Eesti uudised

Kilomeetreid laialirullitud voolikuid – Saaremaa päästeti üleujutuse käest! (4)

Õhtuleht.ee, 24. mai 2016 06:00
Kilomeetreid laialirullitud voolikuid – Saaremaa päästeti üleujutuse käest!
Laupäeva õhtul lõppes Saaremaal rahvusvaheline üleujutuse õppus "Modex 2016".

Maakonda tulid üleujutuse käest päästma Rootsi, Rumeenia ja Läti meeskonnad ning elanikkonnakaitse eksperdid Euroopast. Nad pistsid raju ilmaga rinda 16 sündmuskohal.

Osal neist katsetati enda jaksu ja oma tehnika võimsust, vedades lahti kilomeetrite viisi voolikuid ning püstitades üleujutustõkkeid.

Aga oli ka neid kohti, kus tuli olukorrale läheneda teoreetiliselt ning hinnata etteantud legendide alusel võimalusi olukorra parandamiseks.

Üheks harjutuseks oli arvestatud ka Kuressaare lossi vallikraavi tühjakspumpamine laupäeva hommikuks. Kahjuks see täiel määral õppuse käigus ei õnnestunud.

Eesmärgi täitmiseks jätkasid Eesti pumbad tööd kuni esmaspäeva lõunani. Edasi jäävad tööle kaks kohalikku pumpa ning peagi on lootust saada ka puhastusmasinad kraavi sisse.

Meeskonnad pidid ise enda eest hoolitsema. Tuli leida võimalusi sündmuspaikadesse jõudmiseks, toitlustamiseks ning kui näiteks varustusest puudu jäi, siis otsida lahendust kas kohalike elanike või teiste meeskondade abiga.

Õppuse peakorraldaja Viktor Saaremetsa sõnul läks Saaremaa üleujutuse käest päästmine igati korda.

"Usun, et kõik osalejad said siit peale ilusa mälestuse kaunist Saaremaast ka suurepärase kogemuse mastaapsest rahvusvahelisest koostööst kuni keelepraktikani välja.

Korraldajatele ja õppuse korraldusmeeskonnale, samuti koostööpartneritele oli see kindlasti vajalik kogemus. Eriline tänu Kuressaare linnavalitsusele, linna ja terve saare elanikele sooja vastuvõtu ning abi eest.

Samuti täname kõiki ametkondi, kes õppuse kordaminekule kaasa aitasid nii õppuse eel kui ka ajal."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee