Seisukoht

Seisukoht | Aus poliitik (4)

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 25. mai 2016, 19:05
 TEET MALSROOS
Sotsiaaldemokraatide aseesimeest Tartu abilinnapead Kajar Lemberit kahtlustatakse korduvas altkäemaksu võtmises pikema aja jooksul. Riigikoguski istunud Lemberi juhtumit võiks võtta tööõnnetusena, kui igat masti vassimised, pettused ja vargused poleks poliitikas igapäevased.

Ühelt poolt on tore, et järjekordne kahtlustatav liistule tõmmati, kuid teisalt süvendab see rahva seas juurdunud arvamust, et kõik poliitikud on maksumaksja raha eest ülal peetavad vargad, pätid ja loodrid. Kui arvate, et tegu on ajakirjandusliku liialdusega, siis kuulake, mida räägivad poliitikutest nii-öelda tavainimesed omakeskis. Need, kes kirjanik Kaur Kenderi kinnise kafkaliku kohtuprotsessi või massiimmigratsiooni vastase Reimo Sillamaa trahviepopöa taustal veel üldse midagi öelda julgevad.

Kui miskit selles näotus loos ehk suu muigele tõmbab, siis see, et keiser Vespasianuse sententsi „ei haise“ võib kasutada ka tänapäeval. Nimelt kahtlustatakse Lemberit muu hulgas ka linna avalike tualettide ehituse ja paigaldamisega seoses.

Inglaste lühim anekdoot on: džentelmen suitsetab tänaval. Seda pisut parafraseerides võiks siinmail öelda lihtsalt: aus poliitik.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee