Eesti uudised

POLE MÕTET: salakavala parkimiskella kasutamine kontrolöre siiski ei peta (10)

Helen Pentsa, 25. mai 2016 15:26
Nagu ka mõne aasta eest, levivad siiani internetis müügikuulutused, kus kaubeldakse kummaliste parkimiskelladega. Tegu on väidetavalt elektroonilise parkimiskellaga, mis paneb osutid numbrilaual liikuma ja on seeläbi heaks abimeheks parkimisaja pikendamisel. 

Kuulutuses on kirjas, et kell on eriti vajalik siis, kui parkimisaega on ainult 15 minutit. Väidetavalt hakkab kell osuteid automaatselt numbrilaual liigutama, seda seni, kuni imekell välja lülitatakse.

Ehkki kuulutuses väidetakse, et osuti liikumine numbrilaual pole märgatav, lükkab AS Ühisteenused parklate müügi- ja linnaparkimise juht Martin Tubalkain selle väite ümber.

"Nagu elektroonilise kella miinuseks ikka, siis on näha numbrilaua liikumine. Kui elektrooniline parkimiskell tuvastatakse, siis määratakse ka parkimistrahv," sõnas ta. 

Kui elektrooniline parkimiskell tuvastatakse, siis määratakse selle kasutajale ka parkimistrahv. "Elektroonilise kella kasutamine parkimise algusaja määramiseks ei ole kindlasti lubatud ja seadus seda samuti ei võimalda. Muidugi on kurb, et inimesed sellisel viisil üritavad äri teha, kuid meie soovitus autojuhtidele on ühene: ärge ostke elektroonilist parkimiskella, sest see on suhteliselt kergesti tuvastatav," ütles Martin Tubalkain.

Ent kui paljudele petukellade kasutajatele on trahve määratud? "Statistikat me otseselt ei pea. Viimasel ajal ei ole meie parkimiskorraldajatelt kuulda, et keegi väga sellist kella kasutaks. Aegajalt ikka autojuhid üritavad, kuid meie parkimiskorraldajate vilunus silm tabab sellised petturid üsna kiiresti."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee