Maailm

Mosambiigi rannikult leitud tükk võib olla veel üks kadunud lennuki jäänus 

Toimetas Kristin Aasma, 27. mai 2016, 09:53
Rolls-Royce’i logoga tükk leiti märtsis Lõuna-Aafrikast Mosseli lahest. Foto: AFP / Scanpix
Malaisia lennuki kadumise uurijad arvavad, et hiljuti Mosambiigi rannalt leitud tükk võib olla osa kaks aastat tagasi kadunud MH370st.

BBC kirjutab, et toimetusega võttis neljapäeval kontakti lugeja, kes rääkis, et leidis hiljuti Macaneta poolsaarelt tüki, mis võib kuuluda kadunud lennukile. Sellest anti teada võimudele ning leitud fragmenti peab uurima Austraalias asuv ametlik uurimismeeskond.

Samal teemal

Lugeja tegi 22. mail tükist kaks pilti ja saatis need BBC-le, öeldes, et see sarnanes väga internetis leitud fotodel olevatele lennukijäänustele.

Kuala Lumpurist Pekingisse lennanud MH370, mille pardal oli 239 inimest, kadus 2014. aasta märtsis. Oletatakse, et ta kaldus kursist kõrvale ja kukkus alla India ookeani lõunaosas.

Seni on kadunud Boeing 777 jäänuseid leitud eelmise aasta juulis Reunioni saarelt, detsembris ja tänavu veebruaris Mosambiigist, Rolls-Royce’i logoga tükk märtsis Lõuna-Aafrikast Mosseli lahest ning samal kuul Mauritiuselt Rodriguese saarelt. Täna teatas Austraalia transpordiminister Darren Chester, et hiljuti leiti Mauritiuselt veel kaks tükki ning üks Mosambiigist leitud tükk oli huvitav.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee