Eesti uudised

Tiiriku jalgpallisaapad läksid Sepa staadioni nurgakivisse 

Kristjan Roos, kristjan.roos@linnaleht.ee, 26. mai 2016, 15:42
Sepa jalgpallikeskuse eestvedaja Kaarel Kiidron paigaldab uuele staadionile nurgakivi Foto: Jaan NaaberFoto: Jaan Naaber
Pühapäeval oli Tartu ja tegelikult ka Eesti spordielus ajalooline hetk, kui ühisrahastuskampaania toel ehitatavale Sepa jalgpallikeskusele pandi 150 silmapaari ees nurgakivi.

10. juulil jalgpalli Euroopa meistrivõistluste ühisvaatamisega avatava Sepa jalgpallistaadioni kunstmuruväljaku keskpunkti juurde paigaldatud nurgakivi ajakapslisse läksid 3108 staadioni ehitamist toetava spordisõbra nimed, Eesti noortekoondislase Martin Milleri Tammeka meeskonna särk ja Tartu jalgpalli ühe elava legendi Kristjan Tiiriku jalgpallisaapad.

Kristjan Tiiriku jalgpallisaapad läksid Sepa jalgpallikeskuse nurgakivisse Foto: Tartu Tammeka Foto: Sepa jalgpallikeskus

Tiiriku jalgpallisaabaste ajakapslisse panek oli selleski mõttes sümboolne, et käesoleva hooaja lõppedes on Tammeka ründaja lubanud karjääri lõpetada.

Selgi hooajal jalgpalli meistriliigas viis väravat löönud Tiirik on Tartu jalgpalli jaoks märgiline tegelane. Aga milles tema fenomen täpsemalt seisneb? Tammeka tegevjuht ja Sepa jalgpallikeskuse üks eestvedajaid Kalle Paas ütles, et Kristjan Tiiriku fenomen seisneb kahes asjas.

Kristjan Tiirik on lubanud hooaja lõppedes karjääri lõpetada. Tammeka tegevjuht Kalle Paas loodab, et ründaja mõtleb siiski veel ümber. Foto: Aldo Luud

„Esiteks on ta jalgpallur, kes võib mänge otsustada. Eeskätt oma meisterlike kauglöökidega. Teiseks on ta Tartu uue aja jalgpalli järjepidevuse sümbol. Tiirik hakkas Tammeka trennis käima 1992. aastal ning on teinud seda, putsakott õlal, väikeste pausidega juba 24 aastat! Ajal, kui terve Eesti näeb vaeva, et luua traditsioone, on see väga suur asi,” selgitab Paas.

„Kristjani putsade matmisega läks küll selles mõttes viltu, et ma tegin talle ettepaneku teha Sepal midagi sümboolset, kuid ma ei palunud tal karjääri lõpetada! Kainelt mõeldes ma mõistan tema otsust, sest tean, et Tiirik on kaalunud oma rolle jalgpalluri ja klubijuhina. Tammeka on suur jalgpalliklubi ning vajab hoolt igas vallas. Kuid Tammeka toetajana ma väga loodan, et ta mõtleb veel ümber! Kunagi ta seda juba tegi...“ lisas Paas.

Ehitustööd algasid Sepa staadionil 18. aprillil. Paasi sõnul on need tänu peatöövõtja Jaagor Grupp OÜ pingutustele edenenud plaanipäraselt. Praeguseks on umbes pool tööst tehtud ehk väljakute aluspõhjad ja maa-alused kommunikatsioonid rajatud.

Pühapäevasel nurgakivi panekul korraldati huvilistele ka giidiga staadionituur Foto: Jaan NaaberFoto: Jaan Naaber

Kolmapäeval jõudsid Sepa jalgpallikeskusesse ka kaks esimest majakest neljast. Sinna sisse ehitatakse kolm riietusruumi, lisaks kohtunike ja treenerite ruumid. Majade kordategemiseks korraldab Sepa jalgpallikeskus juuni alguses ka talgud.

„Ees seisab võib-olla kõige piltlikum osa ehk kunstmurukatte, tribüüni, aedade ja riietusruumide paigaldamine. See kõik päädib suure tänupeo ja staadioni avamisega 10. juulil!“ tutvustab Paas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee