Eesti uudised

Kaitseliit ei heida Neinar Selit välja  (2)

Siim Randla, 24. mai 2016, 06:00
Kaitseliit ei heida Neinar Selit välja. Foto: Teet Malsroos
Kriminaalkuriteos süüdi mõistetud endine Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli ei pea Kaitseliidust lahkuma.

Riigikohtu kriminaalkolleegium on leidnud, et Neinar Seli on süüdi korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu rikkumises.

Samal teemal

Riigikohtu hinnangul lugesid kohtud nõuetekohaselt tõendatuks, et Seli, kes oli nii Tallinna sadama nõukogu esimees kui ka Eesti Olümpiakomitee president, hääletas Tallinna sadama nõukogu 31. oktoobri 2013. a koosolekul otsuse poolt maksta EOKle 250 000 eurot toetust.

Korruptsioonivastane seadus keelab ametiisiku osalemise otsuse vastuvõtmises, kui otsuse tulemus mõjutab ametiisiku või temaga seotud isiku huve ehk kui tegemist on nn huvide konfliktiga.

Seli on Kaitseliidu liige, kuid välja teda organisatsioonist Kaitseliidu avalike suhete osakonna aseülema Dein-Tom Tõnsingu sõnul ei visata.

Vastavalt Kaitseliidu seadusele peab lahkuma inimene, keda on karistatud tahtlikult toime pandud esimese astme kuriteos ja kelle andmed pole karistusregistrist karistusregistri seaduse kohaselt kustutatud.

Seli toime pandud kuritegu pole esimese astme kuritegu.

2 KOMMENTAARI

i
Isamaaliste inimeste nagu , Odini sòdurite , Neinar Seli jt. väljaheitmise ùle arutamise asemel vòiks Kaitseliit pigem demonstratiivselt välja heita need kes sinna kunagi ei ole kuulunudki - igat sorti 24. mai 2016, 10:28
sotsiaaldemokraadid, linna-rohelised, kommunistid , stalinistlikud mòjuagendid, emmede selja taga ùleskasvanud inteligendid-memmepojad jne.
m
Mikä Ruumis 24. mai 2016, 09:31
kas teil on hauad juba valmis?

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee