Maailm

Rootsis migrandikeskuse noore töötaja tapnud mehe vanus siiani teadmata (8)

Toimetas Kristin Aasma, 24. mai 2016 12:34
Mölndali noorte asüülitaotlejate keskus Rootsis, kus 25. jaanuaril pussitas migrant surnuks keskuse töötaja, 22aastase naise.Foto: AFP / Scanpix
Selle aasta alguses Rootsi pagulaskeskuse töötaja tapnud noormees astub kohtu ette süüdistatuna mõrvas ja mõrvakatses.

22aastane Alexandra Mezher pussitati tänavu jaanuaris surnuks Göteborgi lähedalt Mölndali noorte pagulaste keskuses. Pussitajaks oli noor sisserändaja, kelle täpset vanust pole suudetud kindlaks teha. Lisaks mõrvasüüdistusele on noormehel ka  mõrvakatse süüdistus – ta ründas noaga teist varjupaigaelanikku, kui see oli tulnud teda takistama. Vaheleastuja pääses kergemate vigastustega, kirjutas thelocal.se.

Neiu sai kolm noahoopi, enne kui tal õnnestus teise ruumi põgeneda. Surmava hoobi sai Mezher reide – 14 sentimeetri pikkune nuga lõikas läbi reiearteri ja suured veenid. Nuga oli pärit keskusest, kuidas see ebastabiilse noore mehe kätte sattus, on arusaamatu.

Mees oli öelnud oma vanuseks 15 eluaastat, kuid Rootsi migratsiooniametist arvati, et ta on vähemalt 18aastane. Vanusest sõltub karistus, Rootsi seaduste järgi on kohtu jaoks alla 18aastane isik alaealine.

Kohus algab 30. mail.

Samal teemal

12.01.2016
Rootsis noore naise tapnud varjupaigataotleja ei ole alaealine