Eesti uudised

Riigikogu tähistab Aafrika päeva (15)

Toimetas Piret Pappel, 25. mai 2016 07:37
Mart NuttFoto: Teet Malsroos
Riigikogu konverentsisaalis tutvustatakse täna rahvusvahelise Aafrika päeva raames ettevõtlusega seotud Aafrika naiste tegevust. Oma ettevõtmisi Aafrikas tutvustavad MTÜ Mondo aktiivsed naised, kes räägivad naiste ühistute loomise toetamisest Ghanas, Ugandas ja Keenias ning Eesti arengukoostöö vahenditest toetatud haridus- ja ettevõtlustegevustest Aafrikas. Aafrika päeva raames avab tähtpäevale pühendatud fotonäituse Eesti-Aafrika parlamendirühma esimees Mart Nutt, kes peab tähtsaks selle mandri elu-olu laiemat tutvustamist. „Ghana naiste ettevõtluse tutvustamise kaudu saame killukese, kuid ilmeka pildi sellest, missugused on sealse ettevõtluse võimalused ja nägu,“ ütles Nutt.

Ta lisas, et Aafrika riikides on kõikjal arvukalt neid inimesi, kes oskavad ettevõtluseks loodud võimalusi ära kasutada näidates üles aktiivsust ja loomingulisust. Nuti sõnul aitab tänapäeva Aafrika olustiku parem tundmaõppimine rikastada meie maailmapilti selle kontinendi kohta. Mart Nutt on Euroopa Parlamendiliikmete Aafrika Assotsiatsiooni (AWEPA) juhatuse liige alates 2012.

Aafrika päeva raames toimuval üritusel tutvustatakse õiglast kaubandust ja kohvi-, tee- ja šokolaaditootmisega seotud probleeme. Välja on pandud MTÜ Mondo kogukondades Ghanas ja Ugandas toodetud käsitöö näidised - korvid, tekstiilitooted ja shea-või.

Samal teemal

28.03.2016
EKRE kinkis Ghana lesknaistele kitse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee