Eesti uudised

Avalda arvamust, mida arvad sina nutitelefonidest lapse käes?

"Ma nägin, kuidas lapsest sai aina uut doosi vajav nutisõltlane ja elu muutus põrguks!" (43)

LISA KOMMENTAAR

jh 24. mai 2016 18:04
Päästke samasugune nutisõltlane ja arvutisõltlane noor hokitalent Olev Kork oma deb..lsete counter strike arvutimängurite kamba käest.
bizdec 24. mai 2016 10:54
kahju, et minu noorusajal selliseid asju pold, pidi mingite bullshit asjadega meelt lahutama.
24. mai 2016 11:17
selle eest oma parimaid aastaid saad ÕL kommentaariumis raisata
A 24. mai 2016 12:03
Kirjapildi järgi oled vanemas eas kõvasti asja tasa teinud
paljud kommenteerijad siin on ju ise ka nutikate sõltlased ja siis kirute lapsi? 24. mai 2016 09:50
Olles ise ka 4 lapse ema siis ma ei salga et ka minu kahel suuremal koolilapsel on olemas nii telefonid(said siis kui 1 klassi läksid) ja olemas ka tahvelarvutid,sellised pisemad 7"ekraaniga .Ja just ostetud mängimise jaoks,Lisaks on lastel olemas ka arvuti aga see ei tähenda et nad mul nutisõltlased on,Väga ilusti mängivad veel legodega.loevad raamatuid,ja käivad õues sõpradega mängimas,Kõik on ikka vanemates kinni,kuidas sa neid kasvatad ja kui palju nutiseadmetes olla lased,Mina reaalselt keelanud ei ole neil telefonides või tahvlites mängida,Kord nädalas on üks vaba päev kus nutiseadmeid võtta ei tohi,Enne kui lapsed magama saadan siis korjan telefonid ja tahvlid enda tuppa ära.Lapsevanemad peavad ise ka targad olema ja oma lapsi õpetama ,Saan aru et nutiseadmed on lastele lapsehoidja eest,Ja ausalt olen ise ka seda varianti sellisena kasutanud,Aga lapsed on tublid ja kui nendega rääkida ja selgeks teha ka kui palju nutiseadmeid kasutada võivad ja siis uskuge mind lapsed kuulavad.Tänapäeva õppesüsteem o tõesti selline et paljud õppeprogrammid on tehtud ju läbi interneti,päeviku asemel on nüüd ekool jne,Seega on neti kasutamine ja nutiseadmete olemasolu tänapäeval üks paganama vajalik asi ,Seega vanemad piirake ise oma laste netivajadusi,kui mud modi ei saa siis korjake laste nutikatest ära liitumisega netipaketid ja pange tavaline R-kioskist ostetud sim kaart sisse,Raha otsa saab siis kaob lõpuks suurem huvi ära ka :D
põrgutee 24. mai 2016 10:31
Sul on õigus. Minu poeg ja tema pere on täiesti aru kaotanud ,lapselaps ei oska enam sõnugi seada,poeg arutleda ega minia küsimustele vastata---kaelad kõveras,aknad pimendatud, täielik hullumaja puhvet.
nu, nu 24. mai 2016 11:18
"Mina reaalselt keelanud ei ole neil telefonides või tahvlites mängida,"
vs
"Kord nädalas on üks vaba päev kus nutiseadmeid võtta ei tohi"
Roland 24. mai 2016 12:17
Irrrw! 😀 Qidas seda kyll mõista? 😀
yes ma'am 24. mai 2016 17:11
Kuidas mõista või?
Mõistmise eelduseks on see, et selle teksti kirjutas NAINE ("Olles ise ka 4 lapse ema")
Toots 24. mai 2016 09:42
Ja kus on-oli sinu kui vanema mõistus? Säh võta see 50 juudi raha ja ära enam mind seda ning mine tegele oma asjaga. Vot selline oli sinu kui vanema tegelik mõttemaailm ja egas laps ole rumal.
ja 24. mai 2016 09:30
vaadake mis toimub teleris-reklaam Tele-2 ;igale õpilasele nutitelefon!! Õnneks on meil veel raamatud ausees, neid loetakse ja palju. Nutid on, aga need on helistamiseks, igasugune mängimine on keelatud ja ka telekas on piiratud, seda just kõige väiksemate puhul. On jäänud vanast ajast igasuguseid huvitavaid lauamänge mida koos mängida ja põnnidel on põnev. Neid lapselapsi on erinevas vanuses aga vähemalt on lapsed targad ja ei luba kõike. Loodan, et ka kasvavad lapselapselapsed saavad enne kuulata muinasjutte, kui mingi moblaga mängida.
Lastele tuleb leida aega, algul lugeda neile raamatuid/ vastavalt vanusele/ ja siis nad juba ise hakkavad lugema. Ja see maailm, mis on meie ümber ja raamatutes, on kordi huvitavam ja aerendab last.
Hzg 24. mai 2016 09:26
Enamus on naised, kes ei saa isegi kõndides linnas mobla käest panna, nagu oleks liimitud käe külge,
15 aastane 24. mai 2016 13:02
Kõrvaklapid saab juba ühendada, käiks veel mõni kliitoriäpp juurde , küll oleks hea.
vanaema( see teine) 24. mai 2016 09:01
Jah, see nutitelefonide, arvutite ja ipadide põlvkond on raske puudega põlvkond, see on hullem sõltuvus, kui paljud sellest arusaavadki.Need inimesed kaotavad oskuse tõelisest elust osa saada ja märgata...See, et 2-3-4 aastased vahivad arvutimänge ja oskavad neid ipade ja arvuteid juba käsitleda, on loodusõnnetus, kui nad on niigi linnalapsed, st urbaniseerunud ja ei oska mingit käelist tegevust, puudub kokkupuude nn õige looduse ja inimsuhtlusega...
Minu arvamus, et see elu on tgl masendav ja need inimesed hädised nutimaailma põlvkond, kes arvavad endist vastupidi... Eks elu näitab , aga loodusseaduste eiramist loodus ja maailm siiski kaua ei talu- st kõigel on oma hind...!
Arvamus 24. mai 2016 09:00
See ema on suure asjaga hakkama saanud. Jõudu meile teistele!

24. mai 2016 08:55
Kord linnas kõndides nägin üht naist lapsevankriga ja poeg oli ka.Poiss oli vanuses 5-6.Ja kui ma õieti aru sain võis see poiss olla terve linnas viibitud aja nutitelefonis.Märkasin, et ema oli vankriga juba üle tee läinud aga poiss jooksis järgi.Küllap oli telefonis ja ei pannud tähele,et autotee on.Ja siis hakkas ema vaikse vihase häälega loengut pidama,et poiss telefoni ära paneks ja kui ma õieti aru sain siis pomises ema,et arvutile võib laps ültse head aega öelda.Nad ĺäksid samuti poodi .mõnda aega olin rahulikult poes kui äkki jälle oli poisil nutitelefon käes.Muidugi hakkas ema jälle seletama ,et poiss paneks telefoni ära.Kange himu oli käratatada kas emale või poisile,et pangu see kuradi telefon ära aga mis õigus on minul siin midagi öelda. Endal mul lapsi pole kuna olen väga noor aga see eest on mul vend kes on kuue aastane.Mul endal on samuti nutitelefon ja vahest harva lasen tal pisut mänge mängida telefonist. Aga,et linna peal terve tee mängida selline asi ei tuleks kõne allagi!
oo 24. mai 2016 08:39
Lapse jaoks ei jätku aega, õigemini ei viitsi vanemad lapsega tegelda ja sellepärast annavad talle kätte "arendava" mänguasja, kui ta käekesed juba suudavad seda näppida.
Lapsed ei loe, seega lapsed ei mõtle, ei fantaseeri, unista, sest kõik nende mõttekesed tegelevad omaette "arendavas" nutimaailmas.
Kui hakkad lapsele suruma kätte raamatut, on laps jubapubekas ja su loll surve on nõme.
Kui hoolid lapsest, loe lapsele igal õhtul vastavalt ta vanusele raamatuid ette ja saada ta rahulikusse unemaailma. Võid kindel olla, siis kasvab temast inimene, kelle süda on õiges kohas, kui ta kõrval on hooliv lapsevanem, mitte telefoni otsas rippuv totu.
Muidugi ei tohi laps ilma jääda ka kõigest sellest, mida kasulikku ja parajas koguses pakub nutimaailm.
Kõik sõltub sinu oskusest, tarkusest, arengust, lapsevanem, kui saad lahti oma mugavusest ja kui sul endal on telefon vaid selleks, milleks otsene vajadus.
24. mai 2016 08:39
Nägin ja vahtisin pealt, ilma sekkumata, ja nüüd nutiseade süüdi?
Masin 24. mai 2016 08:37
Minul käib see võitlus kahel rindel - naise ja lapsega. Naine tuleb töölt, siis ei viitsi ta enam midagi teha, võtab ipadi ette ja sama teeb laps. Lõpuks loobun ja võtan ise ka ning siis olemegi nagu kolm juhmi krõlli...telekas läigib kõige selle taustal. Kui räägin, et aitab ipadidest, siis vaadataks mind kui vaenlast. Ainuke võimalus on venitada lasteaiast tulemise teekond õues nii pikaks, et koju jõudes on juba magamamineku aeg...lapsel vähemalt.
26. mai 2016 13:09
Laste mänguväljakul pingil noored emad suhtlevad kellegiga nutitelefonis köik- vägisi tekib möte, et kas armukesega vöi. Paljud 40-sed naised ka nutisöltuvuses- suht naljakas vaaddata
njaaa 24. mai 2016 08:37
Mul tekkis küsimus, miks ema kohe ei piiranud lapse nutiseadme tarbimist?
Lapsed jäävadki kergesti sõltuvusse, lapsevanem ikka vastutab selle eest, kui palju aega laps ekraanis veedab.
Meil on 8aastase ekraaniaeg (sh telekas) kokku päevas 45min. Nädalavahetustel võib rohkem telkut vaadata.
Nutitelefoni ei osta talle põhimõtteliselt, on nuputelefon (jaa, neid on veel maailmas olemas!).
Aga kuna teistel lastel on nutitelefonid koolis ja neid ära ei korjata seal tundide ajaks, siis passib ka minu laps ringijooksmise asemel kõik vahetunnid teiste laste nutitelefone :(
Koolid võiksid ikka kõik võtta kasutusele sisekorra eeskirjad, kus telefonid ei ole päeval lubatud ikkagi. Vähemalt algklassides.
kurb tõde 24. mai 2016 09:10
tubli lapsevanem ("kuna teistel lastel on nutitelefonid koolis, siis passib ka minu laps ringijooksmise asemel kõik vahetunnid teiste laste nutitelefone"), kelle "pedagoogika" seisneb lapses alaväärsuskompleksi tekitamises!
hhh 24. mai 2016 09:14
Üldiselt ma arvan, et kellelgi kommenteerijaist pole õigust nutisõltuvust kritiseerida, sest me oleme ju ise ka sõltlased.
Muidu on nii, et joodik näitab teisele näpuga: "Näe, alkohoolik!"
Imelik 24. mai 2016 09:58
Kas Sa piirad ennem joomist, kui Sinust alkohoolik on saanud?
MGM 24. mai 2016 08:28
Me seisame probleemi ees. Nutiseadmetes üles kasvanud noored ei oska kõige elementaarsematki tööd teha. Jah, youtuberid ja progejad on olemas, aga paraku on meil vaja ka toitu ja seda et keegi keskkonda kaitseks. Sirgumas on peale põlvkond uustöötuid. Keda on lihtne lollitada ja hukka saata.
süsimust iroonia 24. mai 2016 08:44
Noh mis siis. Tähendab, vähemalt meieealistel on ka vanaduses töökohti jalaga segada! :D
naisuke 24. mai 2016 08:15
Sõitsin Pärnust Tartusse. Bussis minu kõrval üle vahekäigu istus ema väikese pojaga. Ta võis ehk olla 3, 4. Mingil ajal hakkasin neid jälgima.
Kogu tee oli lapsel suuremat sorti nutikas käes, aina tippis libistas, vahel küsis emalt midagi. Ema ei vastanud, vaid tippis enda atribuuti...Mul oli lapsest kahju, sekkuda ei julgenud, kartes sõimu.
Akende taga tärkas kevad, põllul olid erinevad linnud, paju kasvatas urbi, vesi lainetas nurmel, kohati vilksatas lähedal sookurgede perekondi- ei ühtegi tähelepanu pööramist ega seletust lapsele ema
pool!
Nägin vaimusilmas, kuidas kodus rõivaid vahetatakse, kiiruga süüakse ja siis- minnakse virtuaalmaailma...
Tartus küsisin: Teil armas poeg, kui vana ta on? Homme saab 3.
???
24. mai 2016 09:16
kas sa kirjutasid selle kommentaari pastakaga oma paberlehe servale?
??? 24. mai 2016 09:41
Kirjutasin nii, nagu reaalis oli. Mida SA ARU SAID, POLEGI TÄHTIS.
24. mai 2016 09:43
Näed, naisuke, sa tulid uuesti tšekkama, mitu laiki said ja kas keegi on kommenteerinud su postitust...
kas see pole nutisõltuvus?
24. mai 2016 09:44
kas nüüd ei tärkagi akende taga kevad?
// 24. mai 2016 09:57
Endast võid ju mõelda ka, ei peagi kommima. Aga ilmselt pead!
mann 24. mai 2016 09:54
Äkki nad elavad maal ja näevad iga päev seda kevadet, võibolla olid nad seda teed sõitnud sadu kordi. Sa ju ei tea neist rohkem midagi, kui ainult seda ühte bussisõitu, ära otsusta ainult selle põhjal
to: mann 24. mai 2016 10:08
kaheaastane laps ei pea sõidu ajal mitu tundi nutis olema. Ema peab lapsele vastama.
Imelik 24. mai 2016 11:35
1 juhus näitab tihti kogu elu ja selle väärtushinnanguid!
Mnjaa 24. mai 2016 15:00
100 korda kevade hakul, kaheaastase lapseelu jooksul? Ilma ja loodust seletanud?
See on alles mõtlemine.
Hea seadus 24. mai 2016 08:12
Meil toodi relv lausa kooli ja kui õpetajatel ei ole läbiotsimise õigust, siis mõni õpilane, kel on kodus antud karistamatuse tunne, mõne õpilase ära tappa.

meil on 24. mai 2016 07:57
E -riik kus isegi ministrid tööpostil vahivad pidevalt jalgevahele,,miks siis lapsi diskrimneeritakse ja ei lasta loomulikult areneda??!!....netist on saanud haridusprogrammi osa ja ilma selleta ei saa enam kuskil läbi...kui seda muuta,siis peaks e-riigiga lõpetama.
Mobiilne elu eestis 24. mai 2016 07:33
internet ka ju koolis kohustuslik ja kui kodus ka palju sõltlasi-emad ka.pole ju siis imestada et mingi interneedusega noori hulgim nutimoblas sõltuvuses.
24. mai 2016 07:18
no aga kuidas siis nii. nutiseade on tänapäeval õppevahend. seega lapse käest võeti ära vahend, millega elutarkusi omandada.
Vahend 24. mai 2016 08:16
ise oled 24. mai 2016 08:25
ei saa irooniast aru.
just just 24. mai 2016 11:39
ma ironiseerisin ju.
koolid on meil ju kõik digipöördes. suure vaimustuse ja silmasäraga räägitakse, kuidas meil on nii nutikad lapsed. et ainult nutiseadmes asju teevadki. see on uus tase hariduses.