Maailm

FOTOD | Üle nädala kestnud streigid on põhjustanud Prantsusmaal suure kütusekriisi (2)

Toimetas Kristin Aasma, 26. mai 2016 15:54
Tööseaduse vastased streigid ja meeleavaldused Prantsusmaal Nogent-sur-Seine'is 26. mail 2016. Riik vaevleb tööseisakute tõttu kütusekriisis.Foto: AFP / Scanpix
Prantsusmaal valmistuvad naftatöötlemisvabrikute, tuumajaamade, sadamate ja transpordivõrkude töötajate ametiühingud üleriigiliseks tööseisakuks. Riigis valitseb kütusekriis, üha laienevad streigid ähvardavad katkestada rongiliikluse.

Prantsuse peaminister Manuel Valls on taas rõhutanud, et tööreformide teemat arutelust välja ei jäeta, kuid kinnitas, et tööreformi võidakse muuta mõõdukamaks, vahendas BBC.

Praegu jätkuvad Prantsusmaal töötajate streigid – inimesed on blokeerinud maanteed ja sillad, aga ka tuumaallveelaevade baasi Normandias. Tuumaenergia tootmine on aeglustunud, mootorikütusest on saanud defitsiit.

Ametiühingud on teinud üleskutse tööseisakutes suuremates linnades.

Juba teist päeva on sõidukijuhid sunnitud Prantsusmaal jahtima kütust, kasutades oma nutitelefonide äppe, et leida lähimat tankimisvõimalust, kirjutas The Local. Kütusekriis pitsitab varasemast ägedamalt tänasest, kui kaheksa päeva väldanud tööseisakutega ühineb üha rohkem töötajaid, et protesteerida valitsuse ebapopulaarsete tööreformide vastu. Täna hommikul oli Prantsusmaa 12 000 kütusetanklast kütuseta 4655.

The Local selgitab, et tööturu paindlikumaks muutmise püüdlused on ärritanud ametiühinguid, kus arvatakse, et tööreformid soosivad liialt ettevõtjaid tööliste õiguste arvel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee