Seisukoht

Presidendijenka pikenev rida 

Ants Vill, toimetaja, 26. mai 2016, 16:39
Kas kõik jõuavad seekord rongile? Foto: Alar Tuu
Riigidispetšeri kujuteldav vaade pikenevale presidendikandidaatide pretendentide nimekirjale on Vaade Kõrgelt. See on nagu proosaluuletus – ülevalt paistab kõik selgelt kätte.

Vaatad dispetšipunkti pesemata ning veidi tolmunud aknast, kuidas taas üks rohelise seljakotiga mees/naine üritab pooljoostes jõuda justkui viimasele rongile. Sina seal tornis, pesemata akna taga, keegi sind ei näe, paljud ei teagi, et oled olemas.

Sina tead, sul on sõiduplaan ning sekundiseieriga suur kell silma all. Sina tead perroonipikkust, tead sörkija keskmist kiirust, hindad vastupidavusvõimet. Nii teadki, et jooksja võiks hoo juba maha võtta, et niikuinii ei jõua, niikuinii ei jää rong ootama.

Ja ega kõik polegi ju tegelikult oodatud. Sõiduplaangi on vaid silmakirjaks, et oleks rohkem sibajaid. Sest tegelikult on kõik teisiti, kui paistab. Tegelikult on vedurijuht juba piduri vabastanud ning seda pedaali vajutanud, mis juhib elektri veduri mootoritesse.

Niisiis – tõttaja tõttab, jookseb. Kahju vaadata. Tõesti kahju, et higistab oma peened pihikud või pintsaku läbi. Võib veel külmetudagi.

Ja kõik asjata! Asjata, sest otsus on langenud, kella punane seier jõuab enne kaheteistkümneni, kui püüdlik kiirustaja suudaks kuidagi jõuda rongi punase sabatuleni. Tarbetu seljakott purunenud unistustest pungil.

Samal teemal

8. juuni 2016, 06:00
Savisaar läheb Repsi vastu lahingusse
7. juuni 2016, 18:06
PEAASI, ET TERVIS VASTU PEAB | Savisaar teatas ametlikult, et ihkab presidendiks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee