaviga küljes olema.
k
kivikas/ 27. mai 2016, 17:26
teeb nalja vöi on lauslollakas_:;
e
Ei ole maailm must-valge;/ 28. mai 2016, 17:23
et on nali ja mittenali.
l
,-., ., ./ 27. mai 2016, 17:23
k
Kaine naine/ 27. mai 2016, 16:57
Kui kasutada Kivisildniku loogikat, siis meestele, kes ei maksa lastele elatusraha, on nt 10 aastat sunnitöölaagrit täitsa õiglane meenutus.
v
veel kainem/ 27. mai 2016, 17:27
selliste meeste lapsed kannavad edasi samu geene. riik peaks ise sobitama paare.
n
naised ongi loodud ainult sünnitama,/ 27. mai 2016, 23:07
tegelikult pole neid üldse vaja,väike hulk litse ajab asja ära,nagu mu naabrimees räägib.Litsidega semmides pidavat raha palju enam järgi jääma,naisepidamine olevat ikka väga kallis.
k
kainissimus/ 27. mai 2016, 23:19
Asi lihtne. Geenivaramu baasil tuleb luua "Elulätte" organisatsioon, mis tegeleb kosjasobitamisega geneetilistel ja vaimse võimekuse alustel. Kui püsisuhe on vastumeelne, tuleb teha nagu Aadu ajal. Kui vastavatesse organitesse saabus signaal ahtast naisterahvast, lendas peale SS panomeeskond ja jättis peale töötegemist maha kokkupandava hälli.
k
kaine naine/ 27. mai 2016, 16:47
"Riik sunnib mehi riiki kaitsma, selleks on kohustuslik ajateenistus. Pange nüüd hoolega tähele, sõja ajal lastakse desertöörid välikohtu otsusega kiirkorras maha. See on täiesti normaalne ja üldlevinud praktika." Mitmes sõjas herr Kivisildnik viibinud on?
l
lugeja/ 27. mai 2016, 23:34
Kui tainas peab üks kaine naine olema, et Kivisildniku irooniast mitte aru saada? :o)
k
kaine naine/ 27. mai 2016, 23:41
s
sass/ 28. mai 2016, 01:29
Sinu arvates. Mine nüüd hakka rasestuma. Kiiresti!
k
Kas selleks, et olla ajaloolane,/ 28. mai 2016, 17:22
peab olema näinud Puunia sõdu?
j
ja ahtrad mehed/ 27. mai 2016, 16:35
neile naistele alimente kah maksma!
Muide,artiklit ei viitsinud lugeda,teema niruvõitu.
n
no/ 27. mai 2016, 17:36
Mehed maksavad niigi, ka need kel lapsi pole (need veel eriti). Kelle maksudest siis peetakse koole ja lasteaedu jne.
a
aga siis/ 27. mai 2016, 18:30
Kas lastetud töötavad naised siis ei maksa koolide ja lasteaedade eest? Küll sa oled targake :)
e
ega ikka maksa/ 27. mai 2016, 18:52
maksavad vaid endale pensi saamise eest. mehed aga ei elagi pensini.
n
Nii/ 27. mai 2016, 20:10
et arvestame raha kokku,kas lapse kasvatamine kui äriprojekt on kasulik. Ei ole,aga annab sulle elu eesmärgi, millele toetub kõik ülejäänu.See on minu kogemus,ma ei suru oma arvamust kellelegi peale.Kui õigel ajal ei sea eesmärke,mille nimel eksisteerida, siis ükskord on hilja. Ole nii edukas kui tahes,aga paarikümne aasta pärast oled lihtsalt eikeegi,sind ei vaja keegi. Minul on õnneks vedanud, mul on 12 järeltulijat,seda 3 põvkonna peale kokku. Pühapäeval on järjekordne kokkusaamine.Selles seltskonnas on kõik alati oodatud ja vajalikud.Mida enamat oleks veel soovida,kui aastaid 70+.

s
süsimust iroonia/ 27. mai 2016, 16:33
Mis rakendusettepanekuid? Järgmised sigimismanöövrid on nagu ikka Jaanipäeval, sel aastal lausa neli päeva järjest! :D
K
...saagu teid palju..../ 27. mai 2016, 17:42
Kõigile ahtratele naistele kohustuslik tantrapuntra kursus!
k
Kas / 29. mai 2016, 10:11
Helmed ja Kivisildnik ikka igale jaanitulele jöuavad?
B
(:)ka naine(:)/ 27. mai 2016, 16:30
Braavo! Ootan ka rakendusettepanekuid!
j
järsku/ 28. mai 2016, 00:41

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee