Maailm

Šoigu: Venemaa on ühepoolselt valmis hävitama Süürias terroriorganisatsioonid  (13)

Toimetas Kristin Aasma, 25. mai 2016 10:23
Venemaa kaitseminister Sergei ŠoiguFoto: Reuters / Scanpix
Juhul, kui Süüria terroriorganisatsioonid ei lõpeta sõjategevust, jätab Venemaa endale õiguse hävitada need ühepoolselt alates 25. maist, teatas Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu.

"Me jätame endale õiguse anda alates 25. maist ühepoolses korras lööke rahvusvaheliste terroriorganisatsioonide ja ebaseaduslike relvastatud rühmitiste pihta, kes ei ühine sõjategevuse lõpetamise korraga,“ teatas Šoigu reedel.

Samal teemal

ÜRO poolt terroristlikeks tunnistatud rühmitiste suhtes pakkus Venemaa USAle jätkata selle aasta 25. maist tööd mõõduka opositsiooni rühmitistega, et nad ühineksid sõjategevuse lõpetamise korraga, edastas Interfax. "Arvame, et antud vahendite kasutuselevõtmine lubab jõuda konflikti rahuliku reguleerimise protsessini kogu Süürias. Loomulikult on need vahendid kooskõlastatud Süüria Araabia Vabariigi juhtkonnaga,“ rääkis Vene kaitseminister.

Sealjuures ei pea Pentagon endiselt  oma sõjategevust Süürias Venemaaga koordineerima. "Me ei tee koostööd ega koordineeri oma operatsioone Vene poolega,“ kinnitas Pentagoni pressiesindaja Michelle Baldanza reedel Interfaxile. USA riigidepartemangu esimees Mark Toner teatas, et Washington ei ole arutanud Moskvaga võimalusi ühisoperatsioonide läbiviimisest Süürias.

Sõjaekspertide hinnangul peab Venemaa lootma Süürias terrorismivastases tegevuses üksnes endale ja Süüria relvajõududele. USA ja NATO nende hinnangul Vene algatusega ei ühine.

Samas on Vene sõjanduseksperdid veendunud, et Vene õhujõude Süürias ei ole tarvis tugevdada, sest rühmitiste infrastruktuuridele on võimalik anda lööke ka Venemaa territooriumilt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee