Eesti uudised

Vikipedistid esitasid Nestorile abipalve seaduslikult maju ja kujusid näidata 

Toimetas Andra Nõlvak, 27. mai 2016, 10:58
 Teet Malsroos
MTÜ Wikimedia Eesti on pöördunud riigikogu esimehe Eiki Nestori poole Eesti autoriõiguse seadusega. Nimelt puudub Eestis hetkel panoraamivabadus, mis lubaks avalikus ruumis paiknevaid kunstisteoseid (hooned, skulptuurid, grafitid jms) pildistada ja kasutada oma äranägemist mööda.

"Piirangust ei tea ei need, kes Sõpruse kino ees korstnapühkijat klõpsivad, ega ka kutselised filmitegijad ja fotograafid. Ei tea ka arhitektid, kes justkui peaksid sel teel teenima raha, mille kogumist pole keegi isegi üritanud. Asja on endale selgeks teinud ainult vikipedistid, kes püüavad juriidiliselt korrektsed olla ning ei saa näidata rahvusvaheliselt isegi mitte Estonia teatrit, sest arhitekt Wivi Lönn pole 70 aastat surnud," selgitab MTÜ kirjas hetkel kehtivaid piiranguid.

Nestori sõnul saadab ta kirja edasi komisjonile ja usub, et parlament peab sellele reageerima. "Selle kirja saadan ma kultuurikomisjonile ja palun neil arutada," sõnas Nestor, lisades, et Parlamendi esimees üksinda ei saa siin midagi otsustada, kuna tegemist on laiema arutelu teemaga.

"Minu meelest on küsimus igati õigustatult püsti pandud, ma loodan, et kultuurikomisjon leiab sellele vastuse," sõnab mees siiski.

Kas ettepanek võib läbi minna ja selline seadus Eestis vajalikuks osutub, ei soovi Nestor spekuleerida. "Kuulan alati heameelega endast targemate inimeste nõu ja kultuurikomisjon peab olema see kõige targem," teatab Nestor.

Samal teemal

4. juuni 2016, 18:35
Nestor: Eesti vajab presidenti, kelles inimesed tunneksid ära natuke iseennast või oma naabrimeest

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee